Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Τώρα χωρίς πλάκα, αν δεν ήταν παιχνίδι του Kοτζιμα, κανεις δεν θα ασχολιόταν με το συγκεκριμένο ας μην γελιόμαστε. Επειδή είναι Hideo Kojima game θα ασχοληθούνε κυριως Kojima fans απο τα Metal Gear Solid.

Toυλάχιστον ο άνθρωπος απο εδώ και πέρα θα ασχοληθει με αυτο που εξαρχής ήθελε, δηλαδη ταινίες.

image.gif

Τα MGS πάντως δεν είχαν τίποτα κακό, μια χαρά παιχνίδια ήταν και κάτι παραπάνω. Ούτε όλοι όσοι ασχολήθηκαν με αυτά ήταν ντε και σώνει Kojima fans (αν κρίνω από τη χάρη μου).

Είναι αλήθεια πάντως πως αν δεν επρόκειτο για παραγωγή του HK, θα είχε πολύ μικρότερο ντόρο και δεν θα ήταν το #1 παιχνίδι σε πολλές λίστες με τις αναμενόμενες κυκλοφορίες του 2019. Προφανώς δεν θα υπήρχαν και τόσο μεγάλες προσδοκίες. Από την άλλη χωρίς τον Kojima το τελικό αποτέλεσμα αποκλείεται να ήταν το ίδιο, με αυτούς τους ηθοποιούς, το voice acting, το story, την ατμόσφαιρα κλπ.

Εγώ έχω ψηθεί να το τιμήσω, κυρίως μετά το review του Zougla. Το αν θα κάνω καλά θα δείξει...

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

56 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Toυλάχιστον ο άνθρωπος απο εδώ και πέρα θα ασχοληθει με αυτο που εξαρχής ήθελε, δηλαδη ταινίες.

Μπορεί στο μέλλον. Ο Κόζιμα δουλεύει ήδη επάνω σε δυο καινούργια games βάση μιας από τις συνεντεύξεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω καλύτερα ή θα γίνω κακός? 😁 Βέβαια με αγγλικούς υπότιτλους θα παίξω το παιχνίδι εγώ προσωπικά μιας και όλα τα games της Sony Hellas αν επιλέξεις ελληνικά μεταφράζεται και το UI. Θα ήταν πιο βολικό αν υπήρχε επιλογή για μόνο επιλογή ελληνικών υποτίτλων χωρίς να αλλάζει κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, naruto14 είπε

Wait a sec, για epic exclusive δεν λέγαν? Βγήκε για pre-order στο steam και γράφει για summer 2020 😲

https://store.steampowered.com/app/1190460/Death_Stranding/?snr=1_4_4__118

Dude έχει καιρό που έχει ανακοινωθεί. :D

Επίσης λάθος forum Optimus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude έχει καιρό που έχει ανακοινωθεί. :D

Επίσης λάθος forum Optimus.

Δεν είχε πάρει το μάτι μου για κυκλοφορία στο steam. Στην ανακοίνωση θυμάμαι ότι έλεγε μόνο για epic store. My bad then :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, naruto14 είπε

Να πω καλύτερα ή θα γίνω κακός? 😁 Βέβαια με αγγλικούς υπότιτλους θα παίξω το παιχνίδι εγώ προσωπικά μιας και όλα τα games της Sony Hellas αν επιλέξεις ελληνικά μεταφράζεται και το UI. Θα ήταν πιο βολικό αν υπήρχε επιλογή για μόνο επιλογή ελληνικών υποτίτλων χωρίς να αλλάζει κάτι άλλο...

Γιατί θα χαλιόσουν με τον Μπιμπίλα να ερμηνεύσει μια πιο "σκληρός κ@ρι0λης" εκδοχή του Sam?

bibilas.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωω το ξετιναξε. Με ολα αυτα που του χωνει, το 7 ειναι χαριστικο για να μην του καψουν το καναλι, 5 θα περιμενες να δεις ετσι οπως μιλαει :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε παραγωγη και ποιοτητα εγω θα εβαζα 10 ρι . Για το gameplay λεει  δεν ειναι και η  Αποκαλυψη στο gaming experience που έχει τάξει ο Hideo . Θα του το καψουν παλι το καναλι τωρα οπως στο Zelda :P

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως οι βαθμολογίες έχουν ξεφτιλιστεί εντελώς, το 7-8/10 γενικά είναι ένας καλός βαθμός μιλάμε για +2-3 από τη βάση δεν μπορείς να μην προτείνεις το παιχνίδι είναι αστείο πραγματικά. Για εμένα όσοι για xy λόγους "ζορίζονται" με τα νούμερα καλύτερα να μη βάζουν καθόλου από το να βλέπουμε τέτοια φαινόμενα. Θυμάμαι και σε ένα review του edge (αλλά δεν θυμάμαι το παιχνίδι δυστυχώς λόγο potato memory :P) στο οποίο είδα ένα ωραίο 8/10 και όταν έκατσα να διαβάσω το κείμενο ο reviewer το μόνο που έκανε ήταν να αναφέρεται στα αρνητικά του παιχνιδιού και πόσο τον ενοχλεί εκείνο και το άλλο. Στο τέλος βέβαια 8/10.. 🙃

Κατα τα αλλα ειμαι 50/50 με το συγκεκριμένο να το πάρω στο ps4 να το τελειώσω και να μην ασχοληθώ καθόλου με pc version, δεν νομίζω οτι θα μου προσφέρει κάτι παραπάνω ειλικρινά. 

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...