Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, panoschr είπε

Καλησπέρα παιδιά. Κατά την ημέρα της κατάταξης τι ώρα πρέπει να πάμε στο στρατόπεδο; Υπάρχει κάποιο περιθώριο ή πρέπει να πάμε αναγκαστικά πρωί; Αν γίνεται να πας λίγο αργότερα προς το μεσημέρι, υπάρχει το ενδεχόμενο να μην βρεις διαθέσιμα νούμερα για τα ρούχα/άρβυλα που δίνουν;

Γενικότερα προτείνετε κάποια συγκεκριμένη ώρα να εμφανιστείς;😂  

Oύτε από τους πρώτους ούτε απο τους τελευταίους. Πηγαινε κατα τις 10 κάτσε λιγο εξω και οταν δείς κίνηση πήγαινε με το μπούγιο. 

Γενικά στο κέντρο (ή όπως αλλιώς έχει γίνει η διαδικασία  μέχρι να ορκιστείς) κράτα λίγο νοοτροπία να μην ξεχωρίζεις. Να μην θυμάται κανείς (από βαθμοφόρους-όργανα) το επίθετό σου. Με το μπούγιο και εσύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoschr είπε

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει ελαστικότητα στο θέμα του κινητού στο Στρατόπεδο ΥΠΛΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΩΚΟΥ στη Νέα Σάντα στο Κιλκίς;

Σε κανενα στρατοπεδο δε θα κατσουν να ασχοληθουν με το αμα εχεις κινητο. Ειναι κοινο μυστικο πως ολοι οι φανταροι εχουν ενα επομενως απλα κανουν τα στραβα ματια. Εφοσον δεν εισαι προκλητικος (δε σε βλεπουν να βγαζεις σελφι μπροστα σε αποθηκες πυρομαχικων πχ) και κρατας μερικους τυπου κανεις δε προκειται να σου πει κατι. Εγω κυκλοφορουσα μπροστα στο διοικητη με το κινητο και δε νοιαστηκε καν

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως ένα φίλος μου μου είπε ότι σε έναν γνωστό του έχει έρθει το σημείωμα κατάταξης και πως πρέπει να παρουσιαστεί στις 20/9 Λαμία ή Θήβα δεν θυμάμαι ακριβώς (σε μένα τπτ ακόμα όπως φαντάζομαι σε πολλούς άλλους). Πως γκενεν αυτό; Μήπως παίζει ρόλο το ότι είναι για Κύπρο (γτ νμζ Λαμία Θήβα πάνε όσοι είναι για Κύπρο); Δεν έχω ιδέααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2021 στις 3:43 ΜΜ, xorotaktis είπε

Σε εμάς έρχεται ενας μεταθεση Γ εσσο 2021 οποτε θα αρχισαν βυσματικες πρωτα και μετα οι υπολοιπες

Απόσπαση ήταν αυτός και γυρνάει, όχι μετάθεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα. Όσον αφορά την 35ΜΚ στην Κύπρο, έχω ακούσει ότι θέλουν άτομα και παίρνουν. Γνωρίζει κάποιος τα αθλήματα που δίνονται; Επίσης, στο κέντρο το δηλώνεις την πρώτη μέρα και μαθαίνεις τη μετάθεση την ημέρα της ορκομωσίας ή κάποια άλλη; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, giorgos44444 είπε

 

 

 

 

 

Παιδιά, ποτε βγαίνουν  οι κατατάξεις για την Ε ΕΣΣΟ στον Στρατό Ξηράς;

Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα ξέρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...