Προς το περιεχόμενο

[Soundbar]CREATIVE SOUND BLASTER X KATANA 199€ @ E-shop.gr


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Την έχω πάρει από αρχές Σεπτεμβρίου (230Ε). Πριν την πάρω από εδώ έκανα προσπάθεια από όλα τα amazon. Κανένα δεν στέλνει το συγκεκριμένο προϊόν Ελλάδα. Δοκίμασα την Razer leviathan και την έστελναν κανονικά. Σε επικοινωνία με το αγγλικό και το γερμανικό μου έδωσαν την ίδια ακριβώς απάντηση ότι το συγκεκριμένο προϊόν υπόκειται σε περιορισμούς κατά την αποστολή. Εικάζω οι περιορισμοί πρέπει να προέρχονται από την Creative και ότι μάλλον φεύγει από τις αποθήκες της.

Καλά όποιος την πέτυχε σε αυτή την τιμή έφαγε ένα ωραιότατο άκυρο. Δεν παίζει να την πήρε.

Παίζει.

Για δώσε μας εντυπώσεις.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

9 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Ωραίος, δεν είναι καταχωρημένο το Public στο skroutz γιαυτό δεν φαίνεται.

Πριν 6 μήνες λοιπόν. 

Επομένως εξακολουθεί να είναι η χαμηλότερη τιμή, τυπικά, έστω και για 1 ευρώ. ;) 

To δεύτερο post το είδες ? Μάλλον γέρασες και ξεχνάς. :lol:

2 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Παίζει.

Για δώσε μας εντυπώσεις.

Την πήρες από εκεί ή θες να το πιστεύεις ? Έχει αλλάξει αρκετά το άμαζον τον τελευταίο χρόνο και δεν τσιγκουνεύεται τα άκυρα.

Εντυπώσεις:

Δεν την έχω δουλέψει αρκετά καθώς ο χώρος που θα μπει το set up του γραφείου ανακαινίζεται. Βγήκε για λίγο από την κούτα και ξαναμπήκε. Από design είναι σε άλλο επίπεδο. Ξεφεύγει ο όρος μπάρα που χαραχτηρίζει ένα στενό μακρύ παραλληλόγραμμο. Πολύ δυνατή σε ένταση, καλύπτει άνετα θέλω να πιστεύω και ένα μεγάλο χώρο-δωμάτιο 30-40τμ. Αν και σαν προϊόν διαφημίζεται για gaming χρήση κάτω από την οθόνη. Το μόνο αρνητικό το τηλεχειριστήριο που δεν είναι αντάξιο για τα 300Ε της αρχικής τιμής. Θυμίζει αυτό που συνοδεύει της RGB λεντοταινίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

To δεύτερο post το είδες ? Μάλλον γέρασες και ξεχνάς. :lol:

Την πήρες από εκεί ή θες να το πιστεύεις ? Έχει αλλάξει αρκετά το άμαζον τον τελευταίο χρόνο και δεν τσιγκουνεύεται τα άκυρα.

Εντυπώσεις:

Δεν την έχω δουλέψει αρκετά καθώς ο χώρος που θα μπει το set up του γραφείου ανακαινίζεται. Βγήκε για λίγο από την κούτα και ξαναμπήκε. Από design είναι σε άλλο επίπεδο. Ξεφεύγει ο όρος μπάρα που χαραχτηρίζει ένα στενό μακρύ παραλληλόγραμμο. Πολύ δυνατή σε ένταση, καλύπτει άνετα θέλω να πιστεύω και ένα μεγάλο χώρο-δωμάτιο 30-40τμ. Αν και σαν προϊόν διαφημίζεται για gaming χρήση κάτω από την οθόνη. Το μόνο αρνητικό το τηλεχειριστήριο που δεν είναι αντάξιο για τα 300Ε της αρχικής τιμής. Θυμίζει αυτό που συνοδεύει της RGB λεντοταινίες.

