Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, IoannisLp είπε

Τελευταίες ετοιμασίες των προσωπικών αντικειμένων!

Καλή θητεία να έχουμε μάγκες!

20181111_122353-1.jpg

ξυριστικά, λουκέτα, μπλούζες, κάλτσες τα αγοράζεις από κψμ και δεν τα κουβαλάς στου διαβόλου τη μάνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ziaba είπε

ξυριστικά, λουκέτα, μπλούζες, κάλτσες τα αγοράζεις από κψμ και δεν τα κουβαλάς στου διαβόλου τη μάνα

Σε εμας ουτε νερα ειχε το κψμ,οχι καλτσες και μπλουζες.

Στις 11/11/2018 στις 1:57 ΜΜ, wazedi είπε

μπαινω λαγοσ εβρου 565 . smartphone φθηνο να παρω τελικα?θα περασει?

αρκετα προβλεπε μοναδα,smartphone ΠΑΝΤΑ φθηνο στον στρατο(οσο φθηνο μπορει να ειναι στις μερες μας),εγω πριν μπω πουλησα το s7 μου και πηρα ενα xiaomi των 100 ευρω,και ενα νοκια με 20 για το κεντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, loofas είπε

τελικα με το καινουριο συστημα ποσες μερες καθεσαι στο ΣΥΠΟ; και ποσο στην μοναδα τοποθετησης;

Εδώ που υπηρετώ εγώ και είναι ΣΥΠΟ τους παίρνονυ αυθημερον. Αλλού μπορεί να καθεσαι, αλλά ελάχιστα 1-2 μέρες. Μονάδα τοποθέτησης, σίγουρα 2 εβδομάδες για τη βασική εκπαίδευση, και το πιο πιθανό είναι να κάνεις εκεί και το ΣΠΕν, δηλαδή 3 εβδομάδες ακόμα(μετά την άδεια ορκομωσίας).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/11/2018 at 14:36, IoannisLp said:

Τελευταίες ετοιμασίες των προσωπικών αντικειμένων!

Καλή θητεία να έχουμε μάγκες!

20181111_122353-1.jpg

 

Θα πήξεις νέος....!!!!  :D 

Εγκρίνω το γυαλιστικό για τις αρβύλες.... Πολύ καλό και βολικό για γρήγορο γυάλισμα...!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

Εδώ που υπηρετώ εγώ και είναι ΣΥΠΟ τους παίρνονυ αυθημερον. Αλλού μπορεί να καθεσαι, αλλά ελάχιστα 1-2 μέρες. Μονάδα τοποθέτησης, σίγουρα 2 εβδομάδες για τη βασική εκπαίδευση, και το πιο πιθανό είναι να κάνεις εκεί και το ΣΠΕν, δηλαδή 3 εβδομάδες ακόμα(μετά την άδεια ορκομωσίας).

Εγω είχα την εντύπωση οτι στη μονάδα τοποθέτησης μένεις για το σύνολο της θητείας σου εκτός και αν είσαι δικαιούχος π.χ κατ’εξαιρεση μετάθεσης ή μετάθεσης μετα το πεντάμηνο...κάνω λαθος;

20 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

Εδώ που υπηρετώ εγώ και είναι ΣΥΠΟ τους παίρνονυ αυθημερον. Αλλού μπορεί να καθεσαι, αλλά ελάχιστα 1-2 μέρες. Μονάδα τοποθέτησης, σίγουρα 2 εβδομάδες για τη βασική εκπαίδευση, και το πιο πιθανό είναι να κάνεις εκεί και το ΣΠΕν, δηλαδή 3 εβδομάδες ακόμα(μετά την άδεια ορκομωσίας).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τα φωτα σας παρακαλω γιατι μου εχει γινει μια στραβη.

ειμαι 27 και στο 10ο ετος (ασ'το το γιατι) 5ους σχολης.

για καποιο χαζο λογο παντα υπεθετα πως οι αναβολες του στρατου πανε πακετο με τα ακαδημαικα ετη, δηλαδη πως η αναβολη θα εληγε σεπτεμβρη/οκτωβρη του 10ου ετους.

προχθες ομως ειδα τα χαρτια και ειδα οτι ειναι μεχρι 31/12/18, δηλαδη 9ετη και ενα εξαμηνο.

το προβλημα ειναι οτι ειχα αφησει για το τελευταιο ετος πτυχιακη/πρακτικη και μολις το ειδα αυτο με γ@μησε αναποδα γιατι μου χαλαει το προγραμα των 2-4 επομενων ετων και δεν ξερω πως να κινηθω.

το μονο που βρηκα με μια γρηγορη αναζητηση ειναι κατι για μια εξτρα 3μηνη αναβολη που την παιρνει οποιος θελει (χωρις ομως να ειναι και guarantee)

για εμενα το ιδανικο ειναι να παει η αναβολη μεχρι τον σεπτεμβρη/οκτωβρη και μετα ισως να συνεχιστει για μεταπτυχιακο, αλλα και να παω στρατο πριν το μεταπτυχιακο μηδαμινο το κακο εδω που φτασαμε

στη χειροτερη να γινει αυτο με το τριμηνο, μπας και προλαβω να συμμαζεψω καποιες απο τις υποχρεωσεις που τρεχουν

το πραγματικο ομως γ@μησι θα ειναι να μπω αρχες του ετους..εκει τα παντα διαλυονται

"ι" , ψυχιατροι κλπ δεν τα συζηταμε καν

εχεις κανεις καποια εμπειρια, συμβουλη , συμβαν να μου πει?

μπορω να το αναβαλω μεχρι και μετα το καλοκαιρι? αν οχι, ισχυει αυτο με το 3μηνο? αν πανε ολα στραβα και διακοπει τελος του ετους ποτε πρεπει να μπω?

ευχαριστω και σορρυ για το μακρυ, οποιος μπορει να βοηθησει πριν παρω τα τηλεφωνα και τα γραφεια σβαρνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sigmagiota είπε

"ι" , ψυχιατροι κλπ δεν τα συζηταμε καν

Τα θέλεις κι εσύ. Χωρίς νέα αναβολή, μπαίνεις μέσα Μάρτη.

 

Εν τω μεταξύ το να πάρεις εξάμηνη αναβολή από ψυχολόγο είναι το πιο εύκολο. Και μετά, αν είσαι μαζοχιστής, μπαίνεις κανονικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...