Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ο αδερφός μου δεν άντεξε στην Χίο. Όλοι οι ντόπιοι είχαν χωθεί σε καλά πόστα και είχαν συνέχεια εμπλοκή γιατί δεν είχαν πολλά άτομα οπότε αποφάσισε να τους κλάσει και να έρθει Αθήνα και ας κάνει 12μηνο.

Λέμε για ΑΣΔΥΣ που του είπανε είναι πολύ καλά.

Δύο ερωτήσεις.

Μπορεί να πάρει κατευθείαν μετάθεση ή πρέπει να περιμένει αναγκαστικά κάποιον καιρό στο νησί;

Εκεί αξίζει ή είναι τίποτα κρυφοχώσιμο;

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά έχω πάρει διετή αναβολη από παρουσιάστηκα για κατάταξη λόγω ψυχικής διαταραχής που όντως υπάρχει κ με χαρτί γιατρού. 

Η ερώτηση μου είναι η εξής , επειδή το πάω για απαλλαγή, μπορώ μετά από 6 μήνες να ζητήσω επιτροπή ή πρέπει να περάσουν δύο χρόνια; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Silverage είπε

Τελικά ο αδερφός μου δεν άντεξε στην Χίο. Όλοι οι ντόπιοι είχαν χωθεί σε καλά πόστα και είχαν συνέχεια εμπλοκή γιατί δεν είχαν πολλά άτομα οπότε αποφάσισε να τους κλάσει και να έρθει Αθήνα και ας κάνει 12μηνο.

Λέμε για ΑΣΔΥΣ που του είπανε είναι πολύ καλά.

Δύο ερωτήσεις.

Μπορεί να πάρει κατευθείαν μετάθεση ή πρέπει να περιμένει αναγκαστικά κάποιον καιρό στο νησί;

Εκεί αξίζει ή είναι τίποτα κρυφοχώσιμο;

ΑΣΔΥΣ 1-1 τους πάει, στη χειρότερη 2-1. Δεν είναι και Πεντάγωνο αλλά δεν είναι και παραμεθώριος. Τουλάχιστον είσαι μέσα στον πολιτισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

ΑΣΔΥΣ 1-1 τους πάει, στη χειρότερη 2-1. Δεν είναι και Πεντάγωνο αλλά δεν είναι και παραμεθώριος. Τουλάχιστον είσαι μέσα στον πολιτισμό...

αναλογα που μενεις υπαρχουν πολυ καλυτερες μοναδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

αναλογα που μενεις υπαρχουν πολυ καλυτερες μοναδες

Δε διαφωνώ. Απλά απ' όσο έχω καταλάβει ΑΣΔΥΣ καταλήγουν μέτρια βύσματα για να γλιτώσουν την παραμεθώριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

 Δεν είναι και Πεντάγωνο αλλά δεν είναι και παραμεθώριος. Τουλάχιστον είσαι μέσα στον πολιτισμό...

Παντως οποιος ειναι πενταγωνο δεν σημαινει οτι περναει απαραιτητα καλα.

Υπαρχουν πολλες μοναδες που η καθε μια εχει τα δικα της, μπορει να μην μπαινεις απο καθολου εως ελαχιστα μεχρι και να κοιμασαι σχεδον καθε μερα μεσα (εταφ,ετυπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Στεφανος123 είπε

Παντως οποιος ειναι πενταγωνο δεν σημαινει οτι περναει απαραιτητα καλα.

Υπαρχουν πολλες μοναδες που η καθε μια εχει τα δικα της, μπορει να μην μπαινεις απο καθολου εως ελαχιστα μεχρι και να κοιμασαι σχεδον καθε μερα μεσα (εταφ,ετυπ).

