Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Σε τι χρονικό διάστημα περίπου;

Έχω ακούσει περιπτωση για απάντηση σε 3 μέρες και σε 3 μήνες. Τις θεωρώ και τις δύο ακραίες.

Απο 1 μεχρι 3 μήνες να υπολογιζεις. Νομίζω εχει να κανει και με τα μορια. Ποσο μακρια εισαι, ο λογος που αιτουσαι κατ εξαιρεση, ποσο καιρο υπηρετεις. Και εννοείται οτι αν εχεις βυσμα να το προωθησει ακομα καλυτερα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, SolidSnake12 είπε

Απο 1 μεχρι 3 μήνες να υπολογιζεις. Νομίζω εχει να κανει και με τα μορια. Ποσο μακρια εισαι, ο λογος που αιτουσαι κατ εξαιρεση, ποσο καιρο υπηρετεις. Και εννοείται οτι αν εχεις βυσμα να το προωθησει ακομα καλυτερα. 

 Σε 3 μήνες θα έχω ξεπεράσει το 5μηνο, οπότε θα είμαι έτσι κι αλλιώς κάπου κοντά

Με τα μόρια δεν έχω ιδέα τι γίνεται.

Τα χαρτιά αυτά που πάνε; Υπάρχει κανένα γραφείο μεταθέσεων όπου τα ελέγχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλα γνώριζει κάποιος τι ισχύει για τους πολύτεκνους και γενικά για αυτούς που δικαιούνται μειωμένη θητεία(6μηνη) με την αύξηση θητείας που θα γίνει τον Μάιο; Έχω διαβάσει αρκετά άρθρα αλλα κανένα δεν λέει ξεκάθαρα αν αλλαζει κάτι και για πολύτεκνους κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, axreiastos είπε

Για αδεια ορκωμοσίας β εσσο εχετε ακούσει τπτ;;

Ανάλογα πως θα πάνε τα πράματα με τον κοβιντ μας είπαν. Οπότε έχουμε δρόμο μέχρι τότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dr3 είπε

Καλημέρα,δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλα γνώριζει κάποιος τι ισχύει για τους πολύτεκνους και γενικά για αυτούς που δικαιούνται μειωμένη θητεία(6μηνη) με την αύξηση θητείας που θα γίνει τον Μάιο; Έχω διαβάσει αρκετά άρθρα αλλα κανένα δεν λέει ξεκάθαρα αν αλλαζει κάτι και για πολύτεκνους κτλ. 

Για τρίτεκνους που ξέρω σίγουρα είναι ότι κάνουν 9μηνο οπουδήποτε ή 8μηνο σε παραμεθόριες περιοχές. Το ίδιο θα ισχυει και για πολυτεκνους διότι στην ΚΥΑ δεν αναφέρει πουθενα για εξάμηνο αλλά για 9μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

 Σε 3 μήνες θα έχω ξεπεράσει το 5μηνο, οπότε θα είμαι έτσι κι αλλιώς κάπου κοντά

Με τα μόρια δεν έχω ιδέα τι γίνεται.

Τα χαρτιά αυτά που πάνε; Υπάρχει κανένα γραφείο μεταθέσεων όπου τα ελέγχει;

Φευγουν απο το 1ο γραφειο της μοναδας, μετα νομίζω πανε ταξιαρχια, μετα πανε ΓΕΣ κλπ. Και καταληγουν στην επιτροπη που τα εξεταζει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5η μερα θητειας.. μια τρωγλη απο βρωμα το κεντρο .. πολυ καθαρα στην μοναδα.. αλλα εκπαιδευση πισω στο κεντρο.. 

Απλα κριμα στα παιδια που θα πανε 12μηνο

Επεξ/σία από pasxaliskar
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
27 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

5η μερα θητειας.. μια τρωγλη απο βρωμα το κεντρο .. πολυ καθαρα στην μοναδα.. αλλα εκπαιδευση πισω στο κεντρο.. 

Απλα κριμα στα παιδια που θα πανε 12μηνο

Έτσι λέγαμε όλη την πρώτη εβδομάδα θητείας.

Θα στρώσεις, μην αγχώνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Έτσι λέγαμε όλη την πρώτη εβδομάδα θητείας.

Θα στρώσεις, μην αγχώνεσαι.

Όχι ρε τι ανχος .. θα αποφεύγω τα σκατα που είναι κολλημένα στους τοίχους στις τουαλέτες στο κέντρο κ όλα καλά .. αυτός είναι ο στρατός της Ελλάδος .. 0 υγιεινή και παιδεία 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
49 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

Όχι ρε τι ανχος .. θα αποφεύγω τα σκατα που είναι κολλημένα στους τοίχους στις τουαλέτες στο κέντρο κ όλα καλά .. αυτός είναι ο στρατός της Ελλάδος .. 0 υγιεινή και παιδεία 

Εντάξει υπερβάλλεις λίγο αλλά θα συμφωνήσω στο κέντρο επειδή ήμασταν 1500 άτομα λογικό είναι να ξεφεύγει λίγο η κατάσταση. Μόλις πας στην μονάδα θα δεις, καμία σχέση με το κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2021 στις 7:14 ΜΜ, Mariosnikolo είπε

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο μήνας κατάταξης για την Γ' ΕΣΣΟ στο Πολεμικό Ναυτικό, γιατί στην στρατολογία λέει Αύγουστος αλλά βλέπω πως σε όλες τις χρονιές έχουν καταταγεί Σεπτέμβριο. 

Ευχαριστώ.

Πάντα Σεπτέμβρη μπαίνει.

Και φέτος εκτός απροόπτου Σεπτέμβρη θα μπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...