Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Προσωπικά μετά από 35+ χρόνια gaming, λέω ότι ενάμιση χιλιάρικο για πλήρη αναβάθμιση που σχετίζεται με παιχνίδια θα έδινα μόνο για:

1) VR racing sims

2) Microsoft Flight Simulator 2020 (που είναι και ο στόχος μου)

Για τους υπόλοιπους τίτλους, μου είναι το ίδιο και το αυτό είτε σε κονσόλα, είτε σε PC 7ετίας.

Ολα ωραια ολα καλα,αλλα τι σχεση εχουν τα παραπανω με το εδω θεμα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...ή περιμένει το upgraded version του PS5, πάει να πει 6+ μήνες μετά την κυκλοφορία σε PC. Άλλωστε το backlog δεν θα τελειώσει ποτέ όταν δεν προλαβαίνεις να παίξεις πάνω από 2-3 ώρες τη βδομάδα επειδή τα φοιτητικά νιάτα δυστυχώς δεν ήταν δυο φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Sony fanboys

"το παιχνιδι φτιάχνεται με την χρηματική υποστήριξη και εσωτερική μηχανή γραφικών της sony, αποκλειεται να κυκλοφορήσει και στο pc"

😂😂😂

Τα fanboys κάθε είδους αποτελούν πλέον μία γραφική μειοψηφία. Απλά, το φαινόμενο της vocal minority δημιουργεί την εντύπωση ότι είναι πιο πολλοί. Η πραγματικότητα όμως είναι ότι όλοι οι υπόλοιποι απλά... παίζουμε και δεν βγάζουμε να συγκρίνουμε τα μιλιβόλτ μας. Το gaming έχει ενοποιηθεί εδώ και χρόνια, αλλά αυτοί έχασαν το τρένο. Και θα ενοποιηθεί ακόμη περισσότερο, όταν οι game streaming υπηρεσίες φτάσουν στο επίπεδο που πρέπει. Το δε GAAS έρχεται ολοταχώς και δεν το σταματάει τίποτα. Καλό ή κακό, that's just how it is.

Προσωπικά, θα περιμένω το παιχνίδι στο PC γιατί α) το backlog μου έχει πια διαστρικές διαστάσεις και β) αφού θα βγάλουν αναβαθμισμένη έκδοση στο PS5, γιατί να μην περιμένω την αντίστοιχη του PC (δεδομένου ότι το PC μου μπορεί να τη σηκώσει). Αν όμως δεν υπήρχε η προοπτική της αναβαθμισμένης έκδοσης και καιγόμουν πολύ να το παίξω, τότε αναμφίβολα θα το τσίμπαγα για το PS4 μου. Φυσικά μετά τη λαϊκή ετυμηγορία. Είπαμε, pre-orders: never again.

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To preorder θεωρώ κι εγώ πως είναι κακή ιδέα. Ειδικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι (προφανώς αφορά μόνο στην περίπτωση των κονσολών), αφού δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν πολλές αμφιβολίες για το πραγματικό gameplay του DS. Με όσα διάβασα, άρχισαν να μου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά και περιμένω τα πρώτα reviews στο τέλος της εβδομάδας για να αποφασίσω αν θα αγοράσω από day one. Αν δεν είναι επιπέδου MGS5, βλέπω να πηγαίνω πάσο.

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ολα ωραια ολα καλα,αλλα τι σχεση εχουν τα παραπανω με το εδω θεμα? :)

Ελάχιστη, τα δικά μου λέω. Ό,τι σχέση έχουν οι θερμοκρασίες, τα mV και τα fps στις πατροπαράδοτες συζητήσεις περί PC games. Αντί να ασχολούμαι με το ίδιο το παιχνίδι, κάθομαι και λέω για σύνθεση PC, flight simulator και ό,τι να 'ναι. Μόνο εγώ το κάνω αυτό.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πρωτες κριτικες θαναι biased οσο δεν παει, και θα εκθειασουν το παιχνιδι ακομη και αν ειναι σκουπιδι. καλυτερα να περιμενετε τους πιο ψυχραιμους reviewers και κυριως τα σχολια του απλου gamer που θα το εχει αγορασει και παιξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα "πρωτα" reviews θα ειναι πάνω κάτω από όλους. Η Sony εδωσε τους κωδικούς πολυ πολυ καιρό πριν και οι περισσότεροι το έχουν ήδη τελειώσει.Ο μονος ο λόγος που το λέω ειναι απλά γιατι στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει μεγάλη βιασύνη οπως γίνεται συνήθως. ο κόσμος ειχε 3-4 εβδομάδες να το παίξει κ θεωρητικά μπορεί να δει το παιχνίδι με λιγο πιο μεστη απόψη απότι συνήθως που γίνεται μεγάλη τρεχάλα για να προλάβει τα embargo.

Προσωπικά έχω πολύ περιέργεια να δω που θα κάτσει η μπίλια. Επαιξα 10-15 λεπτα το Σάββατο οπότε εχω μια ξεκάθαρη ιδεα οτι δεν είδα/κατάλαβα τίποτα :P κ ειμαι πολυ περίεργος να δω αντιδράσεις. Οχι τοσο από reviews αλλά από παίχτες, γιατί εκει θα ειναι το μεγάλο ερώτημα.

 

Στα του pre-order, αν δεν ειναι μέσα στο Pass, ούτε pre-order και ούτε day1 δε κάνω, σε κανέναν τίτλο. Εχουμε καψει κ αν εχουμε καψει τη γουνίτσα μας, enough is enough. Ασε που το wishlist εχει 30-40 παιχνιδια ηδη, ποιος ο λογος για βιασυνη. :P

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony έχει στην ιδιοκτησία της μερικές από τις δυνατότητες μηχανές γραφικών. Είναι η πρώτη φορά που θα δούμε μια optimized για pc και έχω μεγάλη περιέργεια πόσο παραπάνω θα δουλευτεί ο τεχνικός τομέας καθώς και τι performance θα έχει. Εξάλλου μέχρι τον Ιούνιο έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για να το δουλέψουν όσο περισσότερο μπορούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απορία που μου γεννάται εμένα είναι αν οι ελληνικοί υπότιτλοι (αδιάφορη η μεταγλώττιση) θα υπάρχουν και στο PC όντας υπεύθυνη για τη πρωτοβουλία αυτή η Sony Hellas

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

Η απορία που μου γεννάται εμένα είναι αν οι ελληνικοί υπότιτλοι (αδιάφορη η μεταγλώττιση) θα υπάρχουν και στο PC όντας υπεύθυνη για τη πρωτοβουλία αυτή η Sony Hellas

Στο beyond two souls υπάρχουν πάντως και φαντάζομαι και στο Detroit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, naruto14 said:

Η Sony έχει στην ιδιοκτησία της μερικές από τις δυνατότητες μηχανές γραφικών. Είναι η πρώτη φορά που θα δούμε μια optimized για pc και έχω μεγάλη περιέργεια πόσο παραπάνω θα δουλευτεί ο τεχνικός τομέας καθώς και τι performance θα έχει. Εξάλλου μέχρι τον Ιούνιο έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για να το δουλέψουν όσο περισσότερο μπορούν. 

Εμένα με κάνει να θέλω το Horizon ZD στο PC να το ζήσω με 60 καρέ.. :( 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnVani18 είπε

Εμένα με κάνει να θέλω το Horizon ZD στο PC να το ζήσω με 60 καρέ.. :( 

Αν όχι στο PC, τρέφω ελπίδες για 4Κ60 στο PS5 το συγκεκριμένο. Δεν θα ήταν καθόλου απίθανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...