Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Που να δηλώσω μετάθεση 5μηνου πεζικό;

Άγιο Στέφανο κοντά. Είτε προς Αυλώνα, είτε προς ΓΕΣ

Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε θετικά και αρνητικά για τα πιθανά στρατόπεδα

Υπηρεσίες, έξοδοι, σκοπιές, προβλεπέ κτλ

Επίσης με το πάρκινγκ στα στρατόπεδα της Αθήνας, γες/ γεεθα, τι γίνεται;

 

Το στρατόπεδο 651 Παπαβασιλοπουλου στον Άγιο Στέφανο, λειτουργεί;

Δεν έχει Πεζικό

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Στεφανος123 είπε

Φυσικό όρο σε πλαστική αμπούλα, μπορούμε να περάσουμε η τα παίρνουν ; Επίσης φαντάζομαι θα πρέπει να εχουμε δικες μας μάσκες σε ποσότητα που θα μας φτάσουν για δυο μήνες; (Επειδή μάλλον δε θα δώσουν άδεια ορκομωσίας)

θα περασει αν αναφερεις οτι ειναι για προσωπικη/ιατρικη χρηση

Θα σου δωσουν ενα βασικο κιτ κορονοιου με μικρο αριθμο χειρουργικων μασκων ενα μικρο μπουκαλακι αντισυπτικου 2-3 πλαστικα γαντια και μαζι με ρουχισμο 1-2 υφασματινες μασκες στο χρωμα παραλαγης. Να ξερεις οτι σε στρατοπεδα (γενικα οπου εχει πολλους μονιμαδες) θα σου ζαλιζουν τα 3@ για τις υφασματινες παραλαγης αντιθετα σε φυλακεια μικρα στρατοπεδα και χειρουργικη ή μονοχρωμη να εχεις θα εισαι κομπλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο μήνας κατάταξης για την Γ' ΕΣΣΟ στο Πολεμικό Ναυτικό, γιατί στην στρατολογία λέει Αύγουστος αλλά βλέπω πως σε όλες τις χρονιές έχουν καταταγεί Σεπτέμβριο. 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

ΚΟΠΗ Πειραιάς γνωμες? Ξερει κανεις τίποτα? 

700 ΣΕ λέγεται. 

Καλησπέρα φίλε μου, αν μείνεις εκεί λογικά θα σε πηγαίνει 1-1 άντε 2-1.

Φίλος που ήταν εκεί τον έστειλαν μετά από μέρες στον Μαραθώνα στη λέσχη και κάθε 2 μέρες είχε έξοδο αλλά
ήταν μεγάλη η απόσταση και είχε αρκετή ταλαιπωρία σε σημείο που σε εξόδους έμενε μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2021 στις 6:45 ΜΜ, yanis13 είπε

Ρε παιδια εχω φαει ηδη τη μιση θητεια και ακομα να καταλαβω τι παιζει με την αδεια ορκωμοσιας. Εμεις της ΣΤ ΕΣΣΟ του νοεμβρη που δε την πηραμε, ποσες μερες θα παρουμε στο τελος? Γιατι εχω ακουσει οτι ειναι 4 μερες η αδεια και ειναι στην ευχερεια του διοικητη αν θα δωσει την κλασικη 9αρα, αν και μου κανει λιγο για παραφιλολογια αυτο.

Ισχύει. 4 ημερών είναι επισημα, παραπανω δεν ειναι υποχρεωμενος να δώσει. Συνήθως δίνουν ανεπισημα παραπανω ομως όσο λες... Εχω ακουσει γενικά απο κοσμο να εχουν παρει 4 μονο αλλά σπάνια. Πρεπει ναναι πολυ στραβοξυλο τυπολάτρης ή ναχει τρομερά κακή διάθεση επειδη η Σειρά σας τυχόν του προξένησε πολλά προβλήματα. 

