Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη Ελληνικών επίσημα για το Mi Band 4


seas96

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά 👋

Πρώτο μου post στο forum αλλά είναι για καλό σκοπό ! Πριν λίγες ημέρες έλαβα το Mi Band 4 International Version από το Banggood το οποίο συνεχίζει να μην υποστηρίζει επίσημα την Ελληνική γλώσσα ...Εμένα προσωπικά με ενοχλεί αυτό και θα ήθελα να υπάρχει σαν επιλογή ώστε να βλέπω ειδοποιήσεις στα Ελληνικά κανονικά και με τόνους και όχι με κενά μεταξύ των γραμμάτων στην οθόνη του Band , χωρίς να μπερδεύομαι με πέρασμα cutsom ROMs και αναβαθμίσεις στα Resourcesκαι τα Fonts κτλπ. Θα ήθελα δηλαδή ένα τέτοιο Band να λειτουργεί out of the box στα Ελληνικά κατευθείαν ! Για αυτό τον λόγο όσοι θέλετε την υποστήριξη Ελληνικών στο Band σας να μπείτε στην εφαρμογή MiFit →Προφίλ→Σχόλια →Εισηγήσεις Βελτιστοποίησης  και  γράψτε στην περιγραφή του προβλήματος αυτό : " Please add GREEK LANGUAGE support officially in Mi Band 4 " και έπειτα αφού συμπληρώσετε το όνομα και το email σας  υποβάλλετε την αναφορά σας.Αν το κάνετε επιτυχώς μάλιστα θα λάβετε και ένα mail στην διεύθυνση email που συμπληρώσατε που θα λέει ότι η υποβολή σας έγινε επιτυχώς 😉 .Αν το κάνουμε αρκετοί οι Developers που βλέπουν αυτά τα σχόλια νομίζω δεν θα  το αφήσουν έτσι!Για αυτό λοιπόν κάντε φασαρία όσοι θέλετε την υποστήριξη Ελληνικών χωρίς κόλπα στο Mi Band 4 σας ! Ευχαριστώ για την οποία συνδρομή σας σε αυτήν την ενέργεια ! Ελπίζω να βγει κάτι και να δούμε επιτέλους τα Ελληνικά  επίσημα σε αυτό το Band και Χρόνια πολλά για την Ημέρα Έλληνες 🇬🇷

 

***Σας παραθέτω και ένα στιγμιότυπο οθόνης για το που πρέπει να πάτε για να κάνετε το σχόλια σας στην εφαρμογή MiFit !

Screenshot_2019-10-28-10-40-49-751_com.xiaomi.hm.health.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λέω καλή η πρωτοβουλία σου αγαπητέ μου φίλε

προσωπικά αυτό που προτείνεις (Mi-Fit) το έχω κάνει από την εποχή που είχα το Xiaomi Mi Band 2 (το οποίο μου έκλεψαν στην λαική αγορά της περιοχής μου) και αργότερα που απόκτησα το Xiaomi Mi Band 3

το Xiaomi Mi Band 4 δεν το έχω αγοράσει

Δεν πιστεύω ότι θα το λάβουν υπόψη οι Developers ούτε φυσικά η Xiaomi

Επίσης το ελληνικό Firmware και η Ελληνική Γλώσσα είναι υπερπροσπάθεια της ελληνικής κοινότητας Xiaomi MUI Greek Community στην οποία αξίζουν πολλά συγχαρητήρια καθώς κάνει πράγματα που δεν τα κάνει ο επίσημος κατασκευαστής/αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ikorolis είπε

δεν λέω καλή η πρωτοβουλία σου αγαπητέ μου φίλε

προσωπικά αυτό που προτείνεις (Mi-Fit) το έχω κάνει από την εποχή που είχα το Xiaomi Mi Band 2 (το οποίο μου έκλεψαν στην λαική αγορά της περιοχής μου) και αργότερα που απόκτησα το Xiaomi Mi Band 3

το Xiaomi Mi Band 4 δεν το έχω αγοράσει

Δεν πιστεύω ότι θα το λάβουν υπόψη οι Developers ούτε φυσικά η Xiaomi

Επίσης το ελληνικό Firmware και η Ελληνική Γλώσσα είναι υπερπροσπάθεια της ελληνικής κοινότητας Xiaomi MUI Greek Community στην οποία αξίζουν πολλά συγχαρητήρια καθώς κάνει πράγματα που δεν τα κάνει ο επίσημος κατασκευαστής/αντιπροσωπεία.

Να είσαι καλά φίλτατε , σέβομαι την άποψη σου περί πιθανής  αδιαφορίας των Developers και κατά επέκταση και της ίδιας της εταιρείας στα σχόλια που υποβάλλουμε εμείς σαν χρήστες μέσω του MiFit ... Ωστόσο , αυτο που λες περί αδιαφορίας των παρατηρησεων μας δεν πάυει να αποτελεί μια υποθετική εκδοχή της όλης κατάστασης διότι αμφιβάλλω για να μην πω πως είμαι σίγουρος ότι μάλλον θα είσαι - ήσουν από τους λίγους (αλλά σωστούς εννοείται ) χρήστες οι οποίοι θα  έτρωγαν 5λεπτα για να υποβάλλουν σχόλια στην εφαρμογή την στιγμή που όλοι οι υπόλοιποι δεν μπαίνουν - έμπαιναν καν στον κόπο .

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν δεν γίνει  μαζική προσπάθεια ( στην συγκεκριμένη περίπτωση από  τους Έλληνες χρήστες  για την  προσθήκη Ελληνικων ) ώστε ένας ικανός αριθμός χρηστών να υποβάλει το ίδιο αίτημα στην εφαρμογή μπας και αφυπνύσουμε την εταιρία , δεν μπορούμε να ξέρουμε εκ  προτέρων αν θα το λάβουν ή όχι υπόψιν τους ...Ίσως τλκα  ακόμα και αν σταλθεί επαρκείς αριθμός αναφορών για το θέμα των Ελληνικών στο Band να μην το λάβουν υπόψιν τους όντως και να έχεις και δίκιο αλλά νομίζω αν δεν μπούμε στον κόπο να κάνουμε την αναφορά πρώτα  δεν μπορούμε να υποστηρίζουμε κάτι τέτοιο εκ των προτέρων 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ήδη Ελληνικά μέσα το επίσημο firmware, αλλά δεν τα έχουν ενεργοποιήσει ακόμα επειδή υπάρχουν μικροπροβλήματα. Δεν είναι ότι μας έχουν (τελείως) γραμμένους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανόν να έχουν τους λόγους που δεν τα έχουν ενεργοποιήσει ως γλώσσα αν υπάρχει μέσα στο firmware που έχει η συσκευή

θα δείξει στο προσεχές μέλλον

και εγώ θέλω να πιστεύω ότι δεν μας έχουν γραμμένους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Έχει ήδη Ελληνικά μέσα το επίσημο firmware, αλλά δεν τα έχουν ενεργοποιήσει ακόμα επειδή υπάρχουν μικροπροβλήματα. Δεν είναι ότι μας έχουν (τελείως) γραμμένους. :P

Όντως ; Πώς ξέρεις κάτι τέτοιο ; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...