Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, jason2jason είπε

Θέλω να είμαι Αθήνα. 

Προκειμένου να κουβαλάω μέσα στον ήλιο για τους μετανάστες σε Μυτιλήνη, Κω ή Έβρο προτιμώ να είμαι Αθήνα και ας είναι κάπως πιο σκληρή η εκπαίδευση. 

Με το μαλλί έχω ένα θέμα γιατί έχω λίγο μεγάλα αυτιά και δεν τα κόβω πολύ κοντά. 

νομιζω βιάζεσαι να απορρίψεις την φανταροκαριερα στα χου σποτ για να κάνεις το ντεκόρ σε φωτο τουριστών, άλλωστε και οι πιο πολλοί χοτσποτιανοί μεγάλα αυτια έχουν, δεν θα αισθάνεσαι και μειονεκτικα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, jason2jason είπε

Θέλω να είμαι Αθήνα. 

Προκειμένου να κουβαλάω μέσα στον ήλιο για τους μετανάστες σε Μυτιλήνη, Κω ή Έβρο προτιμώ να είμαι Αθήνα και ας είναι κάπως πιο σκληρή η εκπαίδευση. 

Με το μαλλί έχω ένα θέμα γιατί έχω λίγο μεγάλα αυτιά και δεν τα κόβω πολύ κοντά.  

Τότε πήγαινε σε Μηχανοκίνητο τάγμα στην Μυτιλήνη και μια χαρά θα περάσεις με τους Λάθρο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια,θελω να κανω μια ερωτηση

Αν κοψω τωρα την αναβολη μπαινω νοεμβριο απ'οσο ξερω.

Αν λοιπον για τον οποιονδηποτε λογο,κυριως σχολης,δεν μπορω τελικα να μπω νοεμβρη μπορω να παρω παλι αναβολη; Και αν ναι ποσο καιρο πριν την καταταξη πρεπει να παρω νεα αναβολη;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους καλή θητεία σε όσους υπηρετούν... Έχω καταταχθεί με τη Β εσσο 2018 και σε 10 μέρες συμπληρώνω 4 μήνες θητείας(κέντρο εδώ) έχω κανονίσει μετάθεση η οποία έλεγε για Ιούνιο Ιούλιο με προβληματίζει διότι κάποιοι από 354 δεν έχουν φύγει ακόμα ξέρει κάνεις τι γίνεται?? Χρειάζεται να συμπληρώσω 5 μήνες εδώ για να με βοηθήσει πλέον το βύσμα ή ισχύει το 4 μηνο και αυτό το μήνα (Ιούλιο) θα έχουμε κάποιο νέο?? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας. 

Επεξ/σία από TheONEanDONLy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, TheONEanDONLy είπε

Καλησπέρα σε όλους καλή θητεία σε όσους υπηρετούν... Έχω καταταχθεί με τη Β εσσο 2018 και σε 10 μέρες συμπληρώνω 4 μήνες θητείας(κέντρο εδώ) έχω κανονίσει μετάθεση η οποία έλεγε για Ιούνιο Ιούλιο με προβληματίζει διότι κάποιοι από 354 δεν έχουν φύγει ακόμα ξέρει κάνεις τι γίνεται?? Χρειάζεται να συμπληρώσω 5 μήνες εδώ για να με βοηθήσει πλέον το βύσμα ή ισχύει το 4 μηνο και αυτό το μήνα (Ιούλιο) θα έχουμε κάποιο νέο?? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας. 

Εχεις βυσμα κ ρωτας εδω μεσα που ο καθενας θα πει το μακρυ του κ το κοντο του? 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, TheONEanDONLy είπε

Καλησπέρα σε όλους καλή θητεία σε όσους υπηρετούν... Έχω καταταχθεί με τη Β εσσο 2018 και σε 10 μέρες συμπληρώνω 4 μήνες θητείας(κέντρο εδώ) έχω κανονίσει μετάθεση η οποία έλεγε για Ιούνιο Ιούλιο με προβληματίζει διότι κάποιοι από 354 δεν έχουν φύγει ακόμα ξέρει κάνεις τι γίνεται?? Χρειάζεται να συμπληρώσω 5 μήνες εδώ για να με βοηθήσει πλέον το βύσμα ή ισχύει το 4 μηνο και αυτό το μήνα (Ιούλιο) θα έχουμε κάποιο νέο?? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας. 

Αρχηγέ άμα είχες βύσμα με την πραγματική έννοια θα είχες φύγει από εκεί που είσαι μετά τον πρώτο μήνα...