Το ΕΤΑΦ είναι η εξαίρεση γενικά. Απλά Πεντάγωνο είναι αρκετά πιθανό να σου κάτσει θέση που να μη κοιμάσαι ποτέ μέσα ενώ σε μονάδες (όχι σε υπηρεσίες) αυτό είναι αδύνατον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδία! Ήθελα να ρωτήσω αν η εσσό του Νοεμβρίου παίρνει γκρουπάκι διακοπών στις γιορτές των Χριστουγέννων ? Το ρωτάω αυτό διότι δεδομένου ότι θα μπούμε γύρω στις 15 Νοεμβρή, οι γιορτές και η άδεια ορκωμοσίας μας θα πέσουν πολύ κοντά χρονικά η μία με την άλλη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Θα καταταγώ τον Νοέμβριο (ΣΤ εσσο 2021). Στη ιστοσελίδα "επιλογή σημείου υποδοχής οπλιτών'' όπου επιλέγουμε στρατόπεδο, μπορώ να διαλέξω ένα στη τύχη και όταν παρουσιαστώ να δηλώσω ελδύκ?

Επιθυμώ να υπηρετήσω στην ΕΛΔΥΚ ( 9μηνη θητεία ) (ν. Κύπρος, με Σημείο Υποδοχής Οπλιτών το ΚΕΠΒ-Θήβα ή το ΚΕΥΠ-Λαμία. Σε περίπτωση μη επιλογής μου στην ΕΛΔΥΚ θα τοποθετηθώ σε Μονάδα του Δ' Σώματος Στρατού ή της ΑΣΔΕΝ). Αυτό το λέει στη καρτέλα κατάταξη

 

σε περίπτωση που δεν με επιλέξουν ελδυκ και δε θέλω να κάνω τη θητεία μου στο Δ σώμα, τότε τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μπορεί να μου προτείνει κάποιος καλούς πατους για τα στρατιωτικά άρβυλα;Πήρα από φαρμακείο τους Scholl Gelactiv αλλα δεν είμαι ευχαριστημένος!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, gba είπε

Μάγκες μπορεί να μου προτείνει κάποιος καλούς πατους για τα στρατιωτικά άρβυλα;Πήρα από φαρμακείο τους Scholl Gelactiv αλλα δεν είμαι ευχαριστημένος!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

εγω πηρα τους aeroplema πατους 15€ επειδη υποτιθεται ειναι δερματινοι, δεν ειναι

περιμενα περισσοτερα για 15€ αλλα και παλι ειναι καλοι

δε μυρισαν ποτε

δεν χαλασαν κτλ 

μια θητεια με αυτους

εβαλα και αυτος που μας δινουν απο κατω, ειχα 2πλο πατο δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/10/2021 στις 8:15 ΜΜ, Silverage είπε

Λέμε για ΑΣΔΥΣ που του είπανε είναι πολύ καλά.

 

Ποιος του το ειπε? Τον εμπιστευεστε φουλ? Ειχε παει προσφατα και ξερει?

22 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

ΑΣΔΥΣ 1-1 τους πάει, στη χειρότερη 2-1

γενικα ισχυει αλλα εχουν πεσει και κατι 3/4-1.

Ημουν εκει για αυτο το λεω. Οχι παλια. περυσι τετοια εποχη μεχρι μεσα Νοεμβρη.

Δεν ηταν ασχημα αλλα ηταν απο τα κακα στρατοπεδα της Αθηνας απο τι καταλαβα. Ωστοσο αν σου φτανει οτι θα βγαινεις 2-3 φορες την εβδομαδα και δεν εχεις θεμα με φουλ αγγαρειες και πηξιματα (ειδικα με ασκησεις, Τουρκια κτλπ) και μπορεις να εισαι προβλεπε σχεδον παντα με τοσους στρατηγους που κυκλοφορουν τοτε ολα καλα.

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ποιος του το ειπε? Τον εμπιστευεστε φουλ? Ειχε παει προσφατα και ξερει?

Ένας μόνιμος εκεί στο στρατόπεδο που είναι του το είπε που έχουν ψιλο πιάσει φιλία. Δεν ξέρουμε τί παιζει απο πρώτο χέρι. Πού αλλού είναι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...