Προς το περιεχόμενο

Μουσική από Anime


risingsun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 9 μήνες μετά...

Αν και υπάρχει το νήμα anime opening νομίζω χρειάζεται ένα νήμα να είναι για την απίστευτη μουσική που υπάρχει διάσπαρτη στα anime σε όλη την διάρκεια τους και όχι μόνο στο opening.

Αν θέλουν οι mod μπορούν να το συγχωνεύσουν το νήμα. 

Ξεκινάω με το αγαπημένη σε πολλούς σειρά clannad και φυσικά με το dango song :)

 

και το άνοιγμα του 

 

Tα επόμενα είναι από την πλέον αγαπημένη μου anime ταινία και νομίζω μια από τις καλύτερες ταινίες στην ιστορία των anime. Και μιλάω για το silent voice. Μιλαμε όλα τα κομμάτια σε αυτή την ταινία είναι το ένα καλύτερο από το άλλο και μπορείτε να τα βρείτε εδώ

θα ξεχωρίσω όμως δύο που δένουν και μαζί με τις ποιο συγκλονιστικές στιγμές της ταινίες

To slt ένα από τα ποιο δυναμικά κομμάτια σε μια αξεπέραστη σκηνή στην ιστορία των anime

 

και φυσικά η τελευταία σκηνή της ταινίες, η κάθαρση του αντι-ήρωα της 

 

 Μένουμε στις δουλειές της Kyoto animation και στο the liz and blue bird και στο κομμάτι που παίζει στους τίτλους τέλους της

και  φυσικά στο κυρίως μουσικό θέμα της

Πάμε στην ταινία του 2016-17 που πήρε φοβερές κριτικές κάνοντας λόγο για ένα αριστούργημα στον χώρο των anime και μιλάω για το your name

To opening κομμάτι 

 

και κλείνω αυτό το πρώτο post με το soundtrack του δεύτερου μέρους του Clannad 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να βάλω και το opening του psycho pass από το φοβερό συγκρότημα της Ιαπωνίας 凛として時雨

και το ost από το ίδιο συγκρότημα

 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και ένα από τους αγαπημένους μου manga δημιουργούς και ένα από τα αγαπημένα dark scifi το Blame! που μεταφέρθηκε νομίζω με επιτυχία από το netflix αν και έπιασε ένα μικρό του μέρος και σαν ιστορία από το έπος 6 μεγάλων τόμων του manga

απλά Pcell, θεά

manga_Blame-1270759.jpg!d343313.jpgimages?q=tbn:ANd9GcRTO7xRJJzK2WqiVQBKSdZ

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • Δημιουργία νέου...