Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει να ζητήσει αναβολή μέσα στην μονάδα την μέρα που ήταν να παρουσιαστεί?

Αν βλέπει κάποιος ας μου στείλει ένα μήνυμα ή ας σχολιάσει παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει να ζητήσει αναβολή μέσα στην μονάδα την μέρα που ήταν να παρουσιαστεί?

Αν βλέπει κάποιος ας μου στείλει ένα μήνυμα ή ας σχολιάσει παρακαλώ

Παρα πολυς κοσμος. Μα απο μονοι τους με το που εσκαγες μυτη σε ρωταγανε ηρθες να υπηρετησεις η θες αναβολη? Τι αποριες εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμάς μας είχαν πει οπότε θέλουμε αναβολή οπότε θέλουμε να πάμε να τους το πούμε στο γραφείο. 

 

Βασικά ξέρει κανείς αν τώρα πάρει κάποιος αναβολή όταν θα ξαναμπεί να κάνει το υπόλοιπο της θητείας θα κάνει το υπόλοιπο από το 9 μηνό ή θα κάνει 12μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EvilOperation είπε

αναβολή όταν θα ξαναμπεί να κάνει το υπόλοιπο της θητείας θα κάνει το υπόλοιπο από το 9 μηνό ή θα κάνει 12μηνο

Η αναβολη ουσιαστικα ειναι σαν παυση προσωρινη. Αν εχεις κανει 3 μηνες και ηταν να κανεις 9μηνο εχεις αλλους 6. Αν ηταν να κανεις 12μηνο εχεις αλλους 9.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς πως είναι αυτή την στιγμή στον 490 ΤΔΒ ;

Λογικά είναι το τάγμα διαβιβάσεων στο 3ο σώμα.

Ξέρουμε υπηρεσίες - χωσέ κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια γενική ερώτηση, υπάρχουν περίοδοι μέσα στο μήνα ( είτε κάθε μήνα είτε κάθε δίμηνο π.χ ) που γίνονται μεταθέσεις κατά κύριο λόγο εκείνες τις μέρες? Π.χ έχω ακούσει ότι λένε για 'μεταθέσεις Απριλίου', 'μεταθέσεις Μαίου' κ.ο.κ Υπάρχει αυτό και αν ναι σε ποιο σημείο του μήνα συμβαίνει στη προκειμένη περίπτωση τώρα για τον Μάιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nerazzurri είπε

Παιδιά μια γενική ερώτηση, υπάρχουν περίοδοι μέσα στο μήνα ( είτε κάθε μήνα είτε κάθε δίμηνο π.χ ) που γίνονται μεταθέσεις κατά κύριο λόγο εκείνες τις μέρες? Π.χ έχω ακούσει ότι λένε για 'μεταθέσεις Απριλίου', 'μεταθέσεις Μαίου' κ.ο.κ Υπάρχει αυτό και αν ναι σε ποιο σημείο του μήνα συμβαίνει στη προκειμένη περίπτωση τώρα για τον Μάιο?

δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτο που λες για συγκεκριμενες μερες. Μεταθεσης Μαιου ας πουμε εννοουν τους 5μηνους της καθε ΕΣΣΟ που συνηθως ερχονται οι μεταθεσεις για κοντα στο σπιτι τους. Αλλα τωρα αυτο μαλλον εχει αλλαξει με την αλλαγη διαρκειας της θητειας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, παρουσιαζομαι τωρα τον Μαιο στο ΚΕΕΔ (νεα περαμος) και το χαρτι γραφει ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ (ΥΕΑ).

 

Ηθελα να ρωτησω αν θα δωσουμε αθληματα, οπως δινουν πχ σε αλλα κεντρα για να ερθουν στις ειδικες δυναμεις ή επειδη θα παω κατευθειαν στο Πευκο δεν τα δινω.

