Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οταν μιλαμε για pc,κοιταμε σε κριτικες σε steam που αυτη την στιγμη το παιχνιδι εχει 93% θετικες

https://store.steampowered.com/app/1190460/DEATH_STRANDING/

Σε αμφιλεγόμενα παιχνιδια το User score του metacritic ειναι για τα μπαζα.

Επισης αν και δεν εχω παιξει την ps4 εκδοση,το παρατηρησα και εγω αυτο με τα παπουτσια ή μαλλον μου εκανε εντυπωση το ποσο γρηγορα πεφτει το ποσοστο τους.

Κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι αυτο που ειναι και καλως ή κακως δεν απευθυνεται στον μεσο(fortnite/minecraft/Fifa/Call of duty/GTA)χρηστη που θελει δραση/πιστολιδι.

Φυσάει λέμε το παιχνίδι. Και εγώ θεωρώ πιο έγκυρο το steam votes. Γιατί ψηφίζουμε αυτοί που έχουμε το παιχνίδι.

Ίσως να είναι τίποτα από αυτά που θα φτιάξουν.

Πιο πολύ με καίει να χτίσω δρόμους να γεμωσω λαηξ παρά να κάνω τις παραγγελίες..δε βοηθάει το ωράριο της βδομάδας αυτής να ασχοληθώ τόσο με το παιχνίδι για να μαζέψω υλικά μόνο, αλλά οκ θα τα καταφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Στα boots πόσο γρήγορα πέφτει το durability έχει να κάνει αν πατάς βράχια και μυτερές πέτρες πόσο τα ταλαιπωρείς δηλαδή 

Όλο το παιχνίδι είναι έτσι, γεμάτο βράχια τι θες να πεις 😋? Στο PS4 δεν πέφτει το ίδιο γρήγορα όμως. Φτιάχνω ζευγάρι και ξεχνάω πότε το έκανα 😝.

Περιμένω να διορθωθούν πολλά, τα προσέχει ο κοτζιμας τα παιδιά του. Από την μέρα που είπαμε αυτό με τα κουμπιά και από την ώρα που πήγα chapter 3 έχει γίνει τρελά σπαστικό! Θα καεί η μηχανή, άνοιξε τούρμπο κλείσε τούρμπο 5-6 φορές σερί. Άσε που πατάει και φρένο. Το παρατήρησα να το κάνει όταν έχω την κάμερα στο πλάι, όταν την φέρω ακριβώς πίσω στην default θέση της νιώθει. Τεσπά αναμένουμε βελτιώσεις.

Θα δοκιμάσω και τι γίνεται με το offline σε εναλλαγή με online. Τον οδηγό με τα tips υπομονή για Τετάρτη, έχω λιώσει με το ωράριο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsabasid είπε

Αν δεν υπάρχει, υπάρχουν βίντεο στο Youtube πάντως, όπως αυτό:

Εντάξει προφανώς υπάρχουν YT videos με όλα τα cutscenes. Απλώς ρωτάω γιατί με ένα theater mode θα ήταν πιο εύκολο να βρω και να ξαναδώ αυτά που με ενδιαφέρουν μέσα από τα μενού του παιχνιδιού. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στο order 22, εκεί  όπου ο Craftman σου ζητάει να πας να του κάνεις retrieve κάτι από το παλιό του safehouse, και όταν μπαίνω στην περιοχή, το game πετάει ένα error και κάνει force close. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο; Είμαι με το σύστημα της υπογραφής σε DLSS 2.0 Quality 

Μου το έχει κάνει 3 φορές σερί ως τώρα.

Επεξ/σία από tsabasid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη δηλ μπερδευτηκα,αν τυχει και το παιξω με καποιο τροπο σε ps4 που ειναι ηδη ετοιμοι οι δρομοι και δεν παρω λαικ αφου δεν θα χτισω τπτ,θα χασω κατι απο τη συνολικη εμπειρια του παιχνιδιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο point του παιχνιδιου ειναι τα διαφορα deliveries. Οι κατασκευες ειναι απλα ενα bonus αν βρεις πολλες ετοιμες,γιατι σου κανουν την ζωη πιο ευκολη για να πας σε αυτο.

