Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα παρουσιάζομαι νοέμβριο στο αφάντου στη ρόδο ξέρει κανείς τι παίζει με το στρατόπεδο και που στέλνουν έπειτα το πεζικό;; ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι απο Αθηνα παρουσιαζομαι τον Νοεμβρη Σαμο πεζικο (ΥΕΑ) μπορειτε να μου πειτε καποιος ποτε περνανε κλιμακια για ειδικες δυναμεις τι γινετε με τα αθληματα ποτε τα δινουμε και γινετε τυχαια επιλογη δηλαδη Λοκ,αλεξιπτωτιστες ,πεζοναυτες κτλ η επιλεγεις εσυ σε ποιο σωμα ;Εγω ηξερα οτι αλεξιπτωτιστες εχει διφορετικα αθληματα απο τα αλλα δυο σωματα .

Επεξ/σία από kosk133
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kosk133 είπε

Ειμαι απο Αθηνα παρουσιαζομαι τον Νοεμβρη Σαμο πεζικο (ΥΕΑ) μπορειτε να μου πειτε καποιος ποτε περνανε κλιμακια για ειδικες δυναμεις τι γινετε με τα αθληματα ποτε τα δινουμε και γινετε τυχαια επιλογη δηλαδη Λοκ,αλεξιπτωτιστες ,πεζοναυτες κτλ η επιλεγεις εσυ σε ποιο σωμα ;Εγω ηξερα οτι αλεξιπτωτιστες εχει διφορετικα αθληματα απο τα αλλα δυο σωματα .

Τα κλιμάκια περνάνε την 1η βδομάδα και μπορείς να διαλέξεις σε ποιο σώμα των Ε.Δ. θα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/9/2021 στις 11:59 ΜΜ, GeoKots είπε

Παιδια κατα την καταταξη , για εξεταση στις ψυχικες διαταραχες εχω χαρτι απο ιδιωτη γιατρο που περιγραφει την παθηση και την αγωγη που λαμβανω, αυτο το δεχονται ή θελουν απο δημοσιο νοσοκομειο;

Ναι όταν πας επιτροπή κατα 99,999,999,999 δεν θα σε ρωτήσουν τίποτα και μόλις κάτσεις θα σου πουν φύγε. 

Πάρε μαζί τα χάπια σου πάντως και να είσαι έτοιμος να πάρεις κανέναν αν σου πουν. Αυτά που γράφουν οι γιατροί δεν είναι βαριά. Στην Αμερική τα παίρνουν καθημερινά καθώς είναι κυρίως κατα του άγχους όχι σχιζοφρενιας. 

Επεξ/σία από insomniac01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης θα ηθελα να ρωτησω σημειο υποδοχης σημαινει εκει θα γινει ιατρικες εξετασεις και η παραλλαβη εξοπλισμου και απο κει και μετα μπορει να σε στειλουν αλλου πχ να παρουσιαστεις  Χιο και να σε στειλουν για εκπαιδευση Εβρο ;; Εχω ακουσει οτι Σε στέλνουν σε καποια μοναδα κοντα εκει το ιδιο ισχυει και στα νησια η δεν ειναι σιγουρο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας..μου ήρθε το χαρτί για το παρακάτω: Ξέρει κανείς τι παίζει;;; Με τα κινητά έχουν θέμα; Γενικά τι παίζει εκεί;; Και σαν πυροβολικό που είμαι είναι καλο;;

Ευχαριστώ πολύ

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2021 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 164/2021 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Πυροβολικό.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 485 ΤΔΒ/ΕΟΔ (ΛΑΡΙΣΑ) στις 16-11-2021 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έγινε κάτι περίεργο (καλό) και θέλω να γνωρίζω τι συμβαίνει.

Τέλειωσα το λύκειο, είχα αναβολή γιατί έκανα ένα πρόγραμμα Μαθητείας στα ΕΠΑΛ, τέλειωσε και άρχισα σπουδές σε πανεπιστήμιο, και αυτόματα χωρίς να κάνω καμιά απολυτός ενέργεια από την μεριά μου άλλαξε και η ανάβολη μου αυξήθηκε.

