Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ανακοινώθηκαν τα τελικά specs για PC.
Θα τρέχει με denuvo

DEATH STRANDING TECH SPECS AND COMMUNITY TOP TIPS

DSspecs_1920x1080-6.11.FinalImage.jpg


 

 

7 ώρες πριν, firepc είπε

Βαλανε και την Ελληνικη μεταγλωτιση στην εκδοση του steam

Ειχε μονο greek subs στην αρχη

μπορώ να πω, πως είναι ΚΑΚΗ η ελληνική μεταγλώττιση του δυστυχώς

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

πλησιάζουμε..2 βδομάδες έμειναν

crossover αποστολές με Half life universe..

να κάνουμε και υπομονή να αφαιρέσουν το denuvo,αφού θα το καταπιεί το παιχνίδι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Επρεπε να κυκλοφορουσε νωριτερα το παιχνιδι. Τι πανε και το βγαζουν την ιδια περιοδο με το Ghost?Θα πηξουμε στο open world....

το ένα κυκλοφορεί για pc και το άλλο για ps4 ρε τρελέ..Δε βλέπω που εμποδίζει την κυκλοφορία του και γιατί να τους νοιάξει , όταν ήδη έχει κυκλοφορήσει σε ps4 το DS πριν 8 μήνες σχεδόν.
(αν εννοείς το Ghost of Tsushima)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως και το σχολιο μου παει για οποιον εχει και ps4 και PC.

Επισης οχι ευχαριστω,εαν υπαρχει η δυνατοτητα θα προσπερασω τα 30fps της κονσολας,με το συστημα ψυξης που κανει σαν ηλεκτρικη σκουπα 😛

Α και φυσικα μην ξεχναμε οτι στο pc εχεις τεραστια επιλογη στο πως θα παιξεις το παιχνιδι. Ειτε με controller(οποιο θες,οποιασδηποτε εταιρειας),ειτε με mouse and keyboard.

Ξερεις τι μαρτυριο ειναι να εχεις σε τοσο μεγαλα παιχνιδια μονη επιλογη ενα controller με αυτονομια γυρω στις 5-6ωρες οπως του Dualshock 4, και να εισαι καθε 3 και λιγο με το καλωδιο να φορτιζει? :D

Παλι καλα που το ανακοινωσανε το DS,με το καλημερα οτι θα βγει στο PC(και στο Steam)και πραγματικα χαλαλι και το Denuvo(που θα το βγαλουν καποια στιγμη).

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Προφανως και το σχολιο μου παει για οποιον εχει και ps4 και PC.

Επισης οχι ευχαριστω,εαν υπαρχει η δυνατοτητα θα προσπερασω τα 30fps της κονσολας,με το συστημα ψυξης που κανει σαν ηλεκτρικη σκουπα 😛

Α και φυσικα μην ξεχναμε οτι στο pc εχεις τεραστια επιλογη στο πως θα παιξεις το παιχνιδι. Ειτε με controller(οποιο θες,οποιασδηποτε εταιρειας),ειτε με mouse and keyboard.

Ξερεις τι μαρτυριο ειναι να εχεις σε τοσο μεγαλα παιχνιδια μονη επιλογη ενα controller με αυτονομια γυρω στις 5-6ωρες οπως του Dualshock 4, και να εισαι καθε 3 και λιγο με το καλωδιο να φορτιζει? :D

Παλι καλα που το ανακοινωσανε το DS,με το καλημερα οτι θα βγει στο PC(και στο Steam)και πραγματικα χαλαλι και το Denuvo(που θα το βγαλουν καποια στιγμη).

Δεν ξέρω κατά ποσο εύκολο θα είναι να παίξεις με mouse, έχει αρκετά περίεργo control. Έλεγα να ρίξω ακόμα ένα playthrough αλλα το exclusivity δεν βοηθησε.

