Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα θα κανω το εμβολιο για κορονοιο 16 Σεπτέμβρη και η δευτερη δοση ειναι μετα απο 20 μερες οπου θα εχω ξεκινησει εκπαίδευση στην τριπολη.. Την δεύτερη δοση που θα την κανω εκει; Με πανε σε καποιο νοσοκομειο στν τριπολη; το κανουν μεσα στο στρατόπεδο; η θα εχω θεμα λετε;  τυπου να μ πουν ότι δν επρεπε να το κανω αφου θα έμπαινα μεσα

Επεξ/σία από tiallothaginei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Dimitrios2021 είπε

Αυτο πως το ξερεις? Γιατι Δευτερα θεωρω οτι ειναι λιγο αργα

έτσι έχω ακουσει. Και το ότι ο σ.ξ. μπαίνει κανα 5αρι μέρες πριν την αεροπορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tiallothaginei είπε

Παιδια καλησπερα θα κανω το εμβολιο για κορονοιο 16 Σεπτέμβρη και η δευτερη δοση ειναι μετα απο 20 μερες οπου θα εχω ξεκινησει εκπαίδευση στην τριπολη.. Την δεύτερη δοση που θα την κανω εκει; Με πανε σε καποιο νοσοκομειο στν τριπολη; το κανουν μεσα στο στρατόπεδο; η θα εχω θεμα λετε;  τυπου να μ πουν ότι δν επρεπε να το κανω αφου θα έμπαινα μεσα

Μέσα στο στρατοπεδο οχι, αποκλειται. Ουτε θα στην πουν, δεν υπαρχει λογος. Αλλα και να στην πουν, θα τους γραψεις ξερεις που :P (γενικα να το εχεις σα κανονα αυτο στο στρατο). Οποτε θεωρω θα φροντισουν να κανεις κανονικοτατα τη 2η δοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εκοψα ηλεκτρονικα την αναβολη που ειχα λόγο σπουδών τον ιουνιο για να μπω σεπτεμβρη εκει μου ζηταγε μια βεβαίωση σπουδων σε pdf την οποία επισυναψα απλα ηταν απο το 2018 αλλα την δεχτηκαν κανονικα ..πρεπει αυτο το χαρτί να το πάρω και μαζι μου να το δουν και απο κοντα;  Θα μου πουν τιποτα επειδή ηταν απο το 2018;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Μου ηρθε εμαιλ απο στρατολογια για να μπω στο παρουσιαση αρμυ. Εγω που θελω να υπηρετησω εβρο και να κανω 9μηνο στο "Σημείο Υποδοχής Οπλιτών" που εχει διαφορα στρατοπεδα και την αντιστοιχη θητεια 9μηνο η 12μηνο, εγω πρεπει απο τωρα να δηλωσω απευθειας εβρο ή μπορω να επιλεξω καποιο στρατοπεδο κοντα στη πολη μου που λεει 12μηνο και μετα να παω εβρο και να κανω 9μηνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω ένα θεματάκι με τα μάτια μου που πρέπει να βάζω κολλύριο αρκετές φορές τη μέρα. Επίσης, μερικές φορές τη βδομάδα παίρνω ένα συγκεκριμένο χάπι. Πρέπει να πάω σε κάποιο ιδιωτικό γιατρό να μου γράψει γνωμάτευση για τα συγκεκριμένα φάρμακα ώστε να μπορώ να τα έχω μαζί μου την ημέρα της κατάταξης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panoschr είπε

Καλησπέρα! Έχω ένα θεματάκι με τα μάτια μου που πρέπει να βάζω κολλύριο αρκετές φορές τη μέρα. Επίσης, μερικές φορές τη βδομάδα παίρνω ένα συγκεκριμένο χάπι. Πρέπει να πάω σε κάποιο ιδιωτικό γιατρό να μου γράψει γνωμάτευση για τα συγκεκριμένα φάρμακα ώστε να μπορώ να τα έχω μαζί μου την ημέρα της κατάταξης;

Καλο θα ηταν να ειχες συνταγη αλλα ουτως ή αλλως θα σε πανε σε στρατιωτικο νοσοκομειο να σε εξετασει γιατρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panoschr είπε

Καλησπέρα! Έχω ένα θεματάκι με τα μάτια μου που πρέπει να βάζω κολλύριο αρκετές φορές τη μέρα. Επίσης, μερικές φορές τη βδομάδα παίρνω ένα συγκεκριμένο χάπι. Πρέπει να πάω σε κάποιο ιδιωτικό γιατρό να μου γράψει γνωμάτευση για τα συγκεκριμένα φάρμακα ώστε να μπορώ να τα έχω μαζί μου την ημέρα της κατάταξης;

Λογικά όχι, δε ψάχνουν τόσο λεπτομερώς τα πράγματα σου. Εμας ίσα έβαλε ένας ΕΠΟΠ το χέρι του στο σάκο (κι οχι στο backpack) να δει για κανα μαχαίρι π.χ. και that's it

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yanis13 είπε

Καλο θα ηταν να ειχες συνταγη αλλα ουτως ή αλλως θα σε πανε σε στρατιωτικο νοσοκομειο να σε εξετασει γιατρος.

 

1 λεπτό πριν, ProponitisTouKanape είπε

Λογικά όχι, δε ψάχνουν τόσο λεπτομερώς τα πράγματα σου. Εμας ίσα έβαλε ένας ΕΠΟΠ το χέρι του στο σάκο (κι οχι στο backpack) να δει για κανα μαχαίρι π.χ. και that's it

Ευχαριστώ πολύ παίδες, να'στε καλά για την γρήγορη απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nicktsj είπε

Παιδια καλησπερα. Μου ηρθε εμαιλ απο στρατολογια για να μπω στο παρουσιαση αρμυ. Εγω που θελω να υπηρετησω εβρο και να κανω 9μηνο στο "Σημείο Υποδοχής Οπλιτών" που εχει διαφορα στρατοπεδα και την αντιστοιχη θητεια 9μηνο η 12μηνο, εγω πρεπει απο τωρα να δηλωσω απευθειας εβρο ή μπορω να επιλεξω καποιο στρατοπεδο κοντα στη πολη μου που λεει 12μηνο και μετα να παω εβρο και να κανω 9μηνο?

Μπορείς να κάνεις και το δεύτερο. Οι πιθανότητες όμως είναι να σε βάλουν για κατάταξη απευθείας στην παραμεθόριο. Για μένα αν το έχεις πάρει απόφαση και θες μόνο Έβρο, δήλωσε το απο τώρα, γιατί 1. παίζει να σε ρίξουν σε νησί (ανάλογα με την στρατολογία που ανήκεις πάει αυτό, απο την Αθήνα και τον Πειραιά παίζει Β. Αιγαίο τελευταία) 2. αν κάνεις και τη βασική εκπαίδευση εκεί, θα έχεις εγκλιματιστεί καλύτερα, θα γνωρίσεις πιο εύκολα κόσμο κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...