Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μολις τελειωσα τον προλογο.. Τι ομορφη παρανοια ηταν αυτο... Το παιχνιδι οντως ειναι πολυ ξεχωριστο.....Ειχα δει ελαχιστα videos  οποτε δεν εχω ιδεα για την ιστορια  οποτε μου εχει τραβηξει απειρα το ενδιαφερον...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, enable_your_mind είπε

Μολις τελειωσα τον προλογο.. Τι ομορφη παρανοια ηταν αυτο... Το παιχνιδι οντως ειναι πολυ ξεχωριστο.....Ειχα δει ελαχιστα videos  οποτε δεν εχω ιδεα για την ιστορια  οποτε μου εχει τραβηξει απειρα το ενδιαφερον...

Ιδια περιπτωση και εδω.. ο τυπος ειναι τρελος χαχα. Εντελως διαφορετικο απο οτι ξερουμε!παιζω 3 ωρες τωρα, και νομιζω οτι τωρα ξεκιναει.

Ειμαι πολυ δυσκολος στα games και για την ωρα στο συγκεκριμενο δεν θελω να περασει ωρα για να παιξω οσο πιο πολυ μπορω για να δω τι γινεται παρακατω. Μπορω να πω ειναι αρκετα εθιστικό 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτο το παιχνιδι σου βγαζει πολλα..

Θα εθιστειτε,θα βαρεθειτε,θα τσαντιστειτε απο τις τουμπες και τα mules(εαν παιζετε στο hard).

Αλλα το καλυτερο ειναι οταν μεχρι ενα σημειο δεν θα μπορειτε να καταλαβετε τι παιζει με την ιστορια και θα φτιαχνετε δικα σας σεναρια..

Τι θελει να πει ο ποιητης τελικα?

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Του έδωσα 30 ώρες από την ζωή μου στο PS, ως τα μισά περίπου, το gameplay του με έφτασε στα όρια μου και είδα το υπόλοιπο game σε YouTube walkthrough γιατί ήθελα πραγματικά να δω που το πάει η ιστορία. Ποτέ ξανά pre-order. 

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Μολις τελειωσα τον προλογο.. Τι ομορφη παρανοια ηταν αυτο... Το παιχνιδι οντως ειναι πολυ ξεχωριστο.....Ειχα δει ελαχιστα videos  οποτε δεν εχω ιδεα για την ιστορια  οποτε μου εχει τραβηξει απειρα το ενδιαφερον...

 

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Ιδια περιπτωση και εδω.. ο τυπος ειναι τρελος χαχα. Εντελως διαφορετικο απο οτι ξερουμε!παιζω 3 ωρες τωρα, και νομιζω οτι τωρα ξεκιναει.

Ειμαι πολυ δυσκολος στα games και για την ωρα στο συγκεκριμενο δεν θελω να περασει ωρα για να παιξω οσο πιο πολυ μπορω για να δω τι γινεται παρακατω. Μπορω να πω ειναι αρκετα εθιστικό 


To έχω ξαναγράψει σε προηγούμενο post αλλά : 

Προς καινούργιους παίκτες : παίξτε και προσπαθήστε να φτάσετε στο chapter 3 το συντομότερο δυνατόν καθώς εκεί είναι που ξεκινάει πραγματικά το παιχνίδι και "ανοίγει" δίνοντάς σου εξοπλισμό που αλλάζει το όλο gameplay, ΠΡΟΣΟΧΗ στο chapter 2 γιατί ενώ μεν είναι (ακόμα) tutorial, οι αποστολές που σου δίνονται/εμφανίζονται ειναι ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ και θα φάτε τσάμπα σκάλωμα χωρίς κανένα λόγο.
Επίσης : απο ενα σημείο και μετά, θα σας δοθεί επιλογή να επιστρέφετε όποτε θέλετε σε όποιο κομμάτι του χάρτη θέλετε, κοινώς, μη σας πιάσει το OCD με το τελείωμα των αποστολών απο το 2ο chapter γιατί αλλιώς την πατήσατε.

Εnjoy κύριοι, ο τίτλος είναι πραγματικά ιδιαίτερος και ξεχωριστός (και παρεξηγημένος), τέτοια παιχνίδια βγαίνουν 1 φορά ανα δεκαετία, ισως δεν είναι για όλους αλλά για όσους έχουνε λίγη υπομονή αξίζει πραγματικά το όλο οπτικοακουστικό "ταξίδι" το οποίο προσφέρει, χαίρομαι που βγήκε στο PC γιατι θα το ανακαλύψουν περισσότεροι χρήστες, μακάρι να έβγαινε και στο Xbox αλλά...

ΥΓ: " Walking sim"  lol
6114wno31g141.jpg

Επεξ/σία από red1
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια γραφικα σε oled ειδικα σε 4k με hdr και ενα καλο ηχοσυστημα γιατι εχει και εξαιρετικο ηχο δινει ρεστα.. 

