Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν λες για πολυτεκνους, όλοι παίρνουν πλέον το δικαίωμα μειωμένης θητείας

Όχι, έχω δικαίωμα μειωμένης θητείας λόγω θανάτου του πατέρα μου και θέλω να μεταφέρωτο δικαίωμα στον αδερφό μου. Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, Silverage είπε

Όχι, έχω δικαίωμα μειωμένης θητείας λόγω θανάτου του πατέρα μου και θέλω να μεταφέρωτο δικαίωμα στον αδερφό μου. Γίνεται;

Ελεγξε αν μπορεις να το παρεις για αρχη. Νομιζω οτι εχει γινει καποια αλλαγη και μπορεις να παρεις την μειωμενη θητεια μονο αν εχει γινει προσφατα. Δηλαδη τον τελευταιο χρονο η κατι τετοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Τι χρειάζεται να κάνουμε εμέις για να απολυθούμε;

Ξέρω σίγουρα πρέπει να μπεις σε ενα site (δεν θυμαμαι ποιο) και να εκτυπώσεις κάτι

+ ακτινογραφία θωρακος?? Σε δημόσια δομή πως την κανω; Για την κατάταξη είχα πάει το σημείωμα κατάταξης. Τώρα τι θα τους παω; Μήπως το χαρτί από το site Που ανέφερα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έμαθα ότι μετά τα σπεν θα είμαι στην Άσσηρο στον λόχο στρατηγείου ( είμαι σώμα έρευνας πληροφορικής) . Ξέρει κανείς πως είναι η φάση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα σας παιδιά, με την επόμενη Εσσο πηγαίνω για απαλλαγή,θα το κάνω μέσω στρατοπέδου διότι δεν αντέχω την αρκετή αναμονή του Φρουραρχείου, το ερώτημα μου είναι, θα πρέπει στο στρατόπεδο να έχω συνοδό οπωσδήποτε για να μη διανυκτερευσω ή δεν είναι απαραίτητο ? Στη σκέψη και μόνο ότι ενδεχεται να μείνω μέσα μια μέρα αγχώνομαι ιδιαίτερα. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2021 στις 11:45 ΜΜ, Tsapinho είπε

 

 

Παιδιά ξέρει κάποιος ποσες μέρες ακριβώς είναι η δικιά μας άδεια για όσους κάνουν 12μηνο;

Επίσης για να δώσεις μάθημα στην εξεταστική ποσες μερες δικαιουσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Καλημέρα

Τι χρειάζεται να κάνουμε εμέις για να απολυθούμε;

Ξέρω σίγουρα πρέπει να μπεις σε ενα site (δεν θυμαμαι ποιο) και να εκτυπώσεις κάτι

+ ακτινογραφία θωρακος?? Σε δημόσια δομή πως την κανω; Για την κατάταξη είχα πάει το σημείωμα κατάταξης. Τώρα τι θα τους παω; Μήπως το χαρτί από το site Που ανέφερα;

Ευχαριστώ

και εγω ειμαι απολελε στις 19 οκτ μπρο. εμενα μου ειπαν τα εξης:

Να μπω στο εφεδρος να κανω εγγραφη και να τους παω βεβαιωση οτι εγγραφηκα

Να βγαλω ακτινες στο νοσοκομειο και να τους τις παω ( μου εδωσαν παραπεμπτικο απο τα στεπ)

και να επιστρεψω τα πραγματα που με εδωσε ο ελληνικος στρατος

 

ΕΔΩ ΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ

 

εμας οταν παρουσιαστηκαμε δεν μας ειχαν πει οτι θα τα επιστεφαμε τα πραγματα και επειδη πολλα ρουχα πχ μπουβαν και μπλουζες ηταν τεραστιες τις εδωσα σε ατομα που ειχαν αναγκη. Τωρα τι θα γινει;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δύο μέρες χαλάρωσες και πάλι αγχώθηκες; 

Απλά ρωτάω γιατί κανείς εδω δεν μου δίνει μια σαφής απάντηση και δεν ξέρω αν θα ενημερωθώ εγώ ή θα πρέπει ο ίδιος να ψάχνομαι αυτό το τριήμερο και να ρωτάω. Η διαδικασία πώς είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στο είπα, θα σε ενημερώσουν αυτοί. Τίποτα δε χρειάζεται να κάνεις, δεν έχει διαδικασία. Απλά σε κάποιες μονάδες τις λένε στα παιδιά 2-3 μέρες πριν, τότε που βγαίνουν, και σε κάποιες θέλει ο διοικητής να τους τις πει την ημέρα της ορκωμοσίας. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Τι εννοείς θα με τα χρεώσουν; Στην εφορία; 

Αν δεν τα πληρώσεις εσύ θα πάει το χρέος στην εφορία.

Θυμάμαι όταν φεύγαν παλιοί για άλλες μονάδες ξαφνικά ψάχναμε κουβέρτες και άλλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/10/2021 στις 5:04 ΜΜ, morningwood είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έμαθα ότι μετά τα σπεν θα είμαι στην Άσσηρο στον λόχο στρατηγείου ( είμαι σώμα έρευνας πληροφορικής) . Ξέρει κανείς πως είναι η φάση ?

Παααρα πολυ καλα Ασσηρο, αυτο ισχυε τουλαχιστον οσο ημουν εκει. Αλλα γενικα εχει καλη φημη η Ασσηρος

Επεξ/σία από yanis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...