Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύντομη ερώτηση για αναβολή.

Τελείωσα πριν λίγα χρόνια το ΕΠΑΛ, μου έδωσαν αναβολή για κάποια χρόνια επειδή έκανα μαθητεία ένα πρόγραμμα 9 μηνών που δουλεύεις κτλπ, είναι η ίδια αναβολή με τα ΙΕΚ.

Σπουδάζω και είμαι στο τελευταίο έτος. Είμαι ακόμα με την αναβολή που έδωσε το ΕΠΑΛ παλιά.

Άμα τού χρόνου κάνω μεταπτυχιακό και πάρω καινούργια αναβολή τότε, με την προηγούμενη αναβολή να είναι από το ΕΠΑΛ και όχι από το προπτυχιακό, πειράζει;

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/10/2021 στις 12:26 ΜΜ, Konstantinos_Sr είπε

Παιδιά καλημέρα σας !

Υπηρετώ στο ΚΕΠΒ της Θήβας με την 2021 Ε' ΕΣΣΟ και έχει έρθει η μετάθεση για Κύπρο. Είμαι υπόχρεος 9μηνης θητείας αλλά παρουσιάστηκε η ευκαιρία να υπηρετήσω στο Πολεμικό Μουσείο, όπου θέλουν 12μηνη θητεία και με ενημέρωσαν ότι χρειάζεται να συντάξω αίτηση σχετικά με αυτό. Είναι κάποιος οικείος με τη διαδικασία ; Το 1ο γραφείο, η στρατολογία του ΚΕΠΒ και η Στρ/κη Υπηρεσία μου πετάνε το μπαλάκι μεταξύ τους. Είναι πρόσφατη διαδικασία ; Αν γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Να πας, λελα θα την περάσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα σας, διαβάζω ότι οι υπόχρεοι κατάταξης θα πρέπει να έχουν μοριακό τεστ covid pcr , εγώ που πάω για αναβολή-απαλλαγή και έχω νοσήσει πρόσφατα θα πρέπει να εχω οπωσδήποτε μοριακό τεστ?

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες οι κανονικες αδειες διαφερουν απο τις ΤΑΠ έτσι; Εγω δικαιουμαι 15 κανονικες και 2×6 ΤΑΠ (ελδυκ 2 για καθε μηνα). Μου λενε οτι στο γκρουπακι χριστουγεννων μπορω να "κολλησω" δικες μου μερες απο πριν. Δηλαδη αν ειναι το γκρουπακι 17-27 χριστουγεννων να κολλησω 5-6 δικες μου να φυγω 12 με 27. Γινεται αυτο; Ειναι εφικτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα και πάλι. Έκοψα την αναβολή χθες. Έχω καταταχθεί στο πολεμικό ναυτικό.. Σήμερα στην σελίδα της στρατολογιας λέει ότι είμαι υπόχρεος για κατάταξη με την 2022 Α ΕΣΣΟ. Παρέα όμως με την αναβολή έκανα και ένταξη σε προηγούμενη  ΕΣΣΟ μήπως τύχει και με πάρουν με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου φέτος... Για να μου λέει έτσι η αίτηση μου απορρίφθηκε η θέλει κάποιες μέρες για να μου απαντησουν;Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gerasimos2021 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα και πάλι. Έκοψα την αναβολή χθες. Έχω καταταχθεί στο πολεμικό ναυτικό.. Σήμερα στην σελίδα της στρατολογιας λέει ότι είμαι υπόχρεος για κατάταξη με την 2022 Α ΕΣΣΟ. Παρέα όμως με την αναβολή έκανα και ένταξη σε προηγούμενη  ΕΣΣΟ μήπως τύχει και με πάρουν με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου φέτος... Για να μου λέει έτσι η αίτηση μου απορρίφθηκε η θέλει κάποιες μέρες για να μου απαντησουν;Ευχαριστώ πολύ 

Εχουν βγει ηδη οι προσκλησεις για την ΕΣΣΟ Νοεμβριου στο ναυτικο οποτε ψιλοαπιθανο να σε παρουν, καλυτερα παρε ενα τηλεφωνο στην στρατολογια για σιγουρα βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.. Πήρα τηλέφωνο στην στρατολογια και μου είπαν ότι έχουν δει την αίτηση μου και ότι το έχουν καταθέσει και εκείνοι και ότι να περιμένω να δω μήπως υπάρξει θετική εξέλιξη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Andy είπε

Παιδια σας ηρθε που θα παρουσιαστειτε για στρατο ξηρας?

 

Παρόλο που έχει αναρτηθεί η εγκύκλιος της στ εσσο δεν μου έχει έρθει το χαρτί κατάταξης τι φάση συμβαίνει και σε άλλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κύριοι. Είμαι φοιτητής και τελειωνω  πρακτική σε 4 μερες(λίγο άσχετο).Θελω να κόψω την αναβολή αλλα να μην περιμένω την Α εσσο για να μπω (στρατό ξηράς).Υπαρχει περίπτωση εάν κόψω σήμερα την αναβολή και κάνω αίτηση για ένταξη με προηγούμενη εσσο (δλδ αυτή του Νοεμβρίου) να με δεχθούν στη ΣΤ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DeLeon125 είπε

Καλησπέρα κύριοι. Είμαι φοιτητής και τελειωνω  πρακτική σε 4 μερες(λίγο άσχετο).Θελω να κόψω την αναβολή αλλα να μην περιμένω την Α εσσο για να μπω (στρατό ξηράς).Υπαρχει περίπτωση εάν κόψω σήμερα την αναβολή και κάνω αίτηση για ένταξη με προηγούμενη εσσο (δλδ αυτή του Νοεμβρίου) να με δεχθούν στη ΣΤ; 

Η απάντηση είναι Ναι, μόνο με βύσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...