Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, bill30 είπε

Μια ερώτηση για όποιον το πήρε από το gamivo. Το κλειδί αυτό κατεβάζει την έκδοση με τα Ελληνικά ;

Το παιχιδι εχει και την εκδοση με Ελληνικα ναι απο που και να το παρεις....

Δεν το περιμενα τοσο καλο.. Μεχρι στιγμης ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει τα τελευταια χρονια...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικα προλαβα να φτιαξω δρομο στο chapter 3 πριν απο τους αλλους χαχα

Οντως στο chapter 3 υπαρχει πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον και πιο πολλα πραγματα να κανεις.και μολις χθες βραδυ μπηκα chapter 3 και το εκλεισα. Καμια ωρα gameplay

17 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Το παιχιδι εχει και την εκδοση με Ελληνικα ναι απο που και να το παρεις....

Δεν το περιμενα τοσο καλο.. Μεχρι στιγμης ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει τα τελευταια χρονια...

Στην αρχη οπου το ξεκινησα εξεπλάγην που λενε..

Ηταν κατι εντελως διαφορετικο απο οτι εχουμε παιξει. 

Δεν κρυβω ομως οτι μετα απο 5-6 ωρες ξεκινησε το ενδιαφερον μου και επεφτε στο chapter 1  και 2. 

Ισως θα εκανα ενα διαλλειμα αν δεν ακουγα απο τα παιδια εδω μεσα οτι πηγαινεται chapter 3. Και ναι ειναι πολυ διαφορετικο απο την αρχη.

Καινουργια πραγματα ,οπλα ,και πραγματα.τοποθεσιες κτλπ. Σε βαζει ξανα μεσα στο παιχνιδι για τα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο το chapter 3 . Απιστευτο 😍

Εκανα τον sam και επεφτε στα γονατα να ξεκουραστει χαχα .δεν ειχα σταματημο και δεν ειχα και χρονο να παω και στο δωματιο να ξεκουραστει.χαχα τα φτυσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, di maria kun είπε

Καλησπέρα. Δεν έχω ps4 και δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με τα του παιχνιδιού. Από ότι κατάλαβα αν και όχι αναγκαίο είναι ιδανικό να το παίξεις online ώστε να βλέπεις δρόμους/γέφυρες/σκάλες που έχουν χτίσει άλλοι παίκτες ώστε να γίνεται πιο βατό το παιχνιδι. Αυτό τώρα δήλ στη pc έκδοση είναι ήδη έτοιμο?? Δηλ πιο ευνοϊκό από την αρχή και χωρίς online?? 

χωρίς online δεν θα καταφέρεις τίποτα.. Υπάρχουν κτίσματα που θέλουν άπειρα resources και ένα άτομο είτε δε θα τα καταφέρει είτε θα τα παρατήσει.
Ο σκοπός του παιχνιδιού αυτός είναι!

19 ώρες πριν, KilliK είπε

προχωραει δηλαδη πιο γρηγορα το παιχνιδι στην PC εκδοση;

Το γκάζωσαν τόσα fps!
Και το progress πιο γρήγορα πάει, θυμάμαι κονσόλα να λιώνω να πάρω τα αστεράκια, τώρα μπαμ μπαμ.

19 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Hmm τωρα που το λες ισως ειναι ενα αρνητικο αυτο στο game.εγω χθες βραδυ εφτασα chapter 3 στην πολη που λες.δεν ειδα να εχει προλαβει καποιος να φτιαξει δρομους.αλλα ισως σημερα ειναι φτιαγμενοι.

Γιατι στα προηγουμενα chapter ειχαν προλαβει και εφτιαξαν πραγματα,και εχασα τα like. Ειναι μαλακια αυτο οντως να τα βρισκεις ετοιμα.

