Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, nikolas19992 είπε

Έχω γονιό με (αποδεδειγμένα απο δημόσια αρχή) υψηλό ποσοστό αναπηρίας. Κάτι έχω ακούσει πως δικαιούμαι να πάω σε στρατόπεδο κοντά σε εμένα. Μένω Αθήνα, συγκεκριμένα βόρεια προάστια. Έχει κανείς εμπειρία περί του θέματος να με πληροφορίσει? Θέλω να ξέρω κατα πόσο ισχύουν αυτά που λέω και εάν τηρούνται τέτοιοι κανονισμοί

Θα πας 1ο γραφειο, θα τους πεις τη περίπτωση σου και θα κανεις αιτηση για κατ εξαιρεση μεταθεση. Θα σου πουνε αυτοι τι δικαιολογητικά να καταθεσεις. Τωρα το ποτε θα εγκριθει η αιτηση ειναι άγνωστο. Μπορει σε 1 μηνα, μπορεί σε 1.5, μπορει και σε 3.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο μήνας κατάταξης για την Γ' ΕΣΣΟ στο Πολεμικό Ναυτικό, γιατί στην στρατολογία λέει Αύγουστος αλλά βλέπω πως σε όλες τις χρονιές έχουν καταταγεί Σεπτέμβριο. 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Mariosnikolo είπε

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο μήνας κατάταξης για την Γ' ΕΣΣΟ στο Πολεμικό Ναυτικό, γιατί στην στρατολογία λέει Αύγουστος αλλά βλέπω πως σε όλες τις χρονιές έχουν καταταγεί Σεπτέμβριο. 

Ευχαριστώ.

Τώρα μπήκαν Φεβρουάριο, μετά Μάιο, άρα το λογικό είναι Αύγουστο. Αν για τον Χ ή ψ λόγο πάει Σεπτέμβριο δεν το ξέρουμε αν θα γίνει και φέτος. 

Στην τελική για ερωτήσεις που ένα μέλος του ινσομνια δεν μπορεί να ξέρει, πάρτε τηλ στην στρατολογία. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kronor25 είπε

Παρουσιάστηκα σήμερα Λάρισα και μεταφέρθηκα στη μονάδα μου. Οι μεταθέσεις πότε γίνονται; Αμέσως μετά τα ΣΠΕΝ;

στους 5 μηνες θητειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Kronor25 είπε

Παρουσιάστηκα σήμερα Λάρισα και μεταφέρθηκα στη μονάδα μου. Οι μεταθέσεις πότε γίνονται; Αμέσως μετά τα ΣΠΕΝ;

σε ποια μονάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τώρα μπήκαν Φεβρουάριο, μετά Μάιο, άρα το λογικό είναι Αύγουστο. Αν για τον Χ ή ψ λόγο πάει Σεπτέμβριο δεν το ξέρουμε αν θα γίνει και φέτος. 

Στην τελική για ερωτήσεις που ένα μέλος του ινσομνια δεν μπορεί να ξέρει, πάρτε τηλ στην στρατολογία. 

Μπορεί εσείς να μην γνωρίζετε αλλά κάποιος άλλος να γνωρίζει. Οπότε μπορείτε απλά να προσπεράσετε την ανάρτηση μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, nikos_k1 είπε

Καλησπέρα φίλε μου, αν μείνεις εκεί λογικά θα σε πηγαίνει 1-1 άντε 2-1.

Φίλος που ήταν εκεί τον έστειλαν μετά από μέρες στον Μαραθώνα στη λέσχη και κάθε 2 μέρες είχε έξοδο αλλά
ήταν μεγάλη η απόσταση και είχε αρκετή ταλαιπωρία σε σημείο που σε εξόδους έμενε μέσα.

μη παραπληροφορειτε το κοσμο.

Πλεον στον ΑΓ Ανδρεα/ΚΑΑΥ αν αναφερεσαι για εκει (μαραθωνα εχει μονο Βαση ελικοπτερων αεροπορια) σε αποσταση 1 χλμ εχει κανονικο λεοφωρειακι ΟΑΣΑ που σε παει..πολιτισμο

Ηδη εδω και καιρο ολοι οι φανταροι το ξερουν, τωρα αν ο φιλος σου βαριοταν να περπατησει 1 χλμ λογικο ηταν να ειχε ταλαιπωριες και εξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

μη παραπληροφορειτε το κοσμο.

Πλεον στον ΑΓ Ανδρεα/ΚΑΑΥ αν αναφερεσαι για εκει (μαραθωνα εχει μονο Βαση ελικοπτερων αεροπορια) σε αποσταση 1 χλμ εχει κανονικο λεοφωρειακι ΟΑΣΑ που σε παει..πολιτισμο

Ηδη εδω και καιρο ολοι οι φανταροι το ξερουν, τωρα αν ο φιλος σου βαριοταν να περπατησει 1 χλμ λογικο ηταν να ειχε ταλαιπωριες και εξοδα

Ρε παιδια εμένα 700 ΣΕ πειραιας λεει η μεταθεση χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Ρε παιδια εμένα 700 ΣΕ πειραιας λεει η μεταθεση χαχαχαχα

οχι αγορι μου δε γραφω για το 700ΣΕ αλλα για τον αλλο συμφουριτη αλλα και το φιλαρακο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

οχι αγορι μου δε γραφω για το 700ΣΕ αλλα για τον αλλο συμφουριτη αλλα και το φιλαρακο σου

Ο φιλος μου απάντησε απλα οτι απο τη στιγμη που παω 700ΣΕ υπαρχει ενδεχονενο να με στειλουν μαραθωνα για αυτό ξεκινησε ολη αυτη η κουβεντα. Τελος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2021 στις 2:02 ΜΜ, axreiastos είπε

Αυτοι π παρουσιαζονται γιαννενα στο περαμα,κανουν εκπαιδευση στη αρτα μετα γυριζουν πάλι γιαννενα;;;και αν οχι οως μαθαίνω π θα παω;;

Είμαι Γιάννενα, πάω Άρτα αύριο.μετα γυρνάς εδώ, εκτός αν η μονάδα σου είναι αλλού ή πας έφεδρος όπως εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...