Τωρα με τα της πανδημιας και που δινουν αδειες με το σταγονομετρο δεν αποκλειεται να περιοριστουν στα απολύτως αναγκαια μονο (δηλαδη 4)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos_k1 είπε

Καλησπέρα φίλε μου, αν μείνεις εκεί λογικά θα σε πηγαίνει 1-1 άντε 2-1.

Φίλος που ήταν εκεί τον έστειλαν μετά από μέρες στον Μαραθώνα στη λέσχη και κάθε 2 μέρες είχε έξοδο αλλά
ήταν μεγάλη η απόσταση και είχε αρκετή ταλαιπωρία σε σημείο που σε εξόδους έμενε μέσα.

Ωχ μη μου λες για μαραθωνα. Μπορείς να τον ρωτήσεις γιατι τον πήγαν εκει? 

Ελπιζω να με κρατησουν στον Πειραιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Ωχ μη μου λες για μαραθωνα. Μπορείς να τον ρωτήσεις γιατι τον πήγαν εκει? 

Ελπιζω να με κρατησουν στον Πειραιά. 

Το παιδί ήταν Ι3 άοπλο και τον πήγαν στην λέσχη για να βοηθάει σαν σερβιτόρος και στο καθάρισμα.

Στα θετικά ότι πήγαινε μόνο γι αυτό χωρίς κάποια υπηρεσία, ενώ στα αρνητικά ότι πήγαινε με αυτοκίνητο
ή κτελ κάθε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikos_k1 είπε

Το παιδί ήταν Ι3 άοπλο και τον πήγαν στην λέσχη για να βοηθάει σαν σερβιτόρος και στο καθάρισμα.

Στα θετικά ότι πήγαινε μόνο γι αυτό χωρίς κάποια υπηρεσία, ενώ στα αρνητικά ότι πήγαινε με αυτοκίνητο
ή κτελ κάθε 2 μέρες.

Ι3 αοπλο ειμαι και εγω αλλα παω με κατ εξαιρεση μεταθεση. Λες να με στειλουν εκει? Με γαμανε αν το κανουν αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Ι3 αοπλο ειμαι και εγω αλλα παω με κατ εξαιρεση μεταθεση. Λες να με στειλουν εκει? Με γαμανε αν το κανουν αυτο. 

Δεν είναι απαραίτητο να πας εκεί, υπάρχει όμως και αυτή η πιθανότητα.

Απλά να έχει υπ'όψιν σου τον πήγαν για 3 βδομάδες και μετά γύρισε στη ΚΟΠΗ μέχρι να τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikos_k1 είπε

Δεν είναι απαραίτητο να πας εκεί, υπάρχει όμως και αυτή η πιθανότητα.

Απλά να έχει υπ'όψιν σου τον πήγαν για 3 βδομάδες και μετά γύρισε στη ΚΟΠΗ μέχρι να τελειώσει.

Αμα ειναι για 3 βδομαδες ενταξει. Το θεμα ειναι μη με πανε για ολη τη θητεία. Αν μπορείς να τον ρωτησεις λεπτομερειες θα με υποχρεωσεις. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Ι3 αοπλο ειμαι και εγω αλλα παω με κατ εξαιρεση μεταθεση. Λες να με στειλουν εκει? Με γαμανε αν το κανουν αυτο. 

την μετάθεση την παίρνεις επειδή είσαι Ι3 και αν πόσο καιρό υπηρετείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sensai είπε

την μετάθεση την παίρνεις επειδή είσαι Ι3 και αν πόσο καιρό υπηρετείς;

Οχι, την παίρνω για θεμα υγειας της μητερας μου. 60 μερες υπηρετώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γονιό με (αποδεδειγμένα απο δημόσια αρχή) υψηλό ποσοστό αναπηρίας. Κάτι έχω ακούσει πως δικαιούμαι να πάω σε στρατόπεδο κοντά σε εμένα. Μένω Αθήνα, συγκεκριμένα βόρεια προάστια. Έχει κανείς εμπειρία περί του θέματος να με πληροφορίσει? Θέλω να ξέρω κατα πόσο ισχύουν αυτά που λέω και εάν τηρούνται τέτοιοι κανονισμοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...