Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, petropoulos είπε

Καλησπέρα. Έτσι από απορία η ερώτηση.

Ποιές είναι οι πιο βυσματικες θέσεις στο ΓΕΣ ;

Για Τ/ΓΕΣ ή για ΓΕΕΘΑ μιλάς?

Φαντάζομαι πως και στις δύο περιπτώσεις είναι τα επιτελικά γραφεία στα οποία 9 στις 10 πας συστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pxlxc είπε

Παιδιά καλησπέρα. Αυτοί που παρουσιάστηκαν Έβρο από τις 15 του μηνός έως και σήμερα(22), γνωρίζετε πότε ορκίζονται;

3/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, FireKiller είπε

Για Τ/ΓΕΣ ή για ΓΕΕΘΑ μιλάς?

Φαντάζομαι πως και στις δύο περιπτώσεις είναι τα επιτελικά γραφεία στα οποία 9 στις 10 πας συστημένος.

Το βύσμα το χρειάζεσαι για να πας Τ/ΓΕΣ. Μετά αν δεν είσαι γκασμάς, σε βάζουν γραφέα ή οδηγό σε γραφείο. Δε χρειάζεται να πας συστημένος, υπάρχει ανάγκη για άτομα στα γραφεία οπότε τραβάνε πολύ κόσμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Το βύσμα το χρειάζεσαι για να πας Τ/ΓΕΣ. Μετά αν δεν είσαι γκασμάς, σε βάζουν γραφέα ή οδηγό σε γραφείο. Δε χρειάζεται να πας συστημένος, υπάρχει ανάγκη για άτομα στα γραφεία οπότε τραβάνε πολύ κόσμο. 

Το ξέρω. Έτσι πέρασα και εγώ απο κει και έτσι έψαχνα για τον επόμενο να με αλλάξει.

Φαντάζομαι όμως πως αυτό αλλάζει καπως στα "ψηλά" γραφεία που θεωρούνται πιο βυσματικά. Σε αυτά απότι είδα έπεφτε σήμα απο πάνω.

Επεξ/σία από FireKiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω. 

Υπηρετώ στην Θεσσαλονίκη και από την μονάδα μου με ρώτησαν αν θέλω να δηλώσω αμετάθετο. Αρκετοί φίλοι μου είπαν να μην δηλώσω γιατί αν προκύψει κάτι καλύτερο δεν θα μπορέσω να πάω (μπορεί να κοπεί η μετάθεση).

 

Αν πω ότι δεν επιθυμώ αμετάθετο, και δεν προκύψει να πάω κάπου αλλού, υπάρχει περίπτωση να φύγω από την μονάδα που είμαι τώρα χωρίς λόγο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2021 στις 11:15 ΠΜ, biomike είπε

Παιδιά καλημέρα. ΣΠΕΝ της ΣΤ ΕΣΣΟ πότε θα γίνουν? Γιατί πέφτουν πάνω σε άδειες Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς

Μετά τις γιορτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο Λιτόχωρο για εκπαίδευση. Αν δηλώσω ότι θέλω να πάω στο σώμα έρευνας και πληροφορικής σε ποιες περιοχές μπορούν να με στείλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, papageorge007 είπε

Είμαι στο Λιτόχωρο για εκπαίδευση. Αν δηλώσω ότι θέλω να πάω στο σώμα έρευνας και πληροφορικής σε ποιες περιοχές μπορούν να με στείλουν;

Τι εννοείς δηλώσω, δεν επιλέγεις εσύ σε ποιο όπλο/σώμα θα πας εκτός και αν έχεις βύσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι στο Λιτόχωρο είτε είναι Κατερινιώτης κι έχει βύσμα είτε είναι Αθηναίος κι έχει βύσμα. Το σίγουρο είναι πως έχει βύσμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Όποιος είναι στο Λιτόχωρο είτε είναι Κατερινιώτης κι έχει βύσμα είτε είναι Αθηναίος κι έχει βύσμα. Το σίγουρο είναι πως έχει βύσμα

Γιατί ένας Αθηναίος με βύσμα να θέλει να πάει Λιτόχωρο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsapinho είπε

Γιατί ένας Αθηναίος με βύσμα να θέλει να πάει Λιτόχωρο ;

Για την κατάταξη είναι ο,τι καλύτερο και μετά τη Λαμία, το κοντινότερο. Ούτως ή άλλως οι Αθηναίοι απο το Λιτόχωρο μετά τα ΣΠΕΝ εξαφανίζονται, ξανασυναντιούνται Τ/ΓΕΣ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...