Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Dimitrios2021 είπε

Καλησπέρα σας,

παρουσιαζομαι 21/09/2022 λιτοχωρο στο 592 στρατο ξηρας-Εφοδιασμου και Μεταφορων . Ξερετε τι παιζει με αυτο το σωμα? Τι κανουν εκει και π πας μετα την εκπαιδευση?

Στην ΕΥΠ θα πας, παρα πολυ καλα ειναι, μην αγχωνεσαι καθολου.  Aν δε φυγεις αμεσως μετα την εκπαιδευση, παιζουν αποσπασεις μπολικες στο λιτοχωρο, κυριως προς ΙΠΒΑΛ οπου ειναι λιγο αγγουρι.

Το που πας μετα την εκπαιδευση εξαρταται απο το βυσμα σου, που λογικα ειναι καλο για να σε πηγαινει στο Λιτοχωρο. Συνηθως οι ΕΜ απορροφουνται σε αποθηκες καυσιμων ή αν το βυσμα ειναι καλο, πας κατευθειαν ΓΕΣ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Dimitrios2021 είπε

Καλησπέρα σας,

παρουσιαζομαι 21/09/2022 λιτοχωρο στο 592 στρατο ξηρας-Εφοδιασμου και Μεταφορων . Ξερετε τι παιζει με αυτο το σωμα? Τι κανουν εκει και π πας μετα την εκπαιδευση?

Θα ξέρει και ο μεταθέτης σου ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Greekz είπε

Ειχα βάλει να παρουσιαστώ στη Λέσβο αλλα τελικά με στείλανε εδώ 565 ΤΠ/ΕΟΔ (ΛΑΓΟΣ)  εχει κανεις ακούσει τιποτα καλό ή κακό;

Εγώ είχα δηλώσει Λάρισα και με έβαλαν Λέσβο. Τα παίρνουν σοβαρά υπόψιν αυτά που συμπληρωσαμε φαίνεται 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, chanikos112 είπε

Παιδιά για 565 ΤΠ/ΕΟΔ (ΛΑΓΟΣ) τιποτα? Είδα το ρώτησα και ένας φίλος λίγο πιο πρίν.

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά...Για πείτε ρε παιδιά εμπειρίες..Έχει μαζευτεί λαός και περιμένει :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stavros750 είπε

Εγώ είχα δηλώσει Λάρισα και με έβαλαν Λέσβο. Τα παίρνουν σοβαρά υπόψιν αυτά που συμπληρωσαμε φαίνεται 🤣

Άμα έπαιρναν όλων υπόψη τις προτιμήσεις τους, η παραμεθόριος θα ήταν άδεια τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Στεφανος123 είπε

Άμα έπαιρναν όλων υπόψη τις προτιμήσεις τους, η παραμεθόριος θα ήταν άδεια τώρα.

Η παραμεθόριος έτσι όπως γίνει (9μηνο αντί για 12μηνη θητεία) σίγουρα έχει παραπάνω ζήτηση από ότι στον παρελθόν. Υποτίθεται στα σημεία υποδοχής οπλιτών που είχες να επιλέξεις, τα διαχωριζε, ότι εκεί δηλώνει κάνεις 12μηνο πχ Λάρισα (μη παραμεθόριος), εκεί δηλώνεις κάνεις 9μηνο πχ Λέσβο (παραμεθόριο).

Εντάξει βέβαια όλα αυτά λίγη σημασία έχουν, εγώ απλά αναφέρω ότι χώθηκα Λέσβο χωρίς να την έχω επιλέξει ενώ άλλο παιδί την είχε επιλέξει και τον έβαλαν αλλού. Εκεί εστιάζω 

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μαγκες μου ηρθε για στρατοπεδο Βογιατζη στην Αλεξανδρουπολη (ενω ειχα δηλωσει Σερρες για 12μηνο)στο σωμα ερευνας πληροφορικης (υεα), ξερει κανεις τι παιζει ?

Επεξ/σία από morningwood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν γινεται να αλλαξεις απο κανονικη θητεία σε 8μηνη αν πας παραμεθωριο? Εμενα με στελνουν σε μοναδα μη παραμεθωριου μακρια απο το σπιτι και θελω να κανω μειωμενη θητεία. Δεν μπορω να ζητησω να παω αμεταθετος παραμεθωριο μετα τη βασική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Ers123 είπε

Παιδιά μου ήρθε και μένα το χαρτί και παρουσιάζομαι 541 Τάγμα Εθνοφυλακής (541 ΤΕ) ΑΦΑΝΤΟΥ.  Πως είναι η κατάσταση εκεί;

Εκεί γενικά είναι πολύ λέλα αλλά λίγοι μένουν στο συγκεκριμένο στρατόπεδο. Το μόνο κακό που είδα στην σύντομη παραμονή μου εκεί είναι οι τουαλέτες που είναι οριακά χειρότερες από δημόσιες τουαλέτες στην Ομόνοια.

Αλλά γενικά μη σκάτε όλοι σας. Το που θα παρουσιαστείτε, που θα κανετε ΣΒΕΝ και ΣΠΕΝ και που θα είναι η βασική σας μονάδα μπορεί να είναι τελείως διαφορετικά στρατόπεδα.

Επεξ/σία από DaemonLord92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μου ηρθε και μενα και λεει 

ΑΝΘΠΟΛΟΧΑΓΟΥ ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΑΦΑΝΤΟΥ) στην ροδο ξερει κανεις το 541 ειναι το αυτο το στρατοπεδο;  γιατι νομιζω εχει και ενα ακομα..επισης μου λεει οπλο : πεζικο (ΥΕΑ) ξερει κανεις τι ειναι αυτο το ΥΕΑ; Ευχαριστώ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...