Μπορεις ομως να παιξεις και offline αν θες και να μην εχεις καμια βοηθεια απο αλλους,οπως πχ παιζουν πολλοι τα Dark Souls χωρις βοηθεια απο αλλους.

 

 

Οσο για αυτους που ειπαν να βιαστει ο κοσμος να παει στο Chapter 3(που ειμαι και εγω τωρα)ενα πραγμα θα πω μονο(αποφευγοντας spoilers περι ιστοριας/περιοχων προφανως),με το που πας chapter 3 σου ξεκλειδωνει το Fast travel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, di maria kun είπε

συγνωμη δηλ μπερδευτηκα,αν τυχει και το παιξω με καποιο τροπο σε ps4 που ειναι ηδη ετοιμοι οι δρομοι και δεν παρω λαικ αφου δεν θα χτισω τπτ,θα χασω κατι απο τη συνολικη εμπειρια του παιχνιδιου?

Ότι χτίζουμε τα χαλάει η βροχή μετά από λίγο(πολύ), εαν δεν γίνουν συντηρήσεις δηλαδή από μας. Οπότε σίγουρα θα βρεις κενά σε κάποιο session να χτίσεις ή απλώς να συμβάλεις στα υλικά κατασκευής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο σεντς του συντάκτη μας για το παιχνίδι (PC έκδοση, προφανώς): https://ragequit.gr/reviews/item/death-stranding-pc-review/

Με ιντριγκάρει, η αλήθεια είναι. Εκεί που γελούσα και μόνο στην προοπτική να ασχοληθώ κάποτε με δαύτο, πλέον το σκέφτομαι να το δοκιμάσω αν πέσει σε υπεργενναία έκπτωση και έχω εξίσου γενναίο απόθεμα από σκληρό αλκοόλ στο σπίτι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν ξερω στην συνεχεια τι γινεται αλλα στο chapter 3 που ειμαι και με τα υπαρχοντα που εχω διαθεσιμα δεν ειναι σε καμια περιπτωση walking simulator. Δεν θελω να πω περισσότερα για να μην σποιλαρω.και το ξαναλεω δεν ξερω τι γινεται παρακατω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι κ το 3ο κεφάλαιο, ειναι κουραστικο κ αργο θα ελεγα. αμεσως μετα που περνεις λιγο καλυτερο εξοπλισμο κ που η ιστορια δινει κ αλλα στοιχεια, βελτιωνεται εκθετικα. η ιστορια βεβαια αργει αρκετα να παρει πραγματικα μπρος, αυτο γινεται απο 9ο και μετα και στην ουσια απλά φέυγει πανω και μενει πανω ψηλα για τα τελευταια κεφάλαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 2 πρωτα κεφαλαια ειναι τα πιο δυσκολα για 2 λογους.

Γιατι απο το 3ο και μετα 

α)εχεις σιγα σιγα προσβαση σε οχηματα

β)ξεκινας σιγα σιγα να εχεις προσβαση σε οπλισμο. Δεν γινομαι πιο συγκεκριμενος προς αποφυγη spoiler.

Απο εκει και περα ο βασικος κορμος του gameplay του παιχνιδιου ειναι Delivery simulator. Κοινως πηγαινε διαφορα πραγματα απο το σημειο Α στο σημειο Β με καποιες δόσεις gunplay ας το πουμε που και που.

Για αυτο το λογο ειναι και απο τα λιγα παιχνιδια που πραγματικα δικαιολογει το Open World(γκουχου γκουχου Ubisoft)και οπως συμβαινει με ολα τα open world παιχνιδια,γινεται συχνα επαναλαμβανομενο λογω gameplay.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...