Επεξ/σία από dionisis1925
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Εχεις βυσμα κ ρωτας εδω μεσα που ο καθενας θα πει το μακρυ του κ το κοντο του? 

Δεν έχεις άδικο απλά έχω ακούσει χίλιες διαφορετικές εκδοχές μερικές ακόμα δεν θα ήταν πρόβλημα... 

3 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Αρχηγέ άμα είχες βύσμα με την πραγματική έννοια θα είχες φύγει από εκεί που είσαι μετά τον πρώτο μήνα...

Μου είπε ότι δε θα φύγω από το πρώτο μήνα και ότι πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερεις για να γίνει αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TheONEanDONLy είπε

Μου είπε ότι δε θα φύγω από το πρώτο μήνα και ότι πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερεις για να γίνει αυτό... 

σε φιλαρακι του ειπε το "βυσμα" του το ιδιο...Εφυγε στον 7ο μηνα οπου πλεον δεν ηθελε γιατι δεν ειχε νοημα. Και τον στειλαν αναγκαστικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

σε φιλαρακι του ειπε το "βυσμα" του το ιδιο...Εφυγε στον 7ο μηνα οπου πλεον δεν ηθελε γιατι δεν ειχε νοημα. Και τον στειλαν αναγκαστικα...

Ωραία πράγματα... Για κάτι τέτοια ρωτάω επειδή περνάει ο καιρός και κάτι ουσιαστικό δε βλέπω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

σε φιλαρακι του ειπε το "βυσμα" του το ιδιο...Εφυγε στον 7ο μηνα οπου πλεον δεν ηθελε γιατι δεν ειχε νοημα. Και τον στειλαν αναγκαστικα...

τι θα πει δεν ήθελε γιατι δεν ειχε νόημα; μήπως εννοείτε οτι δεν θα ηταν εκει "παλιός" να χώνει τους νέους;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, le vent nous porterAAAA είπε

τι θα πει δεν ήθελε γιατι δεν ειχε νόημα; μήπως εννοείτε οτι δεν θα ηταν εκει "παλιός" να χώνει τους νέους;

μπααα δεν ειναι τετοιος ανθρωπος...

Πρωτον ηταν παραμεθωριο αρα εχανε αδιες...Δευτερον εδω αθηνα που τον φερανε ειχε εμπλοκη και το ηξερε οποτε για 2 μηνες αξιζε να εινα αραχτος σε νησι καλοκαιριατικα παρα Αθηνα Μαιο - Ιουλιο...Συν οτι εκει ειχε κανει παρεες τοσο καιρο ενω τωρα επρεπε να παει σε ενα νεο περιβαλλον να βρει κοσμο κτλπ κτλπ

ΑΑ και το στρατοπεδο στην Αθηνα ηταν στου διαολου το κερατο...Σκαραμαγκα νομιζω καπου εκει

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/07/2018 at 11:59, lexig3 said:

καλημερα παιδια,θελω να κανω μια ερωτηση

Αν κοψω τωρα την αναβολη μπαινω νοεμβριο απ'οσο ξερω.

Αν λοιπον για τον οποιονδηποτε λογο,κυριως σχολης,δεν μπορω τελικα να μπω νοεμβρη μπορω να παρω παλι αναβολη; Και αν ναι ποσο καιρο πριν την καταταξη πρεπει να παρω νεα αναβολη;  

Απλώς θα κάνεις ένα αίτημα ανάκλησης της διακοπής αναβολής που είχες κάνει και η αναβολή που είχες θα αναβιώσει. Μπορείς να το κάνεις μέχρι μία ημέρα πριν την κατάταξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2018 στις 7:32 ΜΜ, TheONEanDONLy είπε

Δεν έχεις άδικο απλά έχω ακούσει χίλιες διαφορετικές εκδοχές μερικές ακόμα δεν θα ήταν πρόβλημα... 

Μου είπε ότι δε θα φύγω από το πρώτο μήνα και ότι πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερεις για να γίνει αυτό... 

Απο το 5ο μηνα και μετα περιμενεις τη μετάθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια. Ειναι καιρος να κανω το μηχανογραφικο μου οποτε πρεπει να αποφασισω. Μου αρεσει υπερβολικα πολυ η αεροπορια και η σχολη Ικαρων. Το μονο προβλημα ειναι η μυωπια μου η οποια ειναι 2.5 βαθμους απο το ενα ματι και 2.0 στο αλλο. Εχεις κανεις εμπειρια απο εκει και ξερει τι ισχυει; Διαβασα διαφορα στο ιντερβετ αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Οποιο ειναι γνωστης του θεματος θα μπορουσε βα με βοηθησει. 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...