Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είναι να μπω Νοέμβριο και γενικά έχω κήλη μεσοσπονδύλιου δίσκου και όταν με πιάνει δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι από τον πονο ούτε για τουαλέτα και είναι στραβό όλο μου το σώμα ξέρεις κάνεις τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση ; Έχω μαγνητική που αποδεικνύει την ύπαρξη της κήλης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, georgkar94 είπε

Έχει αθλήματα οπότε και με το ζόρι να σε βάλουν απλά κόβεσαι αν δεν θες.. Μου το χει και μενα

Δεν παιρνουν με το ζορι, μονο αν δηλωσεις συμμετοχη και σχεδον οι μισοι  οπλιτες θητειας ειναι υποψηφιοι.

2 ώρες πριν, Davos_Seaworth είπε

Τι κερδιζεις με αυτό? 

υπηρετεις παραπανω μηνες, 18 ισως τωρα που αυξηθηκε η θητεια? Δεν ειμαι σιγουρος. Αλλα μετα την εκπαιδευση δηλαδη μετα τον 4ο μηνα ειναι σαν να δουλευεις στον στρατο. Δηλαδη πας πρωι και φευγεις μεσημερι εκτος αν εχεις υπηρεσια. Βεβαια οι υπηρεσιες ειναι υπηρεσιες υπαξιωματικων - αξιωματικων και αμοιβεσαι σαν εργαζομενος κανονικα...Ποσο ειναι αυτο δεν ξερω, 800-900 ευρο...ισως 750, δεν εχω ιδεα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Theofilos paok είπε

Οι μεταθέσεις για γ εσσο ξέρουμε ποτε θα βγουν και ποτε θα κάνουμε χαρτιά.. Γτ σε εμάς ήρθαν κάποιες βυσματικες 

Οπουνανε λογικά θα ανοίξουν για να κάνουμε τα χαρτιά μας έχουν αργήσει λιγο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στο σημειωμα καταταξης που ελαβα οι πληροφοριες δεν επαληθευονται και στους πινακες καταταξης στα παραρτηματα στο https://www.stratologia.gr/sites/default/files/ΕΔΥΕΘΑ 2021 Ε.pdf.

Παιζει να εχει γινει λαθος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Nikos3233 είπε

Γνωρίζει κάποιος το πότε δηλώνουμε στο κέντρο οτι θελουμε Ειδικές δυνάμεις; Τη πρώτη μέρα κατάταξης;

Σε ρωτανε αμα θυμαμαι καλα την πρωτη μερα αλλα ερχονται και κατα τη διαρκεια της βασικης εκπαιδευσης και σας ενημερωνουν για τις ΕΔ, Προεδρικη Φρουρα κτλ

18 λεπτά πριν, kappareality είπε

Ρε παιδια στο σημειωμα καταταξης που ελαβα οι πληροφοριες δεν επαληθευονται και στους πινακες καταταξης στα παραρτηματα στο https://www.stratologia.gr/sites/default/files/ΕΔΥΕΘΑ 2021 Ε.pdf.

Παιζει να εχει γινει λαθος ;

Πιστευω πως και λαθος να εχει γινει εσυ με το σημειωμα στο χερι εισαι καλυμμενος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

47 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Παίδες, επειδή ακόμα το ψάχνω, η Κομοτηνή θεωρείται παραμεθόριος????

 

Το αναφέρει η παρακάτω φωτογραφία ως 12μηνο άρα μη παραμεθοριος

received_3001103366877143.webp

Αν δεν σου ανοίγει, θα μπω απο PC σε λίγο

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stavros750 είπε

Ερώτηση ειδικά για τους Γ ΕΣΣΟ και μετά (όπου άλλαξε το 9μηνο). Μέχρι να ορκιστείς, σου δίνεται κάποιο χαρτί να συμπληρώσεις αν θες να πας παραμεθόριο ή όχι; Μπορείς να δηλώσεις έναν αριθμό στρατοπέδων και αν ναι, πόσα σε αριθμό και αποκλειστικά της κατηγορίας που έχεις δηλώσει (παραμεθορίου ή μη); ευχαριστώ

Το αναφέρει η παραπάνω φωτογραφία ως 12μηνο άρα μη παραμεθοριος

received_3001103366877143.webp 55 kB · 0 downloads

Αν δεν σου ανοίγει, θα μπω απο PC σε λίγο

Εγώ είχα δηλώσει πάντως μη παραμεθόριο (Σέρρες) και μου ήρθε για στρατόπεδο Βογιατζή που θεωρείται παραμεθόριο 🤷🤷

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, morningwood είπε

Εγώ είχα δηλώσει πάντως μη παραμεθόριο (Σέρρες) και μου ήρθε για στρατόπεδο Βογιατζή που θεωρείται παραμεθόριο 🤷🤷

Και εγώ Λάρισα και με έβαλαν Λέσβο, ενώ είχα βάλει θέλω μη παραμεθόριο 😂

Πάντως για να πω την αλήθεια, περίμενα πολύ παραπάνω κίνηση πλέον στην παραμεθόριο λόγω της 9μηνης θητείας αλλά από ο,τι φαίνεται, δεν την προτιμά και πάλι πολύς κόσμος

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι πεζικο είναι στην μέση των σπεν υπάρχει περίπτωση να πάω ειδικές δυνάμεις να δώσω αθλήματα με την επόμενη εσσο και να κάνω πάλι σπεν των ειδικών δυνάμεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nionios777 είπε

Ας ξανα ρωτήσω μήπως κάποιος ξέρει, εγώ που έχω 1.25 πόντους μυωπία στο δεξί μάτι και 1 πόντο στο αριστερό κόβομαι για αλεξίπτωτα η όχι; 

Αλεξίπτωτα δεν μπορείς να πας αλλά μπορείς να πας αμφιβιους που έχουν ανάγκει από άτομα δεν θα έχεις κανένα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...