Πως μπορεις να το αλλαξεις αυτο; 

Edit: καλα η τοποθεσια στο chapter 3 απο εικονα -γραφικα δεν παιζεται

συμβάλλεις στην δημιουργία, ότι κατασκευή δω, πάω και ρίχνω όσα resources έχω. Τώρα εδώ πολλούς δρόμους δεν πρόλαβα καν να ρίξω το οτιδήποτε. Λογικά μοιράζονται τα likes,πχ στο ps4 όλη την ευθεία μέχρι τοn Craftman την είχα κάνει μόνος μόνος! Τα likes έπεφταν βροχή!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα likes χρησιμεύουν κάπου στο παιχνίδι?  

Είμαι νωρίς ακόμη, ένα 8ωρο έχω παίξει, πολύ ενδιαφέρον το concept και η ατμόσφαιρα. Κάτι μου λέει πως ίσως το συγκεκριμένο project να ήταν πιο πετυχημένο mini series παρά game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, tsabasid είπε

Τα likes χρησιμεύουν κάπου στο παιχνίδι?  

Είμαι νωρίς ακόμη, ένα 8ωρο έχω παίξει, πολύ ενδιαφέρον το concept και η ατμόσφαιρα. Κάτι μου λέει πως ίσως το συγκεκριμένο project να ήταν πιο πετυχημένο mini series παρά game.

Το όλο παιχνίδι είναι τα likes. Συμβάλλεις στην αναδόμηση της χώρας και συνδέεις περιοχές  Ανεβάζεις level με αυτόν τον τρόπο και βλέπουμε και μεις πόσο συμμετέχεις στις κοινές κατασκευές και πόσο μόνο στο mission.

 

Θα πάρεις και ένα igame email σε κάποια φάση που θα στο εξηγήσει.

πχ δες το ss μου, είναι από τώρα, δες το brigde link, που μόλις έπιασαν να αποδίδουν οι δρόμοι που έχτισα ή βοήθησαν να χτίσουμε παρέα. Μαζί με ότι αποστολή κάποιου παίχτη έχω βρει και έχω παραδώσει που ήταν χαμένη, αυτό σε εσένα αν παίζεις offline δεν θα ανέβει ποτέ ιδιαίτερα.

1411119232_44.jpg.6c6cc229c0fcdf3f107c8e274c873244.jpg

 

και αυτό εδώ είναι το προφιλ μου στο ps4, με οκ πολύ παραπάνω ώρες, κοντά 40, αλλά χωρίς να έχω φύγει από το chapter 3.. έχω λιώσει στο χτίσιμο δρόμων.

962160433_4.jpg.6233b8ea0deb3221bba255889739992a.jpg

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προλαβα και εφτιαξα μονος μου τον τον πρωτο δρομο.στους αλλους απλα εριξα οτι υλικα μαζεψα.ωραια φαση αυτο ομως. Ξερεις οτι δεν εισαι μονος σου.ειναι πισω σου μια online κοινοτητα που δουλευεται ολοι μαζι.

Οποιος ειναι chapter 1 chapter 2 οπως εχει αναφερθει πιο πριν, του προτινω να γκαζωσει για chapter 3. Εκει οντως ξεκιναει το game.

Και ειναι ωραιο να προλαβει να δει την τοποθεσια να χτιζεται και να συνησφερει και αυτος παρα να τα βρει ετοιμα. Πχ δρομους.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Προλαβα και εφτιαξα μονος μου τον τον πρωτο δρομο.στους αλλους απλα εριξα οτι υλικα μαζεψα.ωραια φαση αυτο ομως. Ξερεις οτι δεν εισαι μονος σου.ειναι πισω σου μια online κοινοτητα που δουλευεται ολοι μαζι.

Οποιος ειναι chapter 1 chapter 2 οπως εχει αναφερθει πιο πριν, του προτινω να γκαζωσει για chapter 3. Εκει οντως ξεκιναει το game.

το ίδιο και εγώ, μόνο τον 1ο δρόμο κατάφερα και έφτιαξα μόνος. Στα άλλα μαζί..
Εντάξει δεν βγαίνει μόνος το παρακάτω παρακάτω..ζητάει ΑΠΕΙΡΑ υλικά,δεν τα έχεις. Το θέμα είναι να προλάβεις να βάλεις υλικά για να είσαι μέσα στους contributors.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Και το progress πιο γρήγορα πάει, θυμάμαι κονσόλα να λιώνω να πάρω τα αστεράκια, τώρα μπαμ μπαμ.

