Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/6/2021 στις 1:53 ΜΜ, KilliK είπε

το πηρε και ο φιλος μου απο την προσφορα του EGS. το στρημαρε και το εβλεπα και εγω. μετα απο 2 ωρες, ειχε παιξει μονο 15λ. ο υπολοιπος χρονος ηταν cutscenes. 😁

πρωτες εντυπωσεις: τρομερα production values, πρωτοτυπο premise, ενδιαφεροντα mechanics, βριθει απο την  αισθητικη και το weirdness του Kojima.

απλως ειναι το ειδος του παιχνιδιου, το οποιο αν σου αρεσει, θα το λατρεψεις, αν οχι, θα το μισησεις. παντως ο φιλος μου απο οτι μου ειπε, μαλλον δεν θα το τερματισει. 😁

Ισχύει, αν και τα production values είναι off the charts, όντως το game είναι love/hate. Πάντως προσωπικά ενώ δεν γουστάρω μια το repetitive gameplay, με το συγκεκριμένο δεν είχα κανένα θέμα. Γιατί let's face it παίζει να έχει ένα από τα πιο repetitive gameplay loops.

Κακός πάντως το βλέπεις το game i,hon, βάλτο και παίξε dude, θα περάσεις καλύτερα πιστεύω. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κακός πάντως το βλέπεις το game i,hon, βάλτο και παίξε dude, θα περάσεις καλύτερα πιστεύω. ;)

Ειναι ''πολλα'' τα 14ευρω που ζηταει το παιχνιδι.

Μπορει μελλοντικα να δωθει δωρεαν καποια στιγμη απο Epic ή απο gamepass.

Ποιος καθεται τωρα να αγοραζει παιχνιδια,ακομα και σε μεγαλη εκπτωση? 😉

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα τιμης, αλλα προτεραιοτητας. αυτη την στιγμη με ενδιαφερει πιο πολυ να παιξω το Control λογω SCP θεματολογιας, ενω με το DS υπαρχει η περιπτωση να το βαρεθω και να το παρατησω. οποτε δεν υπαρχει βιασυνη να πανε αυτα τα 15ε σε αυτο το παιχνιδι, οταν μπορουν να επενδυθουν καλυτερα πρωτα σε αλλο παιχνιδι που ξερω οτι θα παιξω και θα τελειωσω.

αυτο το διλημμα ειναι που λυνει και το game pass της MS, και ειναι απο τα βασικα πλεονεκτηματα του. και το λεω διοτι εχω δει σε σχολια και αλλους να προσπερνανε παιχνιδια με αυτη την λογικη, για να τα ξανακαλυπτουν αργοτερα με το game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντιθέτως το Control το βαρέθηκα στις πρώτες 3-4 ώρες... Ένιωθα ανύπαρκτο το στόρι, ήταν απλά σαν το doom, δηλαδή πίστες που σκοτώνεις κόσμο και μετά boss, και το game γινόταν repetitive πολύ γρήγορα. Ίσως δεν είναι του στυλ μου πλέον τέτοια παιχνίδια, και ψάχνω περισσότερο στόρι. 

Πάντως παιδιά το Death Stranding κυλάει πάρα πολύ ωραία συνεχίζω σε spoiler.

Spoiler

Πολύ ωραίο το stealthy mode τους εχθρούς, έχοντας παίξει διάφορα παιχνίδια που πρέπει να πατατηρείς τα routines των αντιπάλων, τα πάει μια χαρά. Και επίσης πήρα επιτέλους μηχανή, οπότε αλλάζει λίγο το playing style τώρα! Αν και λίγο περίεργος ο χειρισμός, καθώς σκαλώνει σε κάτι πέτρες που μπορεί να μη το περίμενες ότι θα κολλήσει. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Εγώ αντιθέτως το Control το βαρέθηκα στις πρώτες 3-4 ώρες...

Και στα δυο games οι πρώτες ώρες είναι τίποτα από άποψη story. Το story του Control είναι παρα πολύ ενδιαφέρον όπως και του Death Stranding. Απλά το Death Stranding είναι τελείως άντε γεια Κόζιμα μυαλό και όχι το πιο εύκολο στο να το ακολουθήσεις. Του Control είναι μίξη από πολλές μικρές ιστορίες που τις ακολουθείς πιο εύκολα. Θέμα γούστου είναι φυσικά αλλα γνώμη μου είναι κακός το παράτησες το Control για αυτό το λόγο. Επίσης το combat του Control είναι κατά πολύ ανώτερο σε σχέση με το DS.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι. το ονλινε κομματι του παιχνιδιου ειναι ακομη ενεργο; ειδα εκει που περπαταγε ο φιλος μου, του ειχανε αφησει κατι σκαλς για να ανεβει γρηγορα κατι βουνοπλαγιες. εκανε και like στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2021 στις 3:10 ΜΜ, Fulgore είπε

Ειναι ''πολλα'' τα 14ευρω που ζηταει το παιχνιδι.

Μπορει μελλοντικα να δωθει δωρεαν καποια στιγμη απο Epic ή απο gamepass.

Ποιος καθεται τωρα να αγοραζει παιχνιδια,ακομα και σε μεγαλη εκπτωση? 😉

 

 

ψιτ Fulgore

Spoiler

uvDcqKt.jpg

παω να παρω το Death Stranding τωρα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2021 στις 7:27 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και στα δυο games οι πρώτες ώρες είναι τίποτα από άποψη story. Το story του Control είναι παρα πολύ ενδιαφέρον όπως και του Death Stranding. Απλά το Death Stranding είναι τελείως άντε γεια Κόζιμα μυαλό και όχι το πιο εύκολο στο να το ακολουθήσεις. Του Control είναι μίξη από πολλές μικρές ιστορίες που τις ακολουθείς πιο εύκολα. Θέμα γούστου είναι φυσικά αλλα γνώμη μου είναι κακός το παράτησες το Control για αυτό το λόγο. Επίσης το combat του Control είναι κατά πολύ ανώτερο σε σχέση με το DS.

η συγκριση control me DS ειναι τουλαχιστον ατυχης..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/6/2021 στις 1:53 ΜΜ, KilliK είπε

το πηρε και ο φιλος μου απο την προσφορα του EGS. το στρημαρε και το εβλεπα και εγω. μετα απο 2 ωρες, ειχε παιξει μονο 15λ. ο υπολοιπος χρονος ηταν cutscenes. 😁

 

Στην εισαγωγή έχει πολλά cut scenes, στο κυρίως μέρος δεν εχει τοσα πολλά, το ενα μετά το άλλο.

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...