Δεν το ειχα παρει στο ps4 γιατι οταν το αποφασισα ειδα οτι θα βγει για pc καποια στιγμη και ειχα πει θα περιμενω.. Απο μια πρωτη αποψη δεν εχω απογοητευτει οπτικα τουλαχιστον..

Ειμαι στο chapter 2 με Amelie.. Ακομη αναγνωριστικα missions αλλα μου αρεσε η επιστροφη στην βαση στο chapter 1 με τα BB στο κυνηγι..

Αυριο η συνεχεια για να δουμε πως θα εξελιχθει.. Πολυ cutscene και αυτο ειναι πολυ χρονοβορο παντως ελπιζω μετα να μην εχει τοσο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Αυριο η συνεχεια για να δουμε πως θα εξελιχθει.. Πολυ cutscene και αυτο ειναι πολυ χρονοβορο παντως ελπιζω μετα να μην εχει τοσο..

Μάλλον δεν έχεις παίξει kojima game ξανά.. εννοείται πως δεν μειώνεται και εννοείται πως δε θέλουμε να μειωθούν τα cs του!

Death Stranding – Native 4K vs FidelityFX Upscaling vs DLSS 2.0

https://www.dsogaming.com/screenshot-news/death-stranding-native-4k-vs-fidelityfx-upscaling-vs-dlss-2-0/

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Πότε είναι η αλήθεια προχθές τον γνώρισα κατά τύχη ..  

Είναι ένας περίεργος τύπος, βάλε καφέ να στα πω. Μη γκρινιάζεις ωρε! Η μισή εμπειρία είναι τα cutscenes του παιχνιδιού.

 

Υπενθύμιση! Χτίζετε και κάντε likes, όχι 1-2, το max που μπορείτε! (Δεν με βολεύει μια το χειριστήριο του Xbox για να κάνω αυτή την διαδικασία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

(Δεν με βολεύει μια το χειριστήριο του Xbox για να κάνω αυτή την διαδικασία)

Kαθολου δεν βολευει,γενικα ο χειρισμος με το κοντρολακι ηταν καλυτερος στην κονσολα..

Εντωμεταξυ μου κανει register μερικες φορες το δεξι trigger ενω εγω εχω πατησει το x.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Είναι ένας περίεργος τύπος, βάλε καφέ να στα πω. Μη γκρινιάζεις ωρε! Η μισή εμπειρία είναι τα cutscenes του παιχνιδιού.

Υπενθύμιση! Χτίζετε και κάντε likes, όχι 1-2, το max που μπορείτε! (Δεν με βολεύει μια το χειριστήριο του Xbox για να κάνω αυτή την διαδικασία)

 

Οχι ωραια ειναι για αρχη σε βαζει στο κλιμα και σε μαθαινει τον κοσμο του παιχνιδιου που ειναι και πολυπλοκος και περιεργος καθοτι Κοτζιμας ειναι αυτος, αλλα κατανταει κουραστικο καποιες φορες. Τα ιδια λεω και για την ND που λατρευω τα παιχνιδια της τα ιδια ειπα και για το TLOU II που προσωπικα μου αρεσε πολυ.. Οταν εχεις καμια δυο ωρες να παιξεις καθημερινα στην καλυτερη το βραδυ και την μιαμιση βλεπεις ταινια καπου κουραζεσαι και λες δεν εβλεπα καμια ταινια καλυτερα; 😜

Παντως με εβαλε στο κλιμα κατευθειαν το παιχνιδι και περιμενω να παω να παιξω το βραδυ. Δεν ειναι μονο το οπτικο αλλα και το ακουστικο της υποθεσης που δενει αρμονικα με το ολο environment.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dane C. (505Games)

Jul 14, 2020, 4:09 PM PDT

Hi,

Thank you for contacting 505 Games support. I'm sorry that you're having this issue.

We've been made aware of the lack of resolution options and have escalated the problem to the Death Stranding team.

Hopefully, this is something that we can have resolved soon.

-Dane C.

505 Games Support

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα side missions που αναφέρθηκε πιο πάνω και να αποφύγουμε το κάψιμο στην αρχή. Εγώ είμαι τώρα στο chapter 2 και έχω ολοκληρώσει τα πρώτα 8 orders. Ψάχνοντας να βρω κάπου λίστα, είδα πως στα chapters 2 και 3 έχει πάρα πολλά orders. Κάποια από αυτά είναι side και κάποια main quests? Υπάρχει τρόπος να τα ξεχωρίσεις; ΤΟ λέω γιατί ενώ μ αρέσει το concept προς το παρόν, επειδή ξέρω πως γίνεται repetitive δε θέλω να κάνω πολύ grinding αν δεν είναι απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...