Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Το ιδιο επαθα και εγω. Εκανα αιτηση τελη Ιουνιου του 20' για 8μηνο αντι για 9μηνο, δεν ειχα νεα μεχρι τον Αυγουστο και αποφασισα να τους παρω τηλ. Μου λενε, εχει εγκριθει και εχει σταλει στην μοναδα, τους ρωταω ποια μοναδα? Και μου λενε στον Εβρο...Λεω ρε παιδια εχω φυγει απο τον Εβρο απο τον Μαιο...Ολη την αιτηση την εκανα απο το νεο μου στρατοπεδο. Και μου λενε δωστε μας το FAX να το στειλουμε επι τοπου, και ετσι ξεμπερδεψα...Η αιτηση σκεψου ειχε εγκριθει σε 2 εβδομαδες απο αρχες Ιουλιου και ουτε η παλια μου μοναδα την ειχε στειλει στην νεα...

Μην το ψάχνετε. Εμένα μετά από 5μηνο παραμεθόριο έφτασε ο φάκελος μου άδειος από την 3η μονάδα στην 4η. Δεν ξέρανε καν αν είχα ορκιστεί (για ΣΠΕΝ, ΕΚΕ κτλπ ούτε λόγος) μέχρι που πήραν τηλέφωνο να το διευθετήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδια εχω μια ερωτηση σημαντικη!

βγηκαν οι θεσεις για ΟΒΑ με εχουν στους επιτυχοντες αλλα δεν θελω να παω τι γινεται πως μπορω να το αποφυγω ξερει κανεις τιποτα ;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xorotaktis είπε

καλησπερα παιδια εχω μια ερωτηση σημαντικη!

βγηκαν οι θεσεις για ΟΒΑ με εχουν στους επιτυχοντες αλλα δεν θελω να παω τι γινεται πως μπορω να το αποφυγω ξερει κανεις τιποτα ;

Θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς... Αξίζει να πας. Άλλοι θα σκότωναν να μπουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Σιγά την καριέρα του ΟΒΑ που άλλοι θα σκότωναν.

Για αυτούς που θέλουν να κάνουν κάτι με τον στρατό όμως δεν έχουν υπομονή ή μόρια για ΣΜΥ/ΣΣΕ, δεν υπάρχει κάτι άλλο από ΕΠΟΠ/ΟΒΑ 😔 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spin996 είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχει κάνεις πληροφόρηση σχετικά με το τι θα γίνει με την άδεια ορκωμοσίας της Στ Εσσο ?

Κανονικά δεν την παίρνετε? Μετά την Β' απόσο ξέρω την πήρανε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nionios777 είπε

Για αυτούς που θέλουν να κάνουν κάτι με τον στρατό όμως δεν έχουν υπομονή ή μόρια για ΣΜΥ/ΣΣΕ, δεν υπάρχει κάτι άλλο από ΕΠΟΠ/ΟΒΑ 😔 

Δεν αξίζει τίποτα σχετικό με το στρατό. Ρώτα όποιο στέλεχος μη-καραβανά θες και θα στα πει κι ο ίδιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β εσσο δεν πήραμε, γ εσσο κ μετά πήραν κανονικα. Εμείς απλά πήραμε 4 μερες για να τις χρησιμοποιήσουμε όποτε θέλουμε, αντί για 10

18 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δεν αξίζει τίποτα σχετικό με το στρατό. Ρώτα όποιο στέλεχος μη-καραβανά θες και θα στα πει κι ο ίδιος. 

Μα τι όμορφη κ αληθινή κουβέντα είπες ρε προπονητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Γίνεται κατά την διάρκεια της θητείας να γίνει αλλαγή της σωματικής ικανότητας από ι2 σε ι4 η ι2 σε ι5 επειδή υπάρχει πρόβλημα υγείας; Το πρόβλημα υγείας είναι κανονικά ι5 μετά από την αποτυχημενη προσπάθεια θεραπειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gerasimos2021 είπε

Καλησπέρα. Γίνεται κατά την διάρκεια της θητείας να γίνει αλλαγή της σωματικής ικανότητας από ι2 σε ι4 η ι2 σε ι5 επειδή υπάρχει πρόβλημα υγείας; Το πρόβλημα υγείας είναι κανονικά ι5 μετά από την αποτυχημενη προσπάθεια θεραπειας

Ναι θα ζητήσεις επανεξέταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια χρειαζομαι επειγόντος την βοηθεια σας... ειχα παρει αναβολη λογο πανελληνιων αλλα δεν εδωσα ποτε(καπου το 2017 νομιζω) και αποφασησα να παω σε ιεκ και σε αυτο μου δινει αναβολη μεχρι τελη δεκεμβριου... αλλα το θεμα ειναι οτι το πτυχιο δεν το εχω παρει ακομη γιατι μου λειπει να κανω την πρακτικη που το οποιο θα το κανω μετα το στρατο... οταν ειχα παρει αναβολη για τις πανελλήνιες επειδη δεν ειχα καπιο δικαιολογητικο οτι εδωσα πανελλήνιες μου ειπαν ή θα κανω ενα μηνα παραπανω θητεια ή 90 ευρω προστιμο... αυτο σημανει πως θα πρεπει να δωσω αλλα 90 ευρω λογο του ιεκ επειδη δεν το εχω τελειωσει??? δλδ στο συνολο 180 ευρω... παρακαλω ας μου λυσει καποιος την απορια για να ξερω ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σε περίπτωση lockdown τις επόμενες μέρες ξέρει κανείς τι παίζει με εξόδους/διανυκτερεύσεις και γκρούπ Χριστουγεννων;

Από την εμπειρία σας από τα προηγούμενα lockdown.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoschr είπε

Παίδες σε περίπτωση lockdown τις επόμενες μέρες ξέρει κανείς τι παίζει με εξόδους/διανυκτερεύσεις και γκρούπ Χριστουγεννων;

Από την εμπειρία σας από τα προηγούμενα lockdown.

Δε παίζει να γίνει lockdown, με τίποτα βασικά.

Πέρσι που είχε καραντίνα, είχαμε κανονικά εξόδους και Δ/Ν, τουλάχιστον εκεί που ήμουν εγώ. Χάθηκε μόνο η άδεια ορκωμοσίας. Γκρουπ Χριστουγέννων κανονικότατα.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...