Όχι δεν την πήρα σε αυτή την τιμή, ούτε που κατάλαβα ότι έπαιξε. Ο Paparockas the hunter την πήρε είδηση. Και όπως είπα συμφωνώ, παίζει να έφαγαν άκυρο όσοι έκαναν παραγγελία τότε.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηρα 250 και αξιζε καθε σκληρα εργαζομενο ευρω μου οπως γραφει στο σημειωμα της εταιρειας που ερχεται μαζι της στην συσκευασια.Επαθα πλακα οταν την ακουσα.Η μεγιστη ενταση της φτανει στο 50.Δεν παραμορφωνει καθολου τον ηχο.Ακουγεται κρυσταλλινος καθ ολη την διαρκεια.Κλασσικη, ηλεκτρονικη οτι ειδος μουσικης,μπασο ψηλα χαμηλα οτι γουσταρει η ψυχη σου.Γεμιζει ενα δωματιο-χωρο εως 40μ2 πιστευω ανετα.Για ταινιες ειναι απολαυση.Εβαλα να δει η αδελφη μου με πληρη ενταση και τρελαθηκε,νομιζε πως ειναι σινεμα.Απ οπια πλευρα και να καθησεις ο ηχος σε χτυπαει.Μπροστα απ την μπαρα δεξια-αριστερα, δεν χανεις καθολου.Ειναι τρομερη οι γειτονες σας θα την λατρεψουν.Ποτε δεν εχω επαινεσει τοσο ενα τεχνολογικο προιον.Την πρωτη εβδομαδα εβαζα συνεχεια διαφορες playlist απλως για να την ακουω.Οποια κι αν ειναι η χρηση σας θα σας ικανοποιηση.Καπου εδω σταματαω γιατι καθε φορα που μιλαω για την μπαρα με ποιανει ντελιριο και μοιζω με τηλεπωλητη.Οποιος θελει ενα ηχοσυστημα σπιτι,ειναι απ τις καλυτερες επιλογες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexgr21 είπε

Καπου εδω σταματαω γιατι καθε φορα που μιλαω για την μπαρα με ποιανει ντελιριο και μοιζω με τηλεπωλητη.

Γέλασα δυνατά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, turbat0s είπε

Για πες, που το βασίζεις?

Δεν θεωρείς ότι είναι πολλά τα λεφτά; Για κάτι που κυκλοφόρησε το 2016;

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Δεν θεωρείς ότι είναι πολλά τα λεφτά; Για κάτι που κυκλοφόρησε το 2016;

Black Friday :P Nα πω οτι και η stage ειναι μια χαρα value  .  Ο αλλος που την πηρε 250 - με τοσα υπαρχουν καλυτερες επιλογες με πολλα ηχεια και πραγματικο surround . Προσφορα βεβαια ειναι τωρα και λογικα θα κανουν price match και οι αλλοι ; Μονο μη τη δουμε σε ενα μηνα 170 ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δεν έχω ιδέα, ποιά θεωρείς καλύτερο deal?

Η stage, όπως αναφέρει και ο @Mhlogiatros

https://www.skroutz.gr/s/18454804/Creative-Speaker-Stage-2-1.html - 99,99€

Αν έβγαινε καινούργιο μοντέλο της Katana X σε αυτήν την τιμή (199€) ή και 220€ όντως θα ήταν vfm, γιατί θα είχε κάτι καινούργιο να προσφέρει.
Έχω την αίσθηση ότι η Creative χρεώνει ακόμα και τη χρήση της λέξης Sound Blaster στα προϊόντα της με έξτρα ταρίφα στον τελικό καταναλωτή.

 

36 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Black Friday :P Nα πω οτι και η stage ειναι μια χαρα value  .  Ο αλλος που την πηρε 250 - με τοσα υπαρχουν καλυτερες επιλογες με πολλα ηχεια και πραγματικο surround . Προσφορα βεβαια ειναι τωρα και λογικα θα κανουν price match και οι αλλοι ; Μονο μη τη δουμε σε ενα μηνα 170 ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως προειπα το θεωρω οπως και οσοι την εχουν πιστευω,ενα εκπληκτικο προιον που αμα την ακουσεις θα ενθουσιαστεις.Για μενα τα 200 ειναι πολυ καλη τιμη καθως ειναι η καλυτερη ηχομπαρα τουλαχιστον για υπολογιστη.Εγω δεν ηθελα να χω πολλα πολλα οποτε επελεξα την συγκεκριμενη μπαρα.Συνδεεται σε τηλεοραση και ps4 μεσω ινας για την tv και usb για την κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θέλετε ηχομπάρα σχετικά οικονομική και με καλή απόδοση ΓΝΩΜΗ μου πάρτε καλυτερα μια LG φθηνή-μεσαίας κατηγορίας.

Στην τελευταια αναβάθμιση της δικιας μου δώσανε DTS-X υποστηριξη και πλεόν οι ταινίες με ATMOS παίζουν ενώ πρίν δεν έπαιζε ο ήχος και απο ποιότητα ήχου ακρως καλύτερη λόγω DAC.

Εκτός αν κάποιος ψάχνει RGB effects και θέλει να την συνδυάσει με το υπόλοιπο PC.

 

 

 

Επεξ/σία από Seaside
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mη μου πεις εκεινη που ειχε βγει περισι για λιγο προσφορα ... Υπαρχει φτηνο μοντελο με ATMOS ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...