Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα side missions ειναι τα standard orders.

Σε μερικους npcs εαν τα κανεις αυτα και γεμισεις μερικα απο τα αστερια τους σου δινουν σκελετους,οπλα,μποτες κτλ.

Για αυτο καλυτερα να μην τα κανεις skip ολα.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsabasid είπε

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα side missions που αναφέρθηκε πιο πάνω και να αποφύγουμε το κάψιμο στην αρχή. Εγώ είμαι τώρα στο chapter 2 και έχω ολοκληρώσει τα πρώτα 8 orders. Ψάχνοντας να βρω κάπου λίστα, είδα πως στα chapters 2 και 3 έχει πάρα πολλά orders. Κάποια από αυτά είναι side και κάποια main quests? Υπάρχει τρόπος να τα ξεχωρίσεις; ΤΟ λέω γιατί ενώ μ αρέσει το concept προς το παρόν, επειδή ξέρω πως γίνεται repetitive δε θέλω να κάνω πολύ grinding αν δεν είναι απαραίτητο.

Tsaba & προς όλους : Για να το κάνω πιο λιανά, για να φτάσετε πιο γρήγορα/άμεσα στο 3ο chapter, πρεπει να ολοκληρώσετε την αποστολή που σας στέλνει στο edge knot city στο 2ο chapter.

Tα "main missions" δεν μπορείς να τα αποφύγεις ή "χάσεις", επίσης, οπως είπα και στο προηγούμενο post, αργότερα θα σας δοθεί η επιλογή να μπορείτε να ξαναταξιδέψετε σε προηγούμενα μέρη του χάρτη για να κάνετε grind (αμα θέλετε) και να τελειώσετε αποστολές που δεν είχατε κάνει.
Προσοχή, μερικές/αρκετές αποστολές στο 2ο, 3ο chapter κτλπ ΔΕΝ μπορούν να ολοκληρωθούν με το που σας δίνονται γιατι θα σας λείπει συγκεκριμένος εξοπλισμός, είναι φάση RPG, θα πρέπει να επιστρέψετε αργότερα οπου και θα μπορείτε (λόγω lvl up/καλύτερου εξοπλισμού) ;) 

Μερικα tips για τις μάχες/stealth : 

 

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όταν μου την έπεσαν τα BT's (ΞΕ), χέστηκα πάνω μου, πήρα τρομάρα... όλη δική μου! (να τρέχω πανικόβλητος δεξιά και αριστερά σε κτήρια που βγαίνουν από το έδαφος κάνοντας parkour.) Ελπίζω σιγά σιγά να αρχίσει να μας δίνει όπλα μπας και έχουμε κάτι να αμυνθούμε γιατί δεν μας βλέπω καλά! Τρομερό πάντως μέχρι τώρα, σε κρατάει μέσα γαντζωμένο το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποθεωση οι online κατασκευες και οι ταμπελες.τα like που τσιμπας τι ρολο βαρανε; μπορεις να δεις δηλαδη τι like εχει ο optimus?

Το perfomance στο laptop μου παντος ειναι απο τα κορυφαια που εχω δει. Σε external μονιτορ παιζει το game maxed   4k dlss quality 70-85 frames.

Δεν το περιμενα

6 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Πάντως όταν μου την έπεσαν τα BT's (ΞΕ), χέστηκα πάνω μου, πήρα τρομάρα... όλη δική μου! (να τρέχω πανικόβλητος δεξιά και αριστερά σε κτήρια που βγαίνουν από το έδαφος κάνοντας parkour.) Ελπίζω σιγά σιγά να αρχίσει να μας δίνει όπλα μπας και έχουμε κάτι να αμυνθούμε γιατί δεν μας βλέπω καλά! Τρομερό πάντως μέχρι τώρα, σε κρατάει μέσα γαντζωμένο το game.

 Εμενα μου την επεσαν οι αλλοι τυποι και ημουν φορτωμενος σαν γαιδαρος..γεμισα κανα 2 κλωτσοπατιναδες αλλα τελικα μου τον σφυριξαν και μου πεσανε και ολα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dev1l είπε

Πάντως όταν μου την έπεσαν τα BT's (ΞΕ), χέστηκα πάνω μου, πήρα τρομάρα... όλη δική μου! (να τρέχω πανικόβλητος δεξιά και αριστερά σε κτήρια που βγαίνουν από το έδαφος κάνοντας parkour.) Ελπίζω σιγά σιγά να αρχίσει να μας δίνει όπλα μπας και έχουμε κάτι να αμυνθούμε γιατί δεν μας βλέπω καλά! Τρομερό πάντως μέχρι τώρα, σε κρατάει μέσα γαντζωμένο το game.