Επισης υπαρχει περιπτωση να βγαλουν Ι2 για τα κιλα; Ειμαι 1.82 και 100 κιλα, αλλα οχι σαν ζελες, απλα εβαλα 7 κιλα μεσα στην καραντινα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος , έχω πάρει αναβολή 2 χρόνια λόγο υγείας (αυτοάνοσο νόσημα αγκυλοποιητική σπονδυλαρθρίτιδα) η οποία λήγει στις 8/5 , το πρόβλημα υγείας μου δύστυχος συνέχειζει και δεν νομίζω κιόλας να φύγει νκαι ποτέ! Απτή στιγμή που λήξει η αναβολή μου πρέπει να κάνω κάτι εγώ; Δεν μου έχει έρθει κάποιο χαρτί μέχρι τώρα και στην σελίδα τής στρατολογίας δεν μου εμφανίζει κατάταξη κάπου , τι πρέπει να κάνω για να ζητήσω κιαλη αναβολή η απαλλαγή; Φοβάμαι μην πρέπει να κάνω κάποιες διαδικασίες πριν λήξει η αναβολή και την πατήσω ! Σας ευχαριστώ πολύ για οποία απάντηση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα σου ερθει καποια στιγμη χαρτι ή θα το δεις στο ιντερνετ για να παρουσιαστεις και θα πας παρει να παρεις αναβολη που θα οδηγησει σε Ι5 και θα ξεμπερδεψεις μια και καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Addy3 είπε

Γεια σας παιδιά, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος , έχω πάρει αναβολή 2 χρόνια λόγο υγείας (αυτοάνοσο νόσημα αγκυλοποιητική σπονδυλαρθρίτιδα) η οποία λήγει στις 8/5 , το πρόβλημα υγείας μου δύστυχος συνέχειζει και δεν νομίζω κιόλας να φύγει νκαι ποτέ! Απτή στιγμή που λήξει η αναβολή μου πρέπει να κάνω κάτι εγώ; Δεν μου έχει έρθει κάποιο χαρτί μέχρι τώρα και στην σελίδα τής στρατολογίας δεν μου εμφανίζει κατάταξη κάπου , τι πρέπει να κάνω για να ζητήσω κιαλη αναβολή η απαλλαγή; Φοβάμαι μην πρέπει να κάνω κάποιες διαδικασίες πριν λήξει η αναβολή και την πατήσω ! Σας ευχαριστώ πολύ για οποία απάντηση! 

Μιας και τα εχω πολυ πολυ πολυ προσφατα καλο ειναι να παρεις και ενα τηλ στο ρουφ. Βεβαια στο στρατολογια.γρ θα βρεις το σημειωμα καταξης σου που θα λεει ποια μερα πρεπει να παρουσιαστεις 5 μερες πριν κα τι τονιζω 5 μερες πριν οχι νωριτερα οχι αργοτερα πας στο φρουαρχειο και λες θες να σε εξετασουν γιατροι γιατι εχεις θεμα υγειας μετα ολα κρινονται στο τι θα κρινει ο γιατρος οτι εισαι μετα απο το νοσοκομειο καταθετεις το πορισμα στα γραφεια τους και ενα μηνα μετα περνας απο επιτροπη η οποια απλα πιστοποιει οτι εισαι οντως εσυ.Υπαρχει και ενα φεκ καπου που λεει ολες τις περιπτωσεις και τι βγαινεις. Αμ ο γιατρος κρινει οτι εχεις ανιατη νοσο εισαι Ι5 απευθειας και δεν το ξαχνουν καν να ρωτησουν πιο πολλα.Απαλλαγη δεν εχεις δικαιωμα να ζητησεις γιατι αυτο το κρινουν οι γιατροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Addy3 είπε

Απτή στιγμή που λήξει η αναβολή μου πρέπει να κάνω κάτι εγώ

Πηρες αναβολη για δυο χρονια αρα στα δυο χρονια κοβεται η αναβολη και θα σου ερθει χαρτι να παρουσιαστεις στην ΕΣΣΟ που θα ειναι δυο χρονια και δυο μηνες μετα την αρχικη ΕΣΣΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, soteras είπε

Μιας και τα εχω πολυ πολυ πολυ προσφατα καλο ειναι να παρεις και ενα τηλ στο ρουφ. Βεβαια στο στρατολογια.γρ θα βρεις το σημειωμα καταξης σου που θα λεει ποια μερα πρεπει να παρουσιαστεις 5 μερες πριν κα τι τονιζω 5 μερες πριν οχι νωριτερα οχι αργοτερα πας στο φρουαρχειο και λες θες να σε εξετασουν γιατροι γιατι εχεις θεμα υγειας μετα ολα κρινονται στο τι θα κρινει ο γιατρος οτι εισαι μετα απο το νοσοκομειο καταθετεις το πορισμα στα γραφεια τους και ενα μηνα μετα περνας απο επιτροπη η οποια απλα πιστοποιει οτι εισαι οντως εσυ.Υπαρχει και ενα φεκ καπου που λεει ολες τις περιπτωσεις και τι βγαινεις. Αμ ο γιατρος κρινει οτι εχεις ανιατη νοσο εισαι Ι5 απευθειας και δεν το ξαχνουν καν να ρωτησουν πιο πολλα.Απαλλαγη δεν εχεις δικαιωμα να ζητησεις γιατι αυτο το κρινουν οι γιατροι

