Προς το περιεχόμενο

Oneplus 7 pro or One plus 7t


NickTsili

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hi. so i decided to buy a oneplus device but before 7t launches we knew it would be cheaper than 7 pro.Well it looks like post launch here in Greece it is a bit more expensive than 7 pro which is at 590 euros and 7t at 600 euros.So what would be your choice?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

And so I'll tell you the same thing as M4tR1x tells you Just for me it is better to get it from the official Oneplus website you get the best service / support and 2 year warranty (up to battery)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς με συγχωρείτε αλλά νόμιζα πως το site είναι ξένο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τι θα ήτανε προτιμότερο να το πάρω από την επίσημη σελίδα ή να το πάρω με δόσεις από skroutz, λέω με δόσεις διότι πρόσφατα έπιασα δουλειά και θα μου ήτανε πολύ πιο εύκολο να γίνει έτσι μιας και βρήκα κατάστημα με έως 6 άτοκες δόσεις και έτσι θα μπορώ να πληρώνω παράλληλα και τις άλλες μου υποχρεώσεις ταυτόχρονα με άνεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αξίζει από εδώ.

Όπως ανέφερα από την επίσημη ιστοσελίδα της OnePlus θα έχεις την καλύτερη υποστήριξη/service και με διετή εγγύηση(μέχρι και η μπαταρία).

Ότι και να γίνει σου έρχονται στο σπίτι(εφόσον έχεις συμπλήρωση την φόρμα από την σελίδα) το παίρνουν στο φτιάχνουν και στο ξανά στέλνουν χωρίς να πληρώσεις τίποτα.

Και όλα αυτά το λιγότερο σε 5 μέρες (πολλές είπα).

Το αρνητικό είναι ότι στην επίσημη ιστοσελίδα πρέπει να το πλήρωσης με κάρτα.

Από εδώ πάλι θα σου βγει ποιο ακριβά ,θα έχεις 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος (6 μήνες στην μπαταρία)και αν πάθει κάτι το στέλνουν Κίνα ή ενδέχεται να το στείλουν σε τρίτους που εκεί θα πληρώσεις.

 

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2019 στις 12:33 ΜΜ, saruman123 είπε

Δεν αξίζει από εδώ.

Όπως ανέφερα από την επίσημη ιστοσελίδα της OnePlus θα έχεις την καλύτερη υποστήριξη/service και με διετή εγγύηση(μέχρι και η μπαταρία).

Ότι και να γίνει σου έρχονται στο σπίτι(εφόσον έχεις συμπλήρωση την φόρμα από την σελίδα) το παίρνουν στο φτιάχνουν και στο ξανά στέλνουν χωρίς να πληρώσεις τίποτα.

Και όλα αυτά το λιγότερο σε 5 μέρες (πολλές είπα).

Το αρνητικό είναι ότι στην επίσημη ιστοσελίδα πρέπει να το πλήρωσης με κάρτα.

Από εδώ πάλι θα σου βγει ποιο ακριβά ,θα έχεις 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος (6 μήνες στην μπαταρία)και αν πάθει κάτι το στέλνουν Κίνα ή ενδέχεται να το στείλουν σε τρίτους που εκεί θα πληρώσεις.

Saruman καλησπέρα και πάλι. Επανέρχομαι με αρκετή έρευνα και έφτασα να ακολουθήσω αυτό που είπες. Τώρα επειδή όμως ένα βήμα πριν από την αγορά παρατήρησα ότι μπορώ με πιστωτική να δίνω δόσεις στην oneplus αλλά όχι την ελληνική. Θα ήταν προτιμότερο να το πάρω από εδώ (oneplus η από έξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, NickTsili είπε

 

 

8 λεπτά πριν, NickTsili είπε

Saruman καλησπέρα και πάλι. Επανέρχομαι με αρκετή έρευνα και έφτασα να ακολουθήσω αυτό που είπες. Τώρα επειδή όμως ένα βήμα πριν από την αγορά παρατήρησα ότι μπορώ με πιστωτική να δίνω δόσεις στην oneplus αλλά όχι την ελληνική. Θα ήταν προτιμότερο να το πάρω από εδώ (oneplus η από έξω; 

Σου έχω και γω φρέσκα νέα.

Στο supertech..μου ειπαν οτι εχει επισημη εγγυηση 2 χρονια απο τον προμηθευτη που κανουν εισαγωγη(πήραμε τηλέφωνο).

Τώρα αν πάθει κάτι λογικά το στέλνουν αυτή κάπου,αλλά δεν ξέρω που......

https://www.supertech.gr/oneplus-7-pro-dual-sim-6gb-ram-128gb-mirror-grey

https://www.supertech.gr/oneplus-7t-dual-sim-8gb-ram-128gb-glacier-blue-eu-548

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mike0402 είπε

χθες παρελαβα απο το συγκεκριμενο καταστημα το oneplus 7 pro σε 1 μερα παραραδοση..εχω ενθουσιαστει απλα!

Εχω φτάσει και εγώ στην τελική ευθεία και πραγματικά σκέφτομαι να πάρω το 7 Pro. Εμένα μου άρεσε πάντα το curved στις οθόνες κινητών και επίσης βλέποντας πρόσφατα το mi 9t pro από κοντά απλά ερωτεύτηκα το notchless display,το φαντάζομαι και στα 90hz qhd. Μετά από εκεί και πέρα είναι πιο ωραίο από το 7τ αλλά δεν έχει κάποια features που έχει το 7τ . Επίσης νομίζεις πως το μέγεθος του είναι ενοχλητικό; 

Επεξ/σία από NickTsili
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, NickTsili said:

Εχω φτάσει και εγώ στην τελική ευθεία και πραγματικά σκέφτομαι να πάρω το 7 Pro. Εμένα μου άρεσε πάντα το curved στις οθόνες κινητών και επίσης βλέποντας πρόσφατα το mi 9t pro από κοντά απλά ερωτεύτηκα το nothless display. Μετά από εκεί και πέρα είναι πιο ωραίο από το 7τ αλλά δεν έχει κάποια features που έχει το 7τ.

ποια ειναι αυτα τα παραπανω που να αξιζει την διαφορα στην τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mike0402 είπε

ποια ειναι αυτα τα παραπανω που να αξιζει την διαφορα στην τιμη?

Εννοώ τον 855 plus, macro. Μικρό διορθώσεις στην κάμερα και τα σχετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, NickTsili said:

Εννοώ τον 855 plus, macro. Μικρό διορθώσεις στην κάμερα και τα σχετικά. 

ειδικα στον επερξεργαστη δεν θα καταλαβεις τιποτα..για την καμερα εχω ακουσει οτι το setup ειναι ιδιο μονο η διαταξη εχει αλλαχτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...