Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Vaggosrs1 είπε

Οποτε παω βουρ στομ πατσαααα....;;;;;και οτο γινειιι;;;απ γιστρο του ικα μετρσει;;;

Ψυχίατρο. Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, Vaggosrs1 είπε

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..να σε ρωτησω κατι αλλο ομως...λογω κορονοιου τωρα δεν μ.κλεινουν σε δημοσια..αν παω σε ιδιοτη ιατρο;μετραει;;;

Εκανα προσφατα την διαδικασια με ιδιωτικο χαρτι. Στο φρουραρχειο και στο νοσοκομειο απλα αντεγραψαν την διαγνωση του ψυχιατρου,

Προσοχη ομως να πας σε ψυχιατρο και οχι ψυχολογο. Ο 2ος δεν μπορει να σου γραψει φαρμακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Σχετικά με τον προκήρυξη τι λέτε αξίζει? Για αεροπορία σκεφτόμουν. 

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/7217807/sti-diavgeia-i-prokiryxi-gia-280-theseis-epop-stin-polemiki-aeroporia

 

Τι καθήκοντα κ βαθμό θα έχω?

εσυ δεν μπηκες τωρα για θητεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι νέος και σε λίγους μήνες θα πάω κι εγώ για την θητεία μου στον στρατό! Έχω μία πολύ σημαντική απορία η οποία είναι ότι έχω 0,50 και 1,50 μυωπία , δήλωσα στρατό ξηράς και συγκεκριμένα πεζοναύτης! Ξέρετε αν περνάω για πεζοναύτης ή αν θα με κόψουν; Επηρεάζει την θητεία μου ως πεζοναύτης η μυωπία αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, Konstantinospr είπε

Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι νέος και σε λίγους μήνες θα πάω κι εγώ για την θητεία μου στον στρατό! Έχω μία πολύ σημαντική απορία η οποία είναι ότι έχω 0,50 και 1,50 μυωπία , δήλωσα στρατό ξηράς και συγκεκριμένα πεζοναύτης! Ξέρετε αν περνάω για πεζοναύτης ή αν θα με κόψουν; Επηρεάζει την θητεία μου ως πεζοναύτης η μυωπία αυτή;

Περνάς κανονικά. Η μυωπία σου είναι εντός των ορίων για Ι1. 

Συν ότι, μεταξύ μας (υπηρέτησα και εγώ ειδικές δυνάμεις), δεν πολυελέγχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Vaggosrs1 είπε

Δεν περνει το ρισκο να σου υποβαλει να μπεις στρατο εννοεις αν καταλαβα καλα ε;;;

Ναι γιατι φοβουνται μη κανεις κατι για να βλάψεις τον εαυτο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εκανα προσφατα την διαδικασια με ιδιωτικο χαρτι. Στο φρουραρχειο και στο νοσοκομειο απλα αντεγραψαν την διαγνωση του ψυχιατρου,

Προσοχη ομως να πας σε ψυχιατρο και οχι ψυχολογο. Ο 2ος δεν μπορει να σου γραψει φαρμακα

Οππτε αδερφε αω σε ψυχιατρο και ειμαι κομπλε;;;για εναν χρονο σ δωσανε αναβολη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimis98 είπε

εσυ δεν μπηκες τωρα για θητεια?

Άκουσα ότι μπορείς να συμμετέχεις στην προκήρυξη κατά την διάρκεια της θητείας αλλά πας οταν απολυθείς. Δεν ξέρω αν ισχύει και απλά ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Περνάς κανονικά. Η μυωπία σου είναι εντός των ορίων για Ι1. 

Συν ότι, μεταξύ μας (υπηρέτησα και εγώ ειδικές δυνάμεις), δεν πολυελέγχουν.

Ευελπιστώ όντως να μην υπάρξει τέτοιο πρόβλημα με την μυωπία και να κυλήσουν όπως μου τα λες! Κάτι τελευταίο , φακούς επαφής ή γυαλιά με πλαστικό γυαλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Όταν ήμουν εγώ στρατό (2012) το παιδί της επόμενης από εμένα ΕΣΣΟ πήγε να αυτοκτονήσει αλλά ήταν τόσο στόκος που δεν ήξερε/θυμόταν ότι οι 3 πρώτες σφαίρες είναι άσφαιρα και τον μαζέψαμε σηκωτό από τα κλάματα. Και ο διοικητής; Ούτε φυλακές ούτε τίποτα. Ι5 ψυχολογικό επί τόπου και δρόμο.

ή το παλικάρι έπαιξε 5D Σκάκι. Top 10 military tricks.

Προφανώς αστειεύομαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Άκουσα ότι μπορείς να συμμετέχεις στην προκήρυξη κατά την διάρκεια της θητείας αλλά πας οταν απολυθείς. Δεν ξέρω αν ισχύει και απλά ρώτησα.

Πας βασικά όποτε μπορέσεις, απολύεσαι ,χαλαρώνεις και μετά επιστρέφεις κανονικά άνετος, έλα στα σοβαρά γιατί μερικοί ακούτε πράγματα και δεν κάνετε το πιο σωστό που είναι να διαβάζετε τις προκηρύξεις, δηλώνεις συμμετοχή κανονικά κατά τη διάρκεια της θητείας σου, αν επιτυχείς ο στρατός σου δίνει κανονικά άδειες για να λείψεις και να λάβεις μέρος στις παρακάτω δοκιμασίες(αθλητικές-υγειονομικές,-ψυχοτεχνικές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, axreiastos είπε

Γνωριζει καποιος για στρατόπεδο φιλιατες ηγουμενιτσας;;

Στελεχη μια χαρα, διοικητης λιγο στρατοκαυλος αλλα οκ, φαγητο αρκετα κομπλε για στρατο, εγκαταστασεις οκ (η καθαριοτητα εξαρταται απο τους φανταρους). Απο εξοδους γενικα δεν εχω εικονα, εκανα ΣΠΕΝ εκει και μας πηγαινε 2 μεσα 1 εξω, αλλα οι παλιοι ηταν παρα πολυ λιγοι αρα πρεπει να πεφτει σοβαρη εμπλοκη. 

Το χειροτερο για εμενα ηταν η τοποθεσια και ο καιρος. Πολυ βουνο και μονιμα βροχη-συννεφια (φθινοπωρο), ο,τι πρεπει για καταθλιψη ενω η εξοδος στο χωριο ηταν εντελως μιζερια (βεβαια εξαρταται και απο το που εχεις συνηθισει γενικα να ζεις...). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...