Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Πολλα στρατιωτικά είδη για φανταράκια σε Οδο Αθηνάς, Απο την αρχή της την Ομόνοια. Και πολλά χρηστικά είδη , απο ισοθερμικές κάλτσες και εσώρουχα μέχρι  γραβατες με λαστιχο  και το κορυφαίο : κατι γάνζοι σαν χταποδια μικρά που έπιανες το πατζάκι της παραλλαγής για να μην το βάζεις μέσα σε άρβυλο.

 

Εννοείται οτι υπάρχουν πληθώρα καταστημάτων και για ρουχα στελεχών ( πουκάμισα ,φουστες ναυτικων κυριών κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, gpli είπε

Καλημέρα

Πολλα στρατιωτικά είδη για φανταράκια σε Οδο Αθηνάς, Απο την αρχή της την Ομόνοια. Και πολλά χρηστικά είδη , απο ισοθερμικές κάλτσες και εσώρουχα μέχρι  γραβατες με λαστιχο  και το κορυφαίο : κατι γάνζοι σαν χταποδια μικρά που έπιανες το πατζάκι της παραλλαγής για να μην το βάζεις μέσα σε άρβυλο.

Εννοείται οτι υπάρχουν πληθώρα καταστημάτων και για ρουχα στελεχών ( πουκάμισα ,φουστες ναυτικων κυριών κτλ)

Αυτά τα χταποδάκια τα κοροϊδεύεις αλλά ήταν ότι καλύτερο. Ειδικά σε εμάς στις Ε.Δ. που μας πρήζανε για τα πατζάκια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Adanos είπε

Αυτά τα χταποδάκια τα κοροϊδεύεις αλλά ήταν ότι καλύτερο. Ειδικά σε εμάς στις Ε.Δ. που μας πρήζανε για τα πατζάκια.

Με την καμια δεν τα κοροιδευω ισα ισα, ,με ειχαν βολέψει και μενα αφάνταστα , διακριτικά απο την μέσα μεριά του πατζακι ηταν σουπερ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χάσιμο χρόνου είναι, ξέρει κανείς πως τον αποφευγουμε χωρίς να υπάρχει διάκριση μετά? (Άρα όχι Ι5)

Και μην ακούσω τίποτα για φυγοπονιες κλπ, ας δίναν επιλογή για κοινωνική εργασια πάνω στο αντικείμενο μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2018 στις 8:57 ΜΜ, Gianisvele είπε

 

Παιδιά μπορεί να σας φανεί κουφό αλλά έχει συμβεί...παρουσιαζομαι 11 Ιουλίου Τετάρτη στην Κω και έχω κανονίσει να πάω μια μέρα νωρίτερα και να μείνω για ένα βράδυ σε ξενοδοχείο και την άλλη μέρα να πάω να παρουσιαστω...έγινε το ίδιο σκηνικό (να είχε κάνει κρατηση μια δυο μέρες στο ξενοδοχείο) σε εναν φίλο μου που δεν παρουσιαζόταν απλώς πήγαινε μετάθεση (δλδ ήταν ήδη στρατιωτης) ..και ήταν κάποιοι τύποι του στρατού στο λιμάνι και περίμεναν και δεν τον άφησαν να κοιμηθεί σε ξενοδοχείο και τον πήραν 1 ή 2 μέρες νωρίτερα και τον βάλανε μέσα στο στρατόπεδο ? Παίζει κάτι τέτοιο ? Μου φενεται τρελο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Gianisvele είπε

