Προς το περιεχόμενο

Wind Fiber, έχει διαφορά από το VDSL;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, poulinos said:

αν δεν το κανει αυτο ειναι βλακεια γιατι ζοριζεις την γραμμη στο sync και παιζεις με χαμηλο snr οποτε μπορει να εχεις αποσυνδεσεις που δεν θα ειχες ομως αν ησουν στα 50mbit sync.

Ακριβώς αυτό είχα σχολιάσει κι εγώ στο παρελθόν. Μου φάνηκε τεράστια βλακεία να βλέπω 50άρα γραμμή να παίζει στα 100+ sync με γύρω στα 9 dB SNR Margin ενώ θα μπορούσε να παίζει κλειδωμένη στα 55 Mbps ξέρωγω, με 20+ margin. Τι να πω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

48 minutes ago, infin1tyGR said:

Ακριβώς αυτό είχα σχολιάσει κι εγώ στο παρελθόν. Μου φάνηκε τεράστια βλακεία να βλέπω 50άρα γραμμή να παίζει στα 100+ sync με γύρω στα 9 dB SNR Margin ενώ θα μπορούσε να παίζει κλειδωμένη στα 55 Mbps ξέρωγω, με 20+ margin. Τι να πω...

δεν εχει λογικη πραγματι.ελπιζω ή να ειναι λαθος η να καταλαβουν την βλακεια συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/01/2020 at 16:17, poulinos said:

σε speedtest επρεπε να βγαζεις 47-48 και κοντα στα 4,5 upload.εκτος αν εισαι με wireless ή καποιος κατεβαζε.

αλλαξε καναλι αλλα γενικοτερα δοκιμασε με καλωδιο.το wifi ειδικα στα 2,4ghz ειναι ενα θεμα.αν θες καλες ταχυτητες σε Wifi πας και βαζεις πανω στο Modem router σου ενα access point dual band και τελειωνεις.

oxi δεν μπορεις να βαλεις το παλιο ρουτερ ουτε αλλο Router voip.μονο ap.

το speedtest δεν ειναι εικονικο.δοκιμασε να κατεβασεις με καλωδιο απο καποιον ftp server και ενα speedtest για να δουμε τι γινεται.οταν τα τρεχεις να μην κατεβαζει κανεις.

σου απαντησα και στο αλλο θεμα.

αν δεν το κανει αυτο ειναι βλακεια γιατι ζοριζεις την γραμμη στο sync και παιζεις με χαμηλο snr οποτε μπορει να εχεις αποσυνδεσεις που δεν θα ειχες ομως αν ησουν στα 50mbit sync.

2 ερωτήσεις σχετικά με το παραπάνω.

αν ένα ρούτερ έχει 2,4 και 5ghz, ποιο ειναι προτιμώτερο?

 

ποιο access point dual band προτεινεται για περιπτώσεις που κάποιος θέλει καλύτερες ταχύτητες σε wifi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, kostakiss said:

2 ερωτήσεις σχετικά με το παραπάνω.

αν ένα ρούτερ έχει 2,4 και 5ghz, ποιο ειναι προτιμώτερο?

ποιο access point dual band προτεινεται για περιπτώσεις που κάποιος θέλει καλύτερες ταχύτητες σε wifi?

5ghz.αν εχουν ιδιο ssid και υποστηριζει η συσκευη 5ghz 99,9 θα σε παει εκει αυτοματα.

αν δεν μιλαμε για modem router και λεμε μονο για access point τοτε μπορεις να πας και σε ubiquiti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

5ghz.αν εχουν ιδιο ssid και υποστηριζει η συσκευη 5ghz 99,9 θα σε παει εκει αυτοματα.

αν δεν μιλαμε για modem router και λεμε μονο για access point τοτε μπορεις να πας και σε ubiquiti.

συγνωμη που δε το διευκρινησα,σε περιπτωση που πρεπει να εχεις voip router της μαμα εταιρειας και πρεπει να βαλεις ενα AP,τι προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σου έγραψε. ;Oτι αν θέλεις μόνο ΑΡ, σου κάνει οποιοδήποτε και δεν έχει καμία σημασία τι είδους τηλεφωνία έχεις. Και σου πρότεινε Ubiquiti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, έχω wind 24αρα γραμμή και το wifi συνέχεια κάνει διακοπές και η ταχύτητα του μετά από μετρήσεις πολύ χαμηλή , κάτω από 8 .Λέω να αλλάξω ρούτερ , ποιο θα μου προτείνατε?

Στην ενσύρματη σύνδεση δεν έχω πρόβλημα αν κι εκεί η ταχύτητα ειναι 16, η περιοχή μου δεν έχει ακόμα μεγάλες ταχύτητες όπως μου είπαν από την wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...