Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Μπορει να ειναι" κανονικος" εργοδοτης και να σε συμπαθει και να σου πει που υπηρετησες; Εγω υπηρετησα θα σου πει το 1980 στο μπλα μπλα μπλα...Τι θα του πεις, προσωπικο δεδομενο σαν πρακτορας της CIA?

Ή θα πεις μην σε νοιαζει αφου γραφει εκπληρωμενες. Θα στραβωσει θεορωντας οτι κρυβεις κατι. Ειναι στην ανθρωπινη φυση.

Αμα η δουλεια ομως ειναι καλη με κανα 850-900 θα σωσεις και θα δουλεψεις σε τετοιον εργοδοτη αμα πετυχεις οτι το κολλημα του ειναι αυτο... Μην σου πω θα πεις την θητεία των φίλων σου σαν δικιά σου..!

εε τα καταλαβαινεις αυτα...αν σου πει που υπηρετησες δεν παραβιαζει κανενα απορρητο. Αλλα αμα αρχισει να ψαχνεται με χαρτια και παραχαρτια τρεχα γυρευε.

Προσφατα σε συγγενη μου του ζητησαν αποδειξη πληρωμης απο την προηγουμενη δουλεια...καναμε πολλα γελια!

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
46 minutes ago, phanispal said:

Ωραία όλ' αυτά που λέτε, αλλά αν πέσεις σε εργοδότη που για οποιοδήποτε ρόλο έχει καημό να σε ρωτήσει και του απαντήσεις περί προσωπικών δεδομένων και νόμων, το άκυρο είναι σχεδόν δεδομένο.

Θα μου πεις «στ' @@ μου, μη σώσω και δουλέψω για τέτοιο εργοδότη».

ΟΚ, αλλά λέμε.

Με αυτη τη λογική μπορεί να σε ρωτήσει τι ψήφισες κι αν δεν πεις να μην σε προσλάβει...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Με αυτη τη λογική μπορεί να σε ρωτήσει τι ψήφισες κι αν δεν πεις να μην σε προσλάβει...

Ναι, αλλά οι εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις είναι συνήθως υποχρεωτικές, όχι η παρουσία στις εκλογές.

42 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Μπορει να ειναι" κανονικος" εργοδοτης και να σε συμπαθει και να σου πει που υπηρετησες; Εγω υπηρετησα θα σου πει το 1980 στο μπλα μπλα μπλα...Τι θα του πεις, προσωπικο δεδομενο σαν πρακτορας της CIA?

Ή θα πεις μην σε νοιαζει αφου γραφει εκπληρωμενες. Θα στραβωσει θεορωντας οτι κρυβεις κατι. Ειναι στην ανθρωπινη φυση.

Αμα η δουλεια ομως ειναι καλη με κανα 850-900 θα σωσεις και θα δουλεψεις σε τετοιον εργοδοτη αμα πετυχεις οτι το κολλημα του ειναι αυτο... Μην σου πω θα πεις την θητεία των φίλων σου σαν δικιά σου..!

Εμένα μου έχει τύχει πάντως αυτό που λες.

Με ρώτησαν 1-2 φορές πού υπηρέτησα κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Με αυτη τη λογική μπορεί να σε ρωτήσει τι ψήφισες κι αν δεν πεις να μην σε προσλάβει...

Εκει πρεπει να ειναι πολυ τρομπας... Aλλα αμα ρωτησει και του πεις και δεν του αρεσει και δεν σε προσλαβει ριχνει 2-3 καταρες για το κομμα του και φευγεις, ενω για τον στρατο ποιον να καταραστω; τον διοικητη του; Την πολιτεια που τον εστειλε; ¨η επειδη πηγε και εγω δεν πηγα.

Μπορεις να πεις οτι δεν ψηφιζω κιολας εμενα μ'αρεσει ο βασιλιας κτλπ.

Τουλαχιστον κανεις χαβαλε οπως το βλεπω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Προσφατα σε συγγενη μου του ζητησαν αποδειξη πληρωμης απο την προηγουμενη δουλεια...καναμε πολλα γελια!