Προσοχή εαν σκοτώσεις κάποιον με όπλο, πρέπει να τον πας στο αποτεφρωτήρα, αλλιώς αν τον αφήσεις εκεί να κάθετε KABOOM-gameover man!
Θα παίξεις πολύ μπάλα με τις χειροβομβίδες με το αίμα σου, έτσι θα ξεκάνεις τα BTs.
Τα mules είναι ότι πιο εύκολο να δείρεις και να πέσουν χάμω, μόλις τους ρίξεις όλους η περιοχή αυτή ηρεμεί για κάποια ώρα! Προσοχή μην τους χτυπάτε με το αμάξι γιατί μπορεί να πεθάνουν και να τρέχεις μετά! Εαν έχετε το bola gun πάρτε χρόνο να στοχεύσετε στον λαιμό, για να γίνουν knock down για ώρα αλλιώς με απλή βολή στο σώμα, θα σηκωθούν άμεσα.

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Αποθεωση οι online κατασκευες και οι ταμπελες.τα like που τσιμπας τι ρολο βαρανε; μπορεις να δεις δηλαδη τι like εχει ο optimus?

Το perfomance στο laptop μου παντος ειναι απο τα κορυφαια που εχω δει. Σε external μονιτορ παιζει το game maxed   4k dlss quality 70-85 frames.

Δεν το περιμενα

 Εμενα μου την επεσαν οι αλλοι τυποι και ημουν φορτωμενος σαν γαιδαρος..γεμισα κανα 2 κλωτσοπατιναδες αλλα τελικα μου τον σφυριξαν και μου πεσανε και ολα

το όλο κονσεπτ του παιχνιδιού είναι οι πινακίδες,τα likes και οι κατασκευές! Έτσι κάνεις reconnect τον κόσμο(Αμερική). Στο είπε και στην αρχή, οι πόλεις αποκόπηκαν γιατί υπάρχουν άνθρωποι σαν εμάς που επέλεξαν να είναι μόνοι!

Δεν μπορείς να δεις που έχει κάνει ο όπτιμους, βλέπεις το σύνολο των likes που έχει πάρει και έχει κάνει όμως, όπως και τα δικά σου και με όσων αλληλεπίδρασες!

Να ξέρετε οι ταμπέλες, μόνο διακοσμητικές δεν είναι. Έχει signs που σου δίνει stamina refill, speed boost, BB happiness κα.

Ξέχασα να γράψω, και να μαζεύετε τα πεσμένα/χαμένα μας πακέτα και να τα παραδιδετε!

Γιαυτό χτίζετε και κάνετε likes! Θα κάνετε την ζωή σας και την ζωή μας πιο εύκολη!

------------------------

Guys wait until ziplines! ;)

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Προσοχή εαν σκοτώσεις κάποιον με όπλο, πρέπει να τον πας στο αποτεφρωτήρα, αλλιώς αν τον αφήσεις εκεί να κάθετε KABOOM-gameover man!

Wow αυτο δεν το ειχα σκεφτει και δεν θα μου περνουσα με τπτ απο το μυαλο.

Αν τον σκοτωσεις και φυγεις μακρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Wow αυτο δεν το ειχα σκεφτει και δεν θα μου περνουσα με τπτ απο το μυαλο.

Αν τον σκοτωσεις και φυγεις μακρια;

Kaboom..θα αποκτήσεις μια μαύρη τρύπα και θα σε πάει πίσω το παιχνίδι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, CaseyBullitt είπε

Παίδες ποιά η γνώμη σας, controller ή kb+m ? Εχω το Xbox one controller. Κάποιος που να τα δοκίμασε και τα δύο ? Μόλις κατέβηκε και σε μένα !

Χωρίς να έχω το συγκεκριμένο στο PC, σε ό,τι παιχνίδι ειναι third person και όχι shooter, πάντα controller για μένα, εντελώς άλλη φάση να είσαι ξάπλα καρέκλα με controller από το ποντίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

για να γίνουν knock down για ώρα αλλιώς με απλή βολή στο σώμα, θα σηκωθούν άμεσα.

Mπορεις να τους κανεις stomp αφου πεσουν και μενουν knocked down..😉

1 λεπτό πριν, simplemaths είπε

Χωρίς να έχω το συγκεκριμένο στο PC, σε ό,τι παιχνίδι ειναι third person και όχι shooter, πάντα controller για μένα, εντελώς άλλη φάση να είσαι ξάπλα καρέκλα με controller από το ποντίκι.

