Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και πλησιαζει η ωρα μου θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος ποτε θα ανανεωθει το site της Στρατολογιας για την Α ΕΣΣΟ του 2019?

μεχρι σημερα μου βγαζει οτι θα παρουσιαστω τον Ιανουαριο αλλα ακομα δεν εχει οριστικοποιηθει η ημερα και το σημειο καταταξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Papatroof είπε

Μιας και πλησιαζει η ωρα μου θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος ποτε θα ανανεωθει το site της Στρατολογιας για την Α ΕΣΣΟ του 2019?

μεχρι σημερα μου βγαζει οτι θα παρουσιαστω τον Ιανουαριο αλλα ακομα δεν εχει οριστικοποιηθει η ημερα και το σημειο καταταξης

Τι πραγματα ψωνισες φιλε γιατι και εγω τον γεναρη μπαινω και τωρα αρχιζω μαζευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vasiliasGR είπε

Τι πραγματα ψωνισες φιλε γιατι και εγω τον γεναρη μπαινω και τωρα αρχιζω μαζευω

δεν εχω παρει κατι ακομα

νομιζω ειναι πολυ νωρις για να ψωνισω απο τωρα ας μπει ο Γεναρης και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Papatroof είπε

Μιας και πλησιαζει η ωρα μου θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος ποτε θα ανανεωθει το site της Στρατολογιας για την Α ΕΣΣΟ του 2019?

μεχρι σημερα μου βγαζει οτι θα παρουσιαστω τον Ιανουαριο αλλα ακομα δεν εχει οριστικοποιηθει η ημερα και το σημειο καταταξης

https://www.stratologia.gr/el/news-announcements

οταν βγει η ΕΔΥΕΘΑ απο το ΓΕΣ για την Α Εσσο θα εχει και τις ημερομηνιες καταταξης, τοτε θα οριστικοποιηθει και το δικο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Beorn είπε

με ενδιαφερει εμενα, μπαινω με την 'Α 2019 στην 124...

Από πράγματα πάρε πολλά από τα βασικά είδη. Εσώρουχα, φανελάκια και πολλές κάλτσες. Εγώ έβαζα διπλές για να είναι πιο σταθερό το πόδι. Ισοθερμικά είναι απαραίτητα. Το sleeping bag επιτρέπεται και είναι απαραίτητο γιατί το κρύο στην Τρίπολη είναι πολύ. Δεν επιτρέπονται μωρομαντηλα. Πάρε κάτι να καλύπτεις τον λαιμό. Πατους οπωσδήποτε. Καλύτερα να πάρεις βαλίτσα γιατί την πρώτη μέρα θα την κουβαλάς συνέχεια. Η εκπαίδευση είναι δύσκολη από την άποψη ότι κάνεις πολλά πράγματα χωρίς λόγο και για σπάσιμο νεύρων. Η πρώτη μέρα είναι η πιο κουραστική. Εγώ έφτασα στις 10 το πρωί και πέρασα την πύλη στις 12. Και πήρα στολές την επόμενη μέρα. Θέλει αρκετή υπομονή γιατί όλα κινούνται αργά. Μέχρι και στο φαγητό μπορεί να έχει αναμονή μισή ώρα για να φας. Το φαγητό την πρώτη εβδομάδα τρωγόταν. Τις επόμενες όχι. Έχει κυρίως όσπρια, λαδερα και ζυμαρικά. Νερό έχει συγκεκριμένες ώρες. Κινητό δεν επιτρέπεται αλλά αν θες το περνάς εύκολα. Ότι άλλος θες ρώτησε.

Επεξ/σία από Christos21417
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2018 στις 2:19 ΜΜ, Christos21417 είπε

Η εκπαίδευση είναι δύσκολη  (στην 124 ΠΒΕ Π.Α.)

Χαχαχαχαχαχα Το διαβάσαμε και αυτό... Να είσαι καλά βρε φίλε... μου έφτιαξες το βράδυ!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Χαχαχαχαχαχα Το διαβάσαμε και αυτό... Να είσαι καλά βρε φίλε... μου έφτιαξες το βράδυ!!! 

Δεν είπα ότι είναι ειδικές δυνάμεις. Δεν είναι αυτό που περιμένουν οι περισσότεροι ότι δε θα κάνεις όλη μέρα τίποτα. Και διευκρινίζω από ποια άποψη είναι δύσκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ειδικα για τον στρατο, ατομα που δεν εχουν πατησει σε καποιο στρατοπεδο τεινουν να χουν ισχυρη αποψη για το τι γινεται εκει περα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...