Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλάνια, μόλις πέρασα συνέντευξη για ΕΠ εδώ Κομοτηνή (είμαι 12μηνος) και μου είπαν ότι επειδή μετράει 1ο μεταπτυχιακό η σχολή μου και δεύτερο ένα ανεξάρτητο που έχω κάνει, μπορώ να πάω Αθήνα να με βάλουν κατευθείαν, ενώ είχα ζητήσει να πάω Έβρο η νησιά για 9μηνη.

 

Έχει κάνεις εικόνα για Έρευνα Πληροφορίκης Αθήνα ρε παίδες εάν έχει σταξιμο?

 

Με έβαλαν σε σκέψεις όταν τους είπα ότι θέλω 9μηνο και μου είπαν να το ξανασκεφτώ γιατί μου λένε Αθήνα είναι καλύτερα και ότι θα μπει και στο βιογραφικό.

Επεξ/σία από vagg77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμφιβαλλω αν ενας εργοδοτης θα ενδιαφερθει για ειδικοτητα υπηρεσια που ειχες. Επισης ειναι θεμα προτεραιοτητων: αν εχεις καποια υποχρεωση (δουλεια, σχεση, χρεη κτλ) και πρεπει να τελειωνεις γρηγορα δε πιστευω να αξιζουν 90 επιπλεον ημερες. Αν το αντιθετο (στρατοσ=διακοπες) τοτε πηγαινε Αθηνα.

 

Σκεψου λογικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στο στρατό μην ακούς τους άλλους. Το που είναι καλύτερα θα το κρίνεις εσύ, ανάλογα και με τις υποχρεώσεις που έχεις έξω. 
 

Καλά αυτό για το βιογραφικό μεγάλη παπάτζα. 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Κύπρο :P 

Η Κυπρος βγαινει εκτος επειδη εξαιτιας ενος θεματος πολυ πιθανον να βγω αοπλος. Επομενως εχω να επιλεξω ειτε Εβρο ειτε νησι εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2021 στις 11:15 ΠΜ, momo96 είπε

Παρουσιάζομαι τις επόμενες μέρες στη Θήβα, οπότε οποιαδήποτε πληροφορία από όσους παρουσιάστηκαν ήδη για κινητά κλπ θα ήταν πολύ χρήσιμη. Καλή μας θητεία.

Όλα πένα είναι φίλε. Μόνο η βιντεοσκόπηση απαγορεύεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nicktsj είπε

Η Κυπρος βγαινει εκτος επειδη εξαιτιας ενος θεματος πολυ πιθανον να βγω αοπλος. Επομενως εχω να επιλεξω ειτε Εβρο ειτε νησι εδω.

Δεκτόν. Κοίτα να δεις, όσους έχω ακούσει που πήγαν νησί δε πέρασαν καλά, ειδικά ΠΖ-ΤΘ-ΠΒ. Τα ίδια και για Β. Αιγαίο, τα ίδια και Δωδεκάνησα. Λίγα άτομα, πολλές υπηρεσίες, τόσο που μέχρι άοπλοι να συμμετέχουν σε ένοπλες υπηρεσίες. Στον Έβρο είναι λίγο λοταρία τι θα σου κάτσει, μπορεί να σου κάτσει κάτι καλό, μπορεί και όχι. Τα μεγάλα μειον του Έβρου είναι ο καιρός και η απόσταση αν είσαι απο τη Ν. Ελλάδα, το συν είναι πως δίνουν ευκολότερα τιμητικές κλπ (έτσι θρυλείται). Δηλαδή οι 9μηνοι πρακτικά στους 7.5 μήνες έχουν απολυθεί. 

Αν έχεις άκρες, προσπάθησε να βολευτείς σε πολιτισμένο σώμα, π.χ. Διαβιβαστής. Ακόμα και στο ίδιο στρατόπεδο, οι διαφορές που παίζουν απο μονάδα σε μονάδα μπορεί να είναι μεγάλες, είτε σε συμπεριφορά είτε σε υπηρεσίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δόκιμοι μηχανικού στο ΓΕΣ (Αθήνα) ξέρει κανείς τι κάνουν? Πολλοί μου λένε να πάω εκεί, γιατί? Είναι εύκολα, έχει πολλές άδειες?

Επεξ/σία από TasosPap2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TasosPap2002 είπε

Δόκιμοι μηχανικού στο ΓΕΣ (Αθήνα) ξέρει κανείς τι κάνουν? Πολλοί μου λένε να πάω εκεί, γιατί? Είναι εύκολα, έχει πολλές άδειες?

αντε πάλι με το ΓΕΣ

έχεις βύσμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας παιδια ,εχει κανεις παρουσιαστει στο στρατοπεδο Πολυκαστρου στο Κιλκις? Πως εινςι εκει? Επιτρεπεται το κινητο?Εχειν δυσκολα ΣΒΕΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Dimitrios2021 είπε

Καλησπερα σας παιδια ,εχει κανεις παρουσιαστει στο στρατοπεδο Πολυκαστρου στο Κιλκις? Πως εινςι εκει? Επιτρεπεται το κινητο?Εχειν δυσκολα ΣΒΕΝ

 Ημουν εποχές πρωτης πρωτης καραντινας οπότε και τα πράγματα ηταν παράξενα τοτε.... Γενικά είχε πολύ υπηρεσία, πολύ ομως.....Καλουτσικα (αρκετά ελαστικά θα έλεγα, είχαν μία Α κατανόηση των καταστάσεων) στελέχη, κινητό κανονικα είχαμε ολοι τα smartphoneακια μας. Επίσης σε ποιο στρατόπεδο είναι να πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, nrkmaiden είπε

 Ημουν εποχές πρωτης πρωτης καραντινας οπότε και τα πράγματα ηταν παράξενα τοτε.... Γενικά είχε πολύ υπηρεσία, πολύ ομως.....Καλουτσικα (αρκετά ελαστικά θα έλεγα, είχαν μία Α κατανόηση των καταστάσεων) στελέχη, κινητό κανονικα είχαμε ολοι τα smartphoneακια μας. Επίσης σε ποιο στρατόπεδο είναι να πας;

Δεν με εχουν ενημερωσει απο το στρατοπεδο που ςιμαι τωρα. Απλα πολυκαστρο μ ειπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...