Ωραιος..

Και εγω δινω κλιση στην καρεκλα και αραζω ξαπλα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Mπορεις να τους κανεις stomp αφου πεσουν και μενουν knocked down..😉

Ωραιος..

Και εγω δινω κλιση στην καρεκλα και αραζω ξαπλα..

Είναι ξεκάθαρα ο λόγος που πήρα κονσόλα και πλέον τέτοιο είδος παιχνιδιών τα παίζω ξάπλα καναπέ, λείπουν γραφικά και m/k αλλά gaming ξάπλα είναι άλλη φάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω στο pc αραχτος στον καναπε τον μονο το παιζω με κοντρολλερ το συγκεκριμενο.

Μονο οτι θελει σημαδι καλο και να κινησε γρηγορα παιζω με k+m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, και για εμένα το game φαίνεται πολύ ενδιαφέρον προς το παρών. Είμαι στο δεύτερο episode/chapter (δεν θυμάμαι πως λέγονται) και το μόνο που έχω καταλάβει μέχρι στιγμής είναι ότι πρέπει να κάνω την America Great Again! 😅😅

Μία ερώτηση έχω μόνο: Το destroyed cargo που βρίσκεις διάσπαρτο βοηθάει κάπου; Να το κάνω deliver σε κάποιο hub; Προς το παρών το αφήνω εκεί που το βρίσκω, ούτε καν το ακουμπάω. Χαχαχαχαχαχα...

Α, και μία ακόμα ερώτηση. Παίζω το πρώτο playthrough μου στο Very Hard. Διάβασα ότι εκτός από την δυσκολία των εχθρών, δεν αλλάζει κάτι άλλο. Ισχύει;

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Παίδες, και για εμένα το game φαίνεται πολύ ενδιαφέρον προς το παρών. Είμαι στο δεύτερο episode/chapter (δεν θυμάμαι πως λέγονται) και το μόνο που έχω καταλάβει μέχρι στιγμής είναι ότι πρέπει να κάνω την America Great Again! 😅😅

Μία ερώτηση έχω μόνο: Το destroyed cargo που βρίσκεις διάσπαρτο βοηθάει κάπου; Να το κάνω deliver σε κάποιο hub; Προς το παρών το αφήνω εκεί που το βρίσκω, ούτε καν το ακουμπάω. Χαχαχαχαχαχα...

Α, και μία ακόμα ερώτηση. Παίζω το πρώτο playthrough μου στο Very Hard. Διάβασα ότι εκτός από την δυσκολία των εχθρών, δεν αλλάζει κάτι άλλο. Ισχύει;

Ισχύει. Μόνο στα mules/BT's έχει να κάνει η δυσκολία.

Τα destroyed τα μαζεύεις για recycling, δίνουν resources όπως το οτιδήποτε πας για ανακύκλωση, απλώς αυτά είναι μόνο γι'αυτό, δεν επισκευάζονται, δεν είναι για παράδοση.

Όταν είναι να φτιάξετε δρόμους θα ψάχνετε τα resources με τα κυάλια 😝, πόσα πάνω κάτω είχα ρίξει στην περιοχή του chapter 3 δε λέγεται.

Με Xbox one gamepad παίζω, αλλά μου φαίνεται θα παίξω με του ps4, δεν με βολεύει το κουμπάκι για τα likes..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

Ισχύει. Μόνο στα mules/BT's έχει να κάνει η δυσκολία.

Τα destroyed τα μαζεύεις για recycling, δίνουν resources όπως το οτιδήποτε πας για ανακύκλωση, απλώς αυτά είναι μόνο γι'αυτό, δεν επισκευάζονται, δεν είναι για παράδοση.

Όταν είναι να φτιάξετε δρόμους θα ψάχνετε τα resources με τα κυάλια 😝, πόσα πάνω κάτω είχα ρίξει στην περιοχή του chapter 3 δε λέγεται.

Με Xbox one gamepad παίζω, αλλά μου φαίνεται θα παίξω με του ps4, δεν με βολεύει το κουμπάκι για τα likes..

Δηλαδή τα παραδίδω σε όποιο hub θέλω για resources, όπως τα raisins. Μάλιστα, τζάμπα τα άφηνα μου φαίνεται...

Εγώ παίζω με του Xbox και όταν είναι για τα likes δεν έχω κάποιο θέμα. Πατάω συνεχόμενα το κουμπί και συνήθως δίνω γύρω στα 150 likes την φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...