αρα καλα ειχα  υποψιαστει οτι το pacing στο παιχνιδι ηταν το μεγαλυτερο προβλημα του. αν η εξελιξη του  ηταν πιο γρηγορη εξαρχης,  ισως ξενιζε και λιγοτερους παικτες οταν το παιξανε στις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KilliK είπε

αρα καλα ειχα  υποψιαστει οτι το pacing στο παιχνιδι ηταν το μεγαλυτερο προβλημα του. αν η εξελιξη του  ηταν πιο γρηγορη εξαρχης,  ισως ξενιζε και λιγοτερους παικτες οταν το παιξανε στις κονσολες.

Ναι! Χωρίς πλάκα αυτό συμβαίνει!

Δεν ξέρω αν όντως φταίνε τα 30 fps που ρίχνουν τον ρυθμό ή απλώς είπαν άντε ας το boostαρουμε λίγο το PC να μην χρειαστεί να λιώσουν. Αλλά παρατήρησα ότι με ελάχιστες παραγγελίες στο πρώτο chapter πήρα 5 αστέρια σε όλα τα knots που δίνουν παραγγελίες, ενώ στο PS4 έμοιαζε Γολγοθάς και έπρεπε να κάνω ΠΟΛΛΕΣ παραγγελίες.

Μα θυμάμαι στο chapter 3 όταν είχα μπει δεν υπήρχε τίποτα χτισμένο (σημείωση το ξεκίνησα αρχές Ιούνη στο ps4 το παιχνίδι) και τα εμφάνισε σταδιακά. Τώρα με το που έφτασα και απλώς ολοκλήρωσα μια αποστολή, εμφανίστηκαν μπαμ δρόμοι, safe houses λέω τι γίνεται. Μα δες διαφορά στα likes που έχω. Είμαι στο ίδιο chapter με 40 ώρες στο ps4 και 15 στο PC, η νύχτα με την μέρα είναι τώρα που είναι χτισμένα, με 41 levels διαφορά. Ή απλώς έτυχε και με έβαλε σε session που όλη μέρα πέφτει γκάμας 😆. Δεν θυμάμαι τι level είχα στις αντίστοιχες ώρες στο PS4, πάντως θυμάμαι 2 streams που είχα κάνει, το ένα 6ωρο και το άλλο 8ωρο μόνο έχτιζα, μάζευα υλικά και έχτιζα.

 

Επίσης παρατήρησα ότι πιο γρήγορα χαλάνε τα παπούτσια και ξεφορτιζουν οι μπαταρίες πιο γρήγορα σε σχέση με το PS4.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

H μαγκιά είναι να το παίζεις στο hardcore offline χωρίς να βρίσκεις τίποτα έτοιμο :P

Μόνο οι εχθροί είναι το θέμα της δυσκολίας ρε τρελέ.

Το ερώτημα είναι εάν παίξεις offline και χτίσεις δρόμους και μετά το βάλεις online θα κρατήσει τα δικά σου? ή θα γίνουν merge με τα online?

 

87 metacritic

7 user score

https://www.metacritic.com/game/pc/death-stranding

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Οταν μιλαμε για pc,κοιταμε σε κριτικες σε steam που αυτη την στιγμη το παιχνιδι εχει 93% θετικες

https://store.steampowered.com/app/1190460/DEATH_STRANDING/

Σε αμφιλεγόμενα παιχνιδια το User score του metacritic ειναι για τα μπαζα.

Επισης αν και δεν εχω παιξει την ps4 εκδοση,το παρατηρησα και εγω αυτο με τα παπουτσια ή μαλλον μου εκανε εντυπωση το ποσο γρηγορα πεφτει το ποσοστο τους.

Κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι αυτο που ειναι και καλως ή κακως δεν απευθυνεται στον μεσο(fortnite/minecraft/Fifa/Call of duty/GTA)χρηστη που θελει δραση/πιστολιδι.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...