Παιδιά μπορεί να σας φανεί κουφό αλλά έχει συμβεί...παρουσιαζομαι 11 Ιουλίου Τετάρτη στην Κω και έχω κανονίσει να πάω μια μέρα νωρίτερα και να μείνω για ένα βράδυ σε ξενοδοχείο και την άλλη μέρα να πάω να παρουσιαστω...έγινε το ίδιο σκηνικό (να είχε κάνει κρατηση μια δυο μέρες στο ξενοδοχείο) σε εναν φίλο μου που δεν παρουσιαζόταν απλώς πήγαινε μετάθεση (δλδ ήταν ήδη στρατιωτης) ..και ήταν κάποιοι τύποι του στρατού στο λιμάνι και περίμεναν και δεν τον άφησαν να κοιμηθεί σε ξενοδοχείο και τον πήραν 1 ή 2 μέρες νωρίτερα και τον βάλανε μέσα στο στρατόπεδο ? Παίζει κάτι τέτοιο ? Μου φενεται τρελο! 

Όχι, χαλάρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Gianisvele είπε

Παιδιά μπορεί να σας φανεί κουφό αλλά έχει συμβεί...παρουσιαζομαι 11 Ιουλίου Τετάρτη στην Κω και έχω κανονίσει να πάω μια μέρα νωρίτερα και να μείνω για ένα βράδυ σε ξενοδοχείο και την άλλη μέρα να πάω να παρουσιαστω...έγινε το ίδιο σκηνικό (να είχε κάνει κρατηση μια δυο μέρες στο ξενοδοχείο) σε εναν φίλο μου που δεν παρουσιαζόταν απλώς πήγαινε μετάθεση (δλδ ήταν ήδη στρατιωτης) ..και ήταν κάποιοι τύποι του στρατού στο λιμάνι και περίμεναν και δεν τον άφησαν να κοιμηθεί σε ξενοδοχείο και τον πήραν 1 ή 2 μέρες νωρίτερα και τον βάλανε μέσα στο στρατόπεδο ? Παίζει κάτι τέτοιο ? Μου φενεται τρελο! 

Καλησπέρα. Μου ήρθε το χαρτί για να παρουσιαστώ στις 11 του μήνα στη Ρόδο. Αλλά εγώ θέλω να πάρω αναβολή, έχω ξαναγραφτεί στο σχολείο αλλά το υπουργείο θα καθυστερήσει να περάσει τις εγγραφές στο myschool και έτσι το σχολείο δεν μπορεί να μου δώσει τη βεβαίωση εγγραφής. Μήπως ξέρετε εάν δέχονται στην στρατολογια χειρόγραφη βεβαίωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.Μου ήρθε το χαρτί για να παρουσιαστώ στις 11 του μήνα στην Ρόδο.Αλλά εγώ θέλω να πάρω αναβολή,έχω ξαναγραφτει στο σχολείο αλλά το Υπουργείο θα καθυστερήσει να περασει τις εγγραφές στο myschool και έτσι το σχολείο δεν μπορεί να μου δώσει την πρωτότυπη βεβαίωση.Μήπως ξέρετε εαν δέχονται στην στρατολογία χειρόγραφη βεβαίωση ;Από το σχολείο πάντα

Επεξ/σία από Armygr
Λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Pablo_Hasan είπε

αν θες υπευθυνη απαντηση, πρέπει να απευθυνθεις στο στρ. γραφείο ή σε κανα κεπ. 

Εσύ τι πιστεύεις; θα την δεχτούν; 

Μήπως γίνεται να πάρω 3μηνη αναβολή και αν ναι από που; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω ιδέα, αλλά αυριο είναι δευτέρα και μπορείς να μάθεις με ένα τηλέφωνο. 
Αν φοβασαι ότι δεν θα την δεχθούν γιατι είναι χειρογραφη μπορείς να πάρεις πρώτα αναβολή για κοινωνικούς ή ιατρικούς λόγους και μετά όταν έχεις την κανονική βεβαιωση την καταθέτεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Armygr είπε

Εσύ τι πιστεύεις; θα την δεχτούν; 

Μήπως γίνεται να πάρω 3μηνη αναβολή και αν ναι από που; 