Αυτο το ζητανε συχνα οταν τους εχεις πει " Στην προηγουμενη δουλεια ειχα μισθο 1500€" 

Σου λενε να το αποδειξεις οταν συζητας για μισθο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
57 minutes ago, phanispal said:

Ναι, αλλά οι εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις είναι συνήθως υποχρεωτικές, όχι η παρουσία στις εκλογές.

Εμένα μου έχει τύχει πάντως αυτό που λες.

Με ρώτησαν 1-2 φορές πού υπηρέτησα κ.λπ.

Δεν το έπιασες το υπονοούμενο για το πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων. 

Κατά τα άλλα όποιος ανησυχεί για το τι θα πει για ιστορίες από το στρατό απλά μιλάει με κάνα φίλο ή συγγενή και τις παρουσιάζει για δικές του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, k_w_t είπε

Αυτο το ζητανε συχνα οταν τους εχεις πει " Στην προηγουμενη δουλεια ειχα μισθο 1500€" 

Σου λενε να το αποδειξεις οταν συζητας για μισθο...

Ωστοσο ειναι παρανομο...και μπορεις να αρνηθεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisxpap είπε

Κάποιος από Αθήνα να ξέρει πως πάμε στη νέα Πέραμος?? 

Νομίζω με προαστιακό Αθηνα-Κιάτο. Αν και δε ξερω μηπως το στρατοπεδο ειναι μακρια απο τη σταση

Επεξ/σία από thyra_7
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, thyra_7 είπε

Νομίζω με προαστιακό Αθηνα-Κιάτο. Αν και δε ξερω μηπως το στρατοπεδο ειναι μακρια απο τη σταση

Σωστός - προαστιακός στάση Νέα Πέραμος.

Γύρω στα 2,5 χλμ από το ΚΕΕΔ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, djcat είπε

Σωστός - προαστιακός στάση Νέα Πέραμος.

Γύρω στα 2,5 χλμ από το ΚΕΕΔ.

 

1 ώρα πριν, thyra_7 είπε

Νομίζω με προαστιακό Αθηνα-Κιάτο. Αν και δε ξερω μηπως το στρατοπεδο ειναι μακρια απο τη σταση

Τα στρατόπεδα εκεί είναι όλα μαζεμένα; εμένα γράφει στρατοπεδο ανδρεα καλινσκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thyra_7 είπε

Αν και δε ξερω μηπως το στρατοπεδο ειναι μακρια απο τη σταση

 

1 ώρα πριν, djcat είπε

Γύρω στα 2,5 χλμ από το ΚΕΕΔ.

Για ΚΕΕΔ κιόλας ό,τι πρέπει είναι για ζέσταμα να το κάνεις με τα πόδια φορτωμένος :Ρ

 

42 λεπτά πριν, chrisxpap είπε

Τα στρατόπεδα εκεί είναι όλα μαζεμένα; εμένα γράφει στρατοπεδο ανδρεα καλινσκη. 

Το ίδιο στρατόπεδο είναι.

Ο Καλίνσκης ήταν ο ιδρυτής των ΛΟΚ.

Επεξ/σία από phanispal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κτέλ για Μέγαρα απο τον σταθμό του ηλεκτρικού στο Θησείο, κάνει στάση* δίπλα στο κέντρο(περπάτημα απο 'κει, γύρω στο 5λεπτο αν θυμάμαι καλά) και κάνει μία ώρα διαδρομή.

*δεν θυμάμαι πως λέγεται η στάση, μπορείς να ρωτήσεις τον οδηγό αν και στην εποχή μου μόλις έφτανε το κτέλ στη στάση, έσκουζε ο οδηγός ή ο εισπράκτορας "Έλα για πεύκοοοο, έλα για ΚΕΕΔ, όρθιοι!! χαχαχα

 

6 ώρες πριν, chrisxpap είπε

 

:-D

 

Επεξ/σία από sargio01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...