Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες για πείτε έκανα μαλάκια και δήλωσα στο σαϊτ της στρατολογιας να με πάρουν σαν ΔΕΑ γίνεται να το αλλάξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, g.kaf είπε

Μάγκες για πείτε έκανα μαλάκια και δήλωσα στο σαϊτ της στρατολογιας να με πάρουν σαν ΔΕΑ γίνεται να το αλλάξω; 

Το πολυ πολυ οταν πας για τις δοκιμασιες κανε το ενα χιλιομετρο μιση ωρα και ουτε που θα θελουν να σε ξαναδουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θέλω να σας κάνω μια ερώτηση εκ μέρους ενός φίλου που παρουσιάζεται σε αυτήν την ΕΣΣΟ, αν είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία να την μοιραστεί μαζί μου να του την μεταφέρω.

Είχε μια ενόχληση στο πόδι αυτές τις μέρες και έκανε μαγνητική και του βγήκε ότι έχει οστικό ύδημα στο ισχίο (κοτύλη)  , οι γιατροί του είπαν ξεκούραση 15 μέρες και επανεξέταση αλλα αυτός παρουσιάζεται τώρα και σε κέντρο ειδικών δυνάμεων. Τι πιστεύετε θα του πούν οι γιατροί όταν παρουσιαστεί, εμενα αυτά που μου έρχονται στο μυαλό είναι αναβολή,  να τον βγάλουν Ι4  ή να του δώσουν τις 12 μέρες αναρρωτική και να αναλάβει το θέμα του το 401.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πονάει αρκετά;

Ήταν επιλογή του να παρουσιαστεί στο ΚΕΕΔ ή έτυχε;

Τον ενοχλεί αρκετά και καποιες φορές ψιλοσέρνει το πόδι του. Τοτε στο περιοδεύον είχε δηλώσει ειδικές δυνάμεις αλλα μέχρι που έμαθε για το πρόβλημά του δεν είχε πρόβλημα να πάει. Οπότε ήταν επιλογή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρει αναβολη για λογους υγειας μετα δεν θα μπορει να υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις. Βεβαια μπροστα στην ΥΓΕΙΑ μας δεν πρεπει να σκεφτομαστε τιποτα αλλο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iamskg είπε

Αν παρει αναβολη για λογους υγειας μετα δεν θα μπορει να υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις. Βεβαια μπροστα στην ΥΓΕΙΑ μας δεν πρεπει να σκεφτομαστε τιποτα αλλο!!!!

Θέλει να αποφύγει την αναβολή, δεν τον παίρνει άλλο να καθυστερήσει τον στρατό παράτησε δουλειές κλπ... καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεχάσει τις Ειδικές Δυνάμεις, κι ό,τι του πουν.

Δε νομίζω πως μπορεί κανείς να ξέρει τι θα του πουν. Ό,τι να 'ναι είναι οι γιατροί (και) εκεί.

Εγώ παρουσιάστηκα στο ΚΕΕΔ με χειρουργημένο γόνατο (ρήξη χιαστών) και έτυχε να με εξετάσουν εντελώς επιφανειακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ας ξεχάσει τις Ειδικές Δυνάμεις, κι ό,τι του πουν.

Δε νομίζω πως μπορεί κανείς να ξέρει τι θα του πουν. Ό,τι να 'ναι είναι οι γιατροί (και) εκεί.

Εγώ παρουσιάστηκα στο ΚΕΕΔ με χειρουργημένο γόνατο (ρήξη χιαστών) και έτυχε να με εξετάσουν εντελώς επιφανειακά.

Για τις ειδικές δυνάμεις πιστευώ πως το έχει καταλάβει και ο ίδιος οτι δεν τον παίρνει , θα σακατευτεί τελείως. 

Αααα ωραία εσένα τελικά σε πήραν με το χειρουργείο ή σε βγάλανε Ι4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα τίποτα, δεν είδαν τίποτα, Ι1.

Απλά ήξερα από πριν ότι δε θα δήλωνα για αλεξίπτωτα γιατί θα προκαλούσα ακόμα περισσότερο την τύχη μου, αν δεν το έπαιρναν χαμπάρι αργότερα βέβαια.

Ο φίλος σου πάντως αν είχε καμιά δουλειά της προκοπής, κακώς την άφησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Δεν είπα τίποτα, δεν είδαν τίποτα, Ι1.

Απλά ήξερα από πριν ότι δε θα δήλωνα για αλεξίπτωτα γιατί θα προκαλούσα ακόμα περισσότερο την τύχη μου, αν δεν το έπαιρναν χαμπάρι αργότερα βέβαια.

Ο φίλος σου πάντως αν είχε καμιά δουλειά της προκοπής, κακώς την άφησε.

Χμμμ μάλιστα, κοιτα πιστεύω οτι αμα τους πει το προβλημά του θα τον εξετάσουν, τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα, θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όσοι υπηρετείτε μακριά από τα σπίτια σας πώς την παλεύετε; Μετά τις μεταθέσεις της προηγούμενης εβδομάδας που ΔΕΝ πήρα έμεινα εγώ και οι ντόπιοι στη μονάδα και κοντεύει να μου στρίψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Oval είπε

Χμμμ μάλιστα, κοιτα πιστεύω οτι αμα τους πει το προβλημά του θα τον εξετάσουν, τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα, θα δείξει.

Πάντως αν τον πάνε για αναβολή δεν παίζει να τη γλιτώσει.

Τι τον έπιασε κι αυτόν να μπει;

2 λεπτά πριν, Manectric είπε

Ρε παιδιά όσοι υπηρετείτε μακριά από τα σπίτια σας πώς την παλεύετε; Μετά τις μεταθέσεις της προηγούμενης εβδομάδας που ΔΕΝ πήρα έμεινα εγώ και οι ντόπιοι στη μονάδα και κοντεύει να μου στρίψει.

Πάντως να ξέρεις ότι είναι χειρότερο να είσαι κοντά στο σπίτι σου και να μην έχεις εξόδους.

Το μακριά απ' το σπίτι δε συνεπάγεται υποχρεωτικά δηλαδή ότι θα είναι χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Manectric είπε

Ρε παιδιά όσοι υπηρετείτε μακριά από τα σπίτια σας πώς την παλεύετε; Μετά τις μεταθέσεις της προηγούμενης εβδομάδας που ΔΕΝ πήρα έμεινα εγώ και οι ντόπιοι στη μονάδα και κοντεύει να μου στρίψει.

Υπομονή μερες ειναι θα περάσουν.

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πάντως αν τον πάνε για αναβολή δεν παίζει να τη γλιτώσει.

Τι τον έπιασε κι αυτόν να μπει;

Του έλειξε η αναβολή και δεν μπορούσε να πάρει άλλη, οπότε υποχρεωτικά πρέπει να μπει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...