Πάρε ό,τι μπορείς σαν βεβαίωση και όλα αυτά που είπες προηγουμένως,και πήγαινε στην στρατολογία σου και θα βρεθεί η λύση! Μια βόλτα πήγαινε και θα λυθεί το θέμα σου..μην περιμένεις συγκεκριμένη απάντηση από εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πας αυτοπροσωπως στα στρατολογικά (Ρουφ αν είσαι Αττική) θα τους μιλήσεις (και θα παρακαλέσεις ευγενικά και χωρίς κλάματα) και θα στη δώσουν. Άτυπα τουλάχιστον μια-δυο τέτοιες αναβολές μπορείς να τις πάρεις.

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Armygr said:

Καλησπέρα. Μου ήρθε το χαρτί για να παρουσιαστώ στις 11 του μήνα στη Ρόδο. Αλλά εγώ θέλω να πάρω αναβολή, έχω ξαναγραφτεί στο σχολείο αλλά το υπουργείο θα καθυστερήσει να περάσει τις εγγραφές στο myschool και έτσι το σχολείο δεν μπορεί να μου δώσει τη βεβαίωση εγγραφής. Μήπως ξέρετε εάν δέχονται στην στρατολογια χειρόγραφη βεβαίωση; 

Με τη χειρόγραφη βεβαίωση δεν θα γίνει δουλειά. Αν έχεις τελειώσει το Λύκειο μπορείς να λάβεις μια αναβολή ως υποψήφιος σπουδαστής. Τι είδους αναβολή θέλεις να πάρεις; Επίπεδο σπουδών; Δώσε μερικές πληροφορίες για να σε βοηθήσω.

On 01/07/2018 at 01:56, Gianisvele said:

Παιδιά μπορεί να σας φανεί κουφό αλλά έχει συμβεί...παρουσιαζομαι 11 Ιουλίου Τετάρτη στην Κω και έχω κανονίσει να πάω μια μέρα νωρίτερα και να μείνω για ένα βράδυ σε ξενοδοχείο και την άλλη μέρα να πάω να παρουσιαστω...έγινε το ίδιο σκηνικό (να είχε κάνει κρατηση μια δυο μέρες στο ξενοδοχείο) σε εναν φίλο μου που δεν παρουσιαζόταν απλώς πήγαινε μετάθεση (δλδ ήταν ήδη στρατιωτης) ..και ήταν κάποιοι τύποι του στρατού στο λιμάνι και περίμεναν και δεν τον άφησαν να κοιμηθεί σε ξενοδοχείο και τον πήραν 1 ή 2 μέρες νωρίτερα και τον βάλανε μέσα στο στρατόπεδο ? Παίζει κάτι τέτοιο ? Μου φενεται τρελο! 

Αυτά τα πράγματα δεν γίνονται. Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Και να πας ακόμη στο στρατόπεδο για παρουσίαση μία μέρα πριν την κανονική κατάταξη, δε θα σε δεχθούν εκτός από περίπτωση εξαιρετικών συνθηκών - και φυσικά με δική σου πρωτοβουλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, jason2jason είπε

Γειά σας μπαίνω την άλλη βδομάδα, και αναρωτιέμαι με το κούρεμα τι παίζει; Επειδή μάλλον θα με πάρουν Προεδρική Φρουρά εκεί έχει κουρείο ή θα δινουμε κάθε μήνα 10ευρα για να κουρευόμαστε; Είναι αυστηροί γενικά με αυτό το θέμα ή άμα θες μπορείς και να μην τα κόβεις πολύ κοντά; 

Κάποιοι μου είπαν πως περνούσαν ακόμα και επιθεώρηση κουρέματος και πως άμα ήταν λίγο ακούρευτοι δεν τους άφηναν να περάσουν από την πύλη στην έξοδο τους. 

Ισχύουν αυτά; 

Δηλαδή σου αρέσει να πας Προεδρική Φρουρά, αλλά κολλάς στο κούρεμα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...