Προς το περιεχόμενο

Θέλω βοήθεια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι φαντάρος εδώ και σχεδόν 4 μήνες, η μοναδική άδεια που έχω πάρει είναι η άδεια ορκωμοσίας και πρόσφατα ζήτησα μια άδεια 11 ημερών (μαζί με την προαναχωρηση γιατί είμαι μακριά από το σπίτι μου) και σήμερα μόλις μου έδωσαν το αδειοχαρτο και η άδεια μου ξεκινάει από αύριο στις 6. Εγώ είμαι στο πρατήριο και ο διευθυντής μου λέει ότι είχαμε συνεννοηθεί να μείνω μέχρι το μεσημέρι και μετά να φύγω όμως δεν μπορώ να μείνω ως το μεσημέρι διότι δεν θα προλάβω το δρομολόγιο μου για το Αγρίνιο από Θεσσαλονίκη. Η άδεια αυτή είναι πολύ σημαντική για εμένα γιατί ήθελα να δω τον πατέρα μου που έχω να τον δω έναν ολόκληρο χρόνο και ήθελα ταυτόχρονα να κάνω έκπληξη στην μητέρα μου να χαρεί και αυτή λίγο αλλά μου τα κατέστρεψαν όλα, μίλησα και με τον υπεύθυνο στον λόχο μου και λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι, καμία συμβουλή?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χωρίς παρεξήγηση αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις πως γράφοντας στο insomnia (τεχνολογικό site) ότι θα βρεις κάποιον που μπορεί να σε βοηθήσει; συμβουλή μου. αν δεν είναι υποχρεωτικό να φύγεις αργότερα κάλεσε ένα ταξί να έρθει να σε πάρει την ώρα που θέλεις να φύγεις. αν δε μπορείς να κάνεις διαφορετικά πιάσε το πιο υψηλόβαθμο στέλεχος που υπάρχει κοντά σου και πες του ακριβώς ότι έγραψες εδώ. 

Επεξ/σία από zeibei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω δυο δρομολόγια ,στις 09:30 και στις 15:00.Δεν προλαβαίνεις το μεσημεριανό;http://ktelmacedonia.gr/gr/routes/&tid=1

Γνώμη μου να είσαι διπλωματικός γιατί μετά απο λίγες μέρες θα επιστρέψεις και αν τα έχεις κάνει χάλια μπορούν να σου κάνουν την ζωή δύσκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάθεις κάτι αν δεις τη μαμά και το μπαμπά μεθαύριο αντί για αύριο;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τα δικά μου θέλουν να πηγαίνω επαρχία να με βλέπουν λιγότερο.:P

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν προσαρμόζεται ο Στρατός στις ανάγκες σου, αλλά εσύ στις ανάγκες του. Είμαι σίγουρος πως τα αρμόδια στελέχη της Μονάδας σου δεν σε κρατάνε χωρίς λόγο. Υπάρχουν πολλές υποχρεώσεις και μικρή στελέχωση, δείξε κατανόηση και βοήθησέ τους για να καταφέρουν να σε βοηθήσουν.

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι εάν έμενες και εργαζόσουν σε άλλη πόλη της Ελλάδας θα έκανες αρκετά περισσότερο καιρό να δεις τους δικούς σου. Είμαι σίγουρος πως δεν θα πάθεις τίποτα εάν τους δεις μια μέρα αργότερα.

Καλώς ή κακώς είσαι Στρατιώτης τώρα. Φέρσου αναλόγως. Σε τελική ανάλυση, ξεπέρασε τον εαυτό σου, τα όρια σου και τις ανάγκες σου.

Επεξ/σία από magnam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει ευχαριστώ για την κατανόηση, δεν θέλω περαