Προς το περιεχόμενο

iOS 13.2 με Deep Fusion, νέα emoji και ρυθμίσεις ιδιωτικού απορρήτου για Siri


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, selin323 είπε

ειναι θεμα λογισμικου καθαρα , το παραμυθι εχει τελειωσει

 

On the iPhone 11, this 12-megapixel sensor comes with “100% focus pixels”—sub-pixel portions of the sensor that are used to detect data about the light in the scene rather than capture an image. The focus pixels help provide data that’s vital in analyzing the small amounts of light coming in to the camera.

ΔΕΝ είναι ο ίδιος αισθητήρας του Xr με το 11. 
Θα μπορούσε να γίνει greedy και να δώσει το deep fusion μόνο στα pro. Guess what

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτος απο τον sensor υπαρχει και το κομματι "processor and software" το οποιο η Apple εχει αγνοήσει για τους previous gen owners, αν δείτε στο app store υπάρχουν αρκετά camera apps με night mode, τώρα προφανώς δεν θα εχουν το ίδιο αποτέλεσμα αλλα εφοσον το κανουν 3rd parties θα μπορούσε να εδινε και η Apple ενα implementation τουλαχιστον για τους κατόχους X/Xs. Οπως καταλαβα με λιγο ψαξιμο και το Deep Fusion ειναι καθαρα software based και δεν πιστευω οτι ο A11/A12 δεν το "σηκωναν" καθολου να πω την αληθεια. :P  Παντως περα απο αυτα η υποστηριξη της Apple στα παλιοτερα μοντελα γενικα ειναι εντυπωσιακή οπως και να το κάνουμε.

Κατα τα αλλα καθε εκδοση του iOS ειναι και καλυτερη για εμενα.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, selin323 είπε

Εχει καταντησει γελιο πλεον , ακυρωνει τα παλια κιν με το ετσι θελω , πχ δεν εχει βαλει την ρυθμιση για το ( video 4k 1080 p ) να το επιλεγης απο την εφαρμογη τησ καμερας ,  στο xr ... TO night mode ανετα θα μπορουσε , τελος το μηλο για εμενα πλεον 

Χαμός ρε bro. Τι ακύρωση έχωσε ρε δικέ μου, το χαντάκωσε το XR. Σε παρακαλούμε ρε φίλε μην το τελειώσεις το μήλο έτσι, δώστου άλλη μία ευκαιρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καρκίνωμα του ετσιθελικού memoji πότε θα βγάλουν από τα FAVORITES? 

Το ύψιστο fail του ότι δεν γίνεται crop 1 στις 3 φορές που κάνεις screenshot και crop άμεσα που υπάρχει απ'το iOS 11 πότε θα φτιαχτεί?

Έχω και άλλα.. αλλά αυτά είναι το σίχαμά μου εδώ και καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, polaki είπε

Το ύψιστο fail του ότι δεν γίνεται crop 1 στις 3 φορές που κάνεις screenshot και crop άμεσα που υπάρχει απ'το iOS 11 πότε θα φτιαχτεί?

Έχω και άλλα.. αλλά αυτά είναι το σίχαμά μου εδώ και καιρό...

Wat? Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Wat? Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις ακριβώς;

Κάτι για το οποίο προφανώς δεν είμαι ο μόνος μιας και έχει φλομώσει το internet. 

https://discussions.apple.com/thread/250701479

Ειδικά μετά την fail whale έκδοση 13, πλέον δεν κάνει save ούτε το markup.

By the way δεν είναι πρόβλημα του 13, υπάρχει εδώ και καιρό αλλά το αγνοούν επιδεικτικά: 

https://discussions.apple.com/thread/8398540

image.png.8c6c305634ab1cc5d8c40cb1f971eb92.png

image.png.fdb65d88c6b4d76389926b1cecaff18c.png

Παρόλο που τα παραπάνω τυχαία screenshots λένε για iPhone 7, το ίδιο πρόβλημα είχα και με το Χ, αλλά και ο αδερφός μου πάλι με το Χ. Οπότε πριν βιαστεί κανείς να απαντήσει, δεν έχει να κάνει με το iPhone 7....

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, polaki είπε

Κάτι για το οποίο προφανώς δεν είμαι ο μόνος μιας και έχει φλομώσει το internet. 

https://discussions.apple.com/thread/250701479

Ειδικά μετά την fail whale έκδοση 13, πλέον δεν κάνει save ούτε το markup.

By the way δεν είναι πρόβλημα του 13, υπάρχει εδώ και καιρό αλλά το αγνοούν επιδεικτικά: 

https://discussions.apple.com/thread/8398540

image.png.8c6c305634ab1cc5d8c40cb1f971eb92.png

image.png.fdb65d88c6b4d76389926b1cecaff18c.png

Το μόνο που βλέπω, και έχω πολλά παλιά screenshot, είναι οτι έχει δυνατότητα επεξεργασίας και επιστροφή στην αρχική. Δοκίμασε να το σώσεις στα αρχεία. Αν και προσωπικά στις φωτο τα έχω και δεν έχω αυτό το πρόβλημα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Rockdye είπε

Το μόνο που βλέπω, και έχω πολλά παλιά screenshot, είναι οτι έχει δυνατότητα επεξεργασίας και επιστροφή στην αρχική. Δοκίμασε να το σώσεις στα αρχεία. Αν και προσωπικά στις φωτο τα έχω και δεν έχω αυτό το πρόβλημα.

Δεν περιμένω από fellow users να μου βρουν τη λύση, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι ολόκληρη Apple αγνοεί επιδεικτικά αυτό το πρόβλημα που προφανώς είναι υπαρκτό. Λόγω δουλειάς παίρνω καθημερινά άπειρα screenshots (για να βλέπω και να στέλνω πώς εμφανίζονται τα websites σε κινητές συσκευές), δεν μπορώ και δεν είναι λύση να τα αποθηκεύω στα files. 

Όταν γίνεται η παρακολούθηση του αιώνα και στέλνονται δεδομένα στην Apple μέχρι και σε πόσες γκόμενες μιλάω ταυτόχρονα, δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν κάνουν την ΥΠΕΡανάλυση όλων των δεδομένων των συσκευών για να δουν ότι το πρόβλημα είναι υπαρκτό έστω και σε 5 μόλις χρήστες, ακόμα και αν οι συνθήκες κατά τις οποίες εμφανίζεται είναι όταν έχεις 17 apps ανοικτά, είναι 8 το βράδυ και βρέχει ενώ χτες σε είχε πιάσει βήχας τη στιγμή που ο αδερφός σου φώναζε ΓΚΟΛ στο 2-0 του Ολυμπιακού και πήγες να πνιγείς απ'την pizza επειδή η coca cola είχε τελειώσει..

Μιλάμε για την Apple. Αν ήθελα τέτοια fail, θα ήμουν android...

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Αυτό κράτησες σαν το πιο σημαντικό από όλα τα νέα χαρακτηριστικά ε? :ph34r:

Αν δεν υποστηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει?

ΠΣ. Το ίδιο ισχύει και για μένα σαφώς. 

Πσσ. Είμαι από Θεσσαλονίκη. Τα βάζω στο τέλος όπως και το "αφού". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει τσεκάρει κανείς τι γίνεται με το bug σχετικά με τη διασυνδεσιμότητα με αυτοκίνητο που έκανε συνεχώς αποσυνδέσεις το Bluetooth? Μέχρι και 13.1.3 δεν υπήρχε φως...

Επεξ/σία από alastor_aea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...