Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, GeoM11 είπε

Μπαίνω τον Νοέμβριο στο κέντρο εκπαίδευσης στην Τρίπολη. Τι θα λέγατε ότι πρέπει να αγοράσω από άποψη επιπλέον ρουχισμού;

Ένα καλό μπουφάν για τις εξόδους σου (αν δεν έχεις) και μακριά μπλουζάκια παραλλαγής για να μην έχεις θέμα με τα πλυσίματα κάθε λίγο και λιγάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Thresh είπε

Διαβατήρια: Αλλάζουν οι προϋποθέσεις χορήγησης – Ποιοι δεν μπορούν να βγάλουν (newsit.gr)

Πλέον δεν θα μπορούν να βγάλουν οι ανυπότακτοι κι οι λιποτάκτες.

Αυτο ισχυε και παλια, απλα οι ανυποτακτοι εξωτερικου ειναι ειδικη κατηγορια και εξαιρουνται.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 6:20 ΜΜ, GeoM11 είπε

Μπαίνω τον Νοέμβριο στο κέντρο εκπαίδευσης στην Τρίπολη. Τι θα λέγατε ότι πρέπει να αγοράσω από άποψη επιπλέον ρουχισμού;

Στην 124? (εκεί είχα παρουσιαστεί και εγώ πριν χρόνια για πεζικό). Σίγουρα τέτοια εποχή θέλεις ισοθερμικό γιατί το κρύο θα σε τρυπάει. Πολύ υγρασία ειδικά ξημερώματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς μέχρι πόσες μέρες μπορούμε να χάσουμε από τα ΣΠΕΝ;

Γιατί είμαι νοσοκομείο και ενδέχεται να με δώσουν ανανρωτική. Μη χάσω πολλές μέρες και με πουν στην τελική θα κάνεις ΣΠΕΝ με την επόμενη ΕΣΣΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoschr είπε

Παιδιά ξέρει κανείς μέχρι πόσες μέρες μπορούμε να χάσουμε από τα ΣΠΕΝ;

Γιατί είμαι νοσοκομείο και ενδέχεται να με δώσουν ανανρωτική. Μη χάσω πολλές μέρες και με πουν στην τελική θα κάνεις ΣΠΕΝ με την επόμενη ΕΣΣΟ.

Εμάς είχε αναφερθεί οτι αν χάσεις μια βδομάδα, θεωρείται ότι τα έχασες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας!

Μπαινω τον Νοεμβριο Πολεμικη αεροπορια και σκεφτομαι να δηλωσω για 9μηνο παραμεθοριες περιοχες. Συγκεκριμενα σκεφτομαι Λημνο οντας πιο κοντα σε θεσσαλονικη. Γενικα εχω δει τους παιζουν 20-10 το ελαχιστο και 15-15 σα μεγιστο. Εχει κανεις καμια ιδεα τη παιζει τωρα τετοια εποχη, και αν βολευουν οι μετακινησεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Τέλη Σεπτεμβρίου έκανα αίτηση ως πρότακτος για την επόμενη ΕΣΣΟ (Νοεμβρίου). Εάν δεν διαλεχτώ για ΣΤ', ποιες είναι οι πιθανότητες να καταταγώ στην αμέσως επόμενη ΕΣΣΟ, δηλαδή του Ιανουαρίου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα σας !

Υπηρετώ στο ΚΕΠΒ της Θήβας με την 2021 Ε' ΕΣΣΟ και έχει έρθει η μετάθεση για Κύπρο. Είμαι υπόχρεος 9μηνης θητείας αλλά παρουσιάστηκε η ευκαιρία να υπηρετήσω στο Πολεμικό Μουσείο, όπου θέλουν 12μηνη θητεία και με ενημέρωσαν ότι χρειάζεται να συντάξω αίτηση σχετικά με αυτό. Είναι κάποιος οικείος με τη διαδικασία ; Το 1ο γραφείο, η στρατολογία του ΚΕΠΒ και η Στρ/κη Υπηρεσία μου πετάνε το μπαλάκι μεταξύ τους. Είναι πρόσφατη διαδικασία ; Αν γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είναι να καταταγω σε αυτή την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει χαρτί κατάταξης. Γνωρίζει κανείς τι παίζει? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, PantelisKapa είπε

Καλησπέρα. Είναι να καταταγω σε αυτή την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει χαρτί κατάταξης. Γνωρίζει κανείς τι παίζει? ευχαριστώ

Δεν εχουν βγει ακομα, στις τελευταιες ΕΣΣΟ τα βγαζουν την τελευταια εβδομαδα του προηγουμενου μηνα οποτε λογικα απο βδομαδα θα ανακοινωθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petropoulos είπε

Καλησπέρα.

Εχεις κανεις καμία ιδέα για καλή μετάθεση Αθήνα ; 

ΤΕΘΑ, ΑΟΟΑ, Πολεμικό Μουσείο, Τ/ΓΕΣ

8 ώρες πριν, Konstantinos_Sr είπε

Παιδιά καλημέρα σας !

Υπηρετώ στο ΚΕΠΒ της Θήβας με την 2021 Ε' ΕΣΣΟ και έχει έρθει η μετάθεση για Κύπρο. Είμαι υπόχρεος 9μηνης θητείας αλλά παρουσιάστηκε η ευκαιρία να υπηρετήσω στο Πολεμικό Μουσείο, όπου θέλουν 12μηνη θητεία και με ενημέρωσαν ότι χρειάζεται να συντάξω αίτηση σχετικά με αυτό. Είναι κάποιος οικείος με τη διαδικασία ; Το 1ο γραφείο, η στρατολογία του ΚΕΠΒ και η Στρ/κη Υπηρεσία μου πετάνε το μπαλάκι μεταξύ τους. Είναι πρόσφατη διαδικασία ; Αν γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν είσαι υποχρεος 9μηνης θητείας (τρίτεκνος) κάνεις 9μηνη και στην Αθήνα, δε κάνεις 12μηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει γίνει η κατανομή μου για το πολεμικό ναυτικό.  Σκέφτομαι να διακόψω την αναβολή που έχω και να μπω με την ΕΣΣΟ του Φεβρουάριου. Είμαι από πολύτεκνη οικογένεια και είμαστε συνολικά 4 αδέρφια. Μήπως ξέρεις κάποιος πόσους μήνες θα κάνω γιατί έχω μπερδευτεί  άλλοι μου λένε 6 άλλοι 9. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...