Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν παιζει να αλλαξεις. Εκτος αν εχεις τον Μητσοτακη για βυσμα

Εγω δηλαδη που αλλαξα και δεν ειχα τπτ? Γιατι γραφετε οτι σας κατεβει απο το κεφαλι?

 

Στις 1/6/2021 στις 6:34 ΜΜ, gba είπε

Παιδιά καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω απο πολεμικό ναυτικό σε στρατό ξηράς ;Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ;Είναι εύκολη η αλλαγή σώματος ;Θέλω στρατό ξηράς για να είμαι πιο κοντά στο σπίτι μου.Σας ευχαριστώ!

 

Πας στο ρουφ, υπαρχει αιτηση μεταταξης που εξηγεις τους λογους. Προφανως πριν παρουσιαστεις, Ιδανικα 2-3 μηνες νωριτερα γιατι παιρνει πανω απο 1 μηνα να σου ερθει χαρτι σπιτι. Εμενα σκεψου ηρθε γραπτως η απαντηση σπιτι μου ενω εκανα την θητεια μου στον ΣΞ. Βεβαια ειχα δει απο το stratologia με τον Σ.Α. μου οτι ειχα αλλαξει σωμα.

Συνηθως τις δινουν αυτες τις μεταταξεις διοτι τα αδειαζουν την δικη σου θεση για να την δωσουν σε καποιο βυσμα. Πιο πολυ εξυπηρετηση τους κανεις πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Cokoblokosκαλησπερα αδερφε!δηλαδη μετα την διακοπη αναβολης κανω αυτη την αιτηση ετσι?Που την κανω ?Σε αυτουσ τουσ λογους τι πρεπει να γραψω ?Γνωριζεισ?Οπότε αφου τις δινουν σχετικα ευκολα, παιζει να την παρω και εγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gba είπε

@Cokoblokosκαλησπερα αδερφε!δηλαδη μετα την διακοπη αναβολης κανω αυτη την αιτηση ετσι?Που την κανω ?Σε αυτουσ τουσ λογους τι πρεπει να γραψω ?Γνωριζεισ?Οπότε αφου τις δινουν σχετικα ευκολα, παιζει να την παρω και εγω!

Σου εγραψα ηδη πιο πανω, στο ΡΟΥΦ την κανεις. Καντες και τις 2 αιτησεις μαζι.

Ε τι να σου πω, γραψε καμια παπατζα για να μπορουν κι αυτοι να την περασουν χωρις να εκτεθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/06/2021 at 18:34, gba said:

Παιδιά καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω απο πολεμικό ναυτικό σε στρατό ξηράς ;Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ;Είναι εύκολη η αλλαγή σώματος ;Θέλω στρατό ξηράς για να είμαι πιο κοντά στο σπίτι μου.Σας ευχαριστώ!

Εκτός και αν έχεις τρόπο να εξασφαλίσεις 100% ότι θα είσαι όντως κοντά στο σπίτι σου αν πας ΣΞ, ίσως είναι προτιμότερο το ΠΝ (εδώ σφάζονται τα βύσματα για να μπουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν η συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army παίζει κάποιο ρόλο; θα με ενημερώσει κάποιος όταν θα πρέπει να το συμπληρώσω ; μπαίνω Ιούλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dr3 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν η συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army παίζει κάποιο ρόλο; θα με ενημερώσει κάποιος όταν θα πρέπει να το συμπληρώσω ; μπαίνω Ιούλιο.

Αν δεν κάνω λάθος , για εσάς του Ιουλίου, ήταν μέχρι 31/5 να το συμπληρώσετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, DonaldSand είπε

Αν δεν κάνω λάθος , για εσάς του Ιουλίου, ήταν μέχρι 31/5 να το συμπληρώσετε. 

Δεν ειχα ιδέα και δεν με ενημέρωσε και κανείς. Υπάρχει πρόβλημα που δεν το συμπλήρωσα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dr3 είπε

Δεν ειχα ιδέα και δεν με ενημέρωσε και κανείς. Υπάρχει πρόβλημα που δεν το συμπλήρωσα ;

Λογικά θα σε ξαναρωτησουν και μέσα στο στρατόπεδο όταν μπεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το χαρτί κατάταξης πόσες ημέρες πριν μπορούμε να το κατεβάσουμε;

πχ για την Δ΄ ΕΣΣΟ του Ιουλίου;

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2021 στις 2:45 ΜΜ, xorotaktis είπε

Πόσες μέρες άδεια ορκομωσίας έδωσαν στην 372

Σήμερα ορκιστήκαμε, 14 παρουσιάζομαι στη νέα μονάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dr3 είπε

Δεν ειχα ιδέα και δεν με ενημέρωσε και κανείς. Υπάρχει πρόβλημα που δεν το συμπλήρωσα ;

Είτε το συμπλήρωσες είτε όχι, το ένα και το αυτό. Πάλι θα σε μετρήσουν, πάλι θα σε ρωτήσουν για παραμεθόριο και Κύπρο, πάλι θα συμπληρώσεις για το ιατρικό ιστορικό σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Είτε το συμπλήρωσες είτε όχι, το ένα και το αυτό. Πάλι θα σε μετρήσουν, πάλι θα σε ρωτήσουν για παραμεθόριο και Κύπρο, πάλι θα συμπληρώσεις για το ιατρικό ιστορικό σου...

Αν δηλωσεις Κυπρο την πρωτη μερα που παρουσιαζεσαι, φευγεις κατευθειαν ή μετα την ορκωμοσια αν υποθεσουμε οτι σε δεχτουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Μετα την ορκωμοσία. Πας Θήβα και σε λίγες μέρες φεύγεις για τη Μεγαλόνησο

Θηβα πας πλεον??Εγω ημουν Γιαννενα,μας πηγανε Αυλωνα,μας δωσανε 5 μερες αδεια,ξαναγυρισαμε για 1 μερα αν δν κανω λαθος κ πεταξαμε για Κυπρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...