Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, CosGrLegend είπε

Τα ΣΠΕΝ τι ασκήσεις περιλαμβάνουν συνήθως;

Εγω στην Ασσηρο που εχει τερμα λελα ΣΠΕΝ, θυμαμαι ειχαμε ριξει βολη πρωινη και βραδινη, οπλοασκησεις (επ ωμου, παρουσιαστε, παραποδα), λυση και συναρμολογηση οπλου, θεωρητικα συνεργεια (χάρτες κλπ), πυξίδα το βραδυ, πρωτες βοηθειες και σκοινακια μονο να στηνουμε, δε καναμε (λογω κοβιντ). Και πορεια με οπλισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδια, ερωτηση εχω παρει αναβολη λογω σπουδων εως τον δεκεμβριο του 23 αλλαξα σχολη προσφατα θα χρειαστει να στειλω βεβαιωση απο την νεα σχολη γιατι καπου διαβασα οτι αν δεν εχεις τελειωσει την περιοδο που σου δινουν αναβολη σπουδων ισως χρειαστει να υπηρετησω εχτα θητεια??

επισης με εχιυν βαλει στην αεροπορια ξερουμε ποσους μηνες ειναι? υσχιει μειωμενη θητεια για πολυτεκνους αλλα μονο για το πρωτο παιδι η εχει καταργηθει?

ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, L9fanboyxD είπε

Καλησπερα αλανια....για ΕΤΑΦ ΓΕΕΘΑ ξερουμε τιποτα? πως ειναι το στρατοπεδο αν αξιζει ποσους εξοδους εχει κτλ?...Ευχαριστω

 

Όσο πιο μακριά μπορείς. Καλύτερα Έβρο. Άπειρες υπηρεσίες, τέντα σε θέματα πειθαρχίας. Δεν έχεις κανένα όφελος να είσαι Αθήνα αν είσαι για ΕΤΑΦ, αφού δε βγαίνεις κιόλας. Καλύτερα παραμεθώριο να κάνεις και 9μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες, επιλέχθηκα ως οδηγός αυτοκινήτου και χειριστής ασύρματων μέσων από την ΕΛΔΥΚ, την οποία δήλωσα από την πρώτη ημέρα κατάταξης στη Θήβα. Γνωρίζει κανείς, όταν με το καλό κατέβω στο νησί, αν γίνεται να το αλλάξω σε τεθωρακισμένα από απλό πεζικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει "απλό πεζικό". Το πεζικό και τα τεθωρακισμένα είναι διαφορετικά όπλα του ΕΣ, δεν είναι το ενα υποκατηγορία του άλλου. Δεν έχω ακούσει τρόπο να ζητάς μετάταξη σε άλλο όπλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δεν υπάρχει "απλό πεζικό". Το πεζικό και τα τεθωρακισμένα είναι διαφορετικά όπλα του ΕΣ, δεν είναι το ενα υποκατηγορία του άλλου. Δεν έχω ακούσει τρόπο να ζητάς μετάταξη σε άλλο όπλο...

Καλώς φίλε, θα ρωτήσω όταν κατέβω με το καλό κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να πει για ΕΛΔΥΚ , άδειες υπηρεσίες , αεροπορικά κτλ ,γενικά αν αξίζει καλύτερα από κάπου αλλού , εγώ δικαιούμαι 9 μηνο έτσι κι αλλιώς ,άρα εκεί θα είναι 8 μηνο , μπαίνω Νοέμβρη.

Φοιτητικές άδειες δίνονται;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gba είπε

Παιδιά , αν βρέχει πολύ υπηρεσία περίπολο κάνεις και πως γίνεται;

Με αδιαβροχο που σου δινουν. Κανονικα, δεν αλλαζει κατι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys καλησπέρα! μπαίνω με ΣΤ εσσο αεροπορία τριπολη. Εχει κανείς ιδέα αν μπορούμε να περάσουμε smarthphone. γιατι εχω ακουσει οτι στην τριπολη στο παίρνουν, ή και ακόμη αν το περάσεις, δυσκολα να το βγάζεις μετά. Επίσης καμία ιδέα για ημερομήνια κατάξης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gba είπε

Παιδιά , αν βρέχει πολύ υπηρεσία περίπολο κάνεις και πως γίνεται;

Ακόμα και αν χρειαστεί να "κολυμπήσεις" λόγο της βροχής. Θα το κάνεις, η υπηρεσία δεν διακόπτεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...