Είναι φυσιολογικό που όλο αυτό έγινε από μονό του χωρίς καμιά δική μου ενέργεια;  Την προηγούμενη φορά είχα πάει στα ΚΕΠ.

Μπράβο άμα άλλαξε ή μπορει εγώ να εκανα καποιο λαθος/ξεχασα κατι

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για την κατάταξη  ήρθε το χαρτί από τη στρατολογία Ότι εκδόθηκε το χαρτί κατάταξης για την εσσο τ  Νοεμβρίου μπαίνω στην στρατολογία με τα στοιχεία μου και μου λένε το εξής

Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Nick1810 είπε

Πυροβολικό Ελδυκ γνωρίζει κανεις παραπάνω πληροφορίες αν είναι πχ καλά και σε ποια περιοχή έχει στρατόπεδο ; 

Ακούγεται ότι το πυροβολικό ειναι Λέλα γενικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, insomniac01 είπε

Ναι όταν πας επιτροπή κατα 99,999,999,999 δεν θα σε ρωτήσουν τίποτα και μόλις κάτσεις θα σου πουν φύγε. 

Πάρε μαζί τα χάπια σου πάντως και να είσαι έτοιμος να πάρεις κανέναν αν σου πουν. Αυτά που γράφουν οι γιατροί δεν είναι βαριά. Στην Αμερική τα παίρνουν καθημερινά καθώς είναι κυρίως κατα του άγχους όχι σχιζοφρενιας. 

Καλησπέρα και από μένα, όταν λες να πάρει κάποιον εννοείς να πάρει τηλέφωνο τον γιατρό του αν το ζητήσει ή επιτροπή ή να έχει συνοδό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aregli92 είπε

Καλησπέρα και από μένα, όταν λες να πάρει κάποιον εννοείς να πάρει τηλέφωνο τον γιατρό του αν το ζητήσει ή επιτροπή ή να έχει συνοδό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κάτσε με μπέρδεψες. Η επιτροπή δεν ζητάει να μιλήσει με τον γιατρό σου. Κάθε μέρα πάνω 500 άτομα. Αν παίρνανε καθε μέρα τηλέφωνο 500 γιατρούς θα έπρεπε να η καθε μέρα να έχει όσες ώρες έχει μια μέρα στον πλανήτη Άρη και να είναι καμία 20αρια άτομα. χαχα 

Η επιτροπή ούτε τηλέφωνο παίρνει ούτε κάτι λέει. Τις περισσότερες φορές δεν ρωτάνε τίποτα. Απλά καθεσαι η είσαι όρθιος (ανάλογος πως το έχουν στήσει το γραφείο), τους δίνεις το χαρτί σου στο υπογράφουν και φεύγεις. Αυτά. 

Σύνοδος δεν επιτρέπεται. Όποτε δέν έχει νόημα να πάει κάποιος. Συνήθως πάνε παρέες παιδιά. 

Επίσης πρέπει να κατανοηθεί ότι υπάρχουν πολλές ψυχικές διαταραχές. Δεν είναι μόνο είσαι ναρκομανής η καταθλιπτικός η σχιζοφρενής. Υπάρχουν παρά πολλές που μπορεί ο ψυχικά διαταραγμένος να είναι πεντακάθαρος και γυαλιστερος και να φαίνεται 1000 νορμαλ. Με αλλά λόγια δεν μπορεί μια επιτροπή σε 5 λεπτά να κρίνει αν εσύ είσαι η ΟΧΙ ψυχικά διαταραγμένος, η έστω χρειάζεται ψυχοθεραπεία λόγο υπερβολικού άγχους. Όποτε δεν ασχολούνται. 

Αν ρωτήσει κάτι θα σου πει στο στυλ "Τι έχετε κύριε;" η μπορείτε να πάρετε ένα από τα χάπια σας κύριε. Η ποτέ πήγατε πρώτη φορά τον ιατρό σας κύριε. Αυτό είναι στην σπάνια περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...