Επίσης ποτε δεν μου χρειάστηκε να φορτίσω το dualshock μέσα στην μέρα, απλά δεν ξέχασα και ποτε να το βάλω να φορτίσει το βραδυ. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ και γω δεν έχω μείνει ποτέ από μπαταρία από το gamepad του ps4(το φορτώζω που λέει και ένας φίλος μου, όταν πάω για ύπνο)..αλλά και να μείνω δίπλα είμαι, ή δίπλα στο pc το βάζω πάνω ή  σε πρίζα ή στο powerbank ξέρω γω, έχω ένα καλώδιο 5m.. Αλλά αν σου βγάζει μόνο 5-6 ώρες η μπαταρία του, τότε θες άλλο gamepad, χτυπάω 8ωρα σερί.
Επίσης δε με ενοχλεί ο θόρυβος που κάνει το ps4,μιας και το pc όταν γκαζώνει κάνει πιο πολύ φασαρία :P ξέρω γω, αλλά ναι μπορούμε να κάνουμε μια λίστα με δικαιολογίες για να έχουμε να λέμε, περνάει και η ώρα έτσι.

Αλλά δεν κατάλαβα καθόλου γιατι καταλήξαμε να μιλάμε για τα pros-cons κονσόλας-pc έχουν χιλιογραφτεί τόσα χρόνια τώρα, οπότε να χουμε να λέμε

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Προφανως και το σχολιο μου παει για οποιον εχει και ps4 και PC.

ακριβώς,δεν βλέπω τον λόγο να πρέπει να γίνει κάποια τοποθέτηση,αλλά οκ whatever it suits you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πιστευω οτι εαν παιξει καποιος το Death Stranding με keyboard θα παθουν αγκυλωση τα δαχτυλα του με την συνεχη προσπαθεια να κρατησει ορθιο τον Sam..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εγω πιστευω οτι εαν παιξει καποιος το Death Stranding με keyboard θα παθουν αγκυλωση τα δαχτυλα του με την συνεχη προσπαθεια να κρατησει ορθιο τον Sam..

Δεν μπορώ να θυμηθώ ποσο must είναι η αναλογική κίνηση, νομίζω στα BTs και σε πλαγιες παίζει ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αλλά δεν κατάλαβα καθόλου γιατι καταλήξαμε να μιλάμε για τα pros-cons κονσόλας-pc έχουν χιλιογραφτεί τόσα χρόνια τώρα, οπότε να χουμε να λέμε

ακριβώς,δεν βλέπω τον λόγο να πρέπει να γίνει κάποια τοποθέτηση,αλλά οκ whatever it suits you.

Εγραψες πιο πισω για το οτι εχει κυκλοφορησει εδω και καιρο στο ps4,και απλα σου ανεφερα για ποιο λογο(ή λογους)εγω προσωπικα δεν το επαιξα τοτε και περιμενω να το παιξω στο PC τωρα.

Ειμαι σιγουρος οτι και στο steam θα πετυχεις πολυ κοσμο ο οποιος δεν το επαιξε σε ps4 που εχει,γιατι περιμενει την PC εκδοση :P

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν ξέρω κατά ποσο εύκολο θα είναι να παίξεις με mouse, έχει αρκετά περίεργo control.

Και τα dark souls για controller ειναι,αλλα υπαρχει κοσμος που τα παιζει και με keyboard. και εγω το DS με controller θα το παιξω.

Σε ποιο exclusivity αναφερεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Και τα dark souls για controller ειναι,αλλα υπαρχει κοσμος που τα παιζει και με keyboard. και εγω το DS με controller θα το παιξω.

Σε ποιο exclusivity αναφερεσαι?

Το game απαιτεί συνδυασμό κουμπιών πατημένα μαζί, και για αυτό και το ανέφερα. Win10 only.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νέα γι'αυτούς που δε μπορούν να κοιμηθούν τα βράδια από την εξέλιξη της τεχνολογίας που δε βλέπουν :P

Death Stranding PC will support DLSS 2.0 Tech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...