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχω δει το ΦΕΚ η νόσος μου είναι μέσα ! Αυτή ακριβώς την διαδικασία έκανα την πρώτη φορά που πείρα την πρώτη μου αναβολή , ο γιατρός μου είπε θα πάρεις για 6 μήνες για αρχή  , όταν πήγα φρουραρχείο ξανά μου έδωσαν 2 χρόνια μόλις είδαν το πρόβλημα μου ! Ελπίζω να είναι η ίδια διαδικασία σαν την πρώτη οπότε! Θα πάρω και ένα τηλέφωνο στο Ρουφ να ρωτήσω ! Ευχαριστώ νκαι πάλι

3 ώρες πριν, OxiGiannisGiannakis είπε

Πηρες αναβολη για δυο χρονια αρα στα δυο χρονια κοβεται η αναβολη και θα σου ερθει χαρτι να παρουσιαστεις στην ΕΣΣΟ που θα ειναι δυο χρονια και δυο μηνες μετα την αρχικη ΕΣΣΟ.

Οπότε πχ εμένα λήγει η αναβολή στης 8 Μαίου, αν κατάλαβα σωστά η κατάταξη μου είναι μετά από 2 μήνες αφού λήξει η αναβολή έτσι ;; Ρωτάω γιατί ετοιμάζω καινούρια χαρτιά και εξετάσεις που θα αποδεικνύω ότι πάσχω από την συγκεκριμένη πάθηση  ! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Να είστε καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κόλαση του ελληνικού στρατού

100αδες κουνούπια πρωί μεσημέρι βράδυ, μαζί με μύγες

Και οι καυτοί θάλαμοι, πιο πολύ δροσιά κάνει έξω πάρα μέσα

Και η λογική απάντηση των στελεχών, στρατό είσαι όχι σε ξενοδοχείο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Addy3 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχω δει το ΦΕΚ η νόσος μου είναι μέσα ! Αυτή ακριβώς την διαδικασία έκανα την πρώτη φορά που πείρα την πρώτη μου αναβολή , ο γιατρός μου είπε θα πάρεις για 6 μήνες για αρχή  , όταν πήγα φρουραρχείο ξανά μου έδωσαν 2 χρόνια μόλις είδαν το πρόβλημα μου ! Ελπίζω να είναι η ίδια διαδικασία σαν την πρώτη οπότε! Θα πάρω και ένα τηλέφωνο στο Ρουφ να ρωτήσω ! Ευχαριστώ νκαι πάλι

Οπότε πχ εμένα λήγει η αναβολή στης 8 Μαίου, αν κατάλαβα σωστά η κατάταξη μου είναι μετά από 2 μήνες αφού λήξει η αναβολή έτσι ;; Ρωτάω γιατί ετοιμάζω καινούρια χαρτιά και εξετάσεις που θα αποδεικνύω ότι πάσχω από την συγκεκριμένη πάθηση  ! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Να είστε καλά 

Εγω περασα πριν 1μηνα ακριβως αυτη τη διαδικασια με τη διαφορα οτι βγηκα Ι5 απευθειας για το θεμα υγειας που εχω.Εχε το νου στο στρατολογια.γρ για το χαρτι μην περασει η μερα γιατι θα εχεις θεμα μονο αυτο.Βαλε και το μαιλ εκει που εχει πεδιο για το μαιλ για να σου ερθει και στο μαιλ για παν ενδεχομενο

Καλυτερα παρε τηλ στο φθρουραχειο εκει το σηκωνουν πιο σιγουρα μετα τις 9 αλλα παρε τηλεφωνα με επιμονη συνηθως 9 το σηκωνουν με τη μια στο ρουφ θελει πολυ πολυ επιμονη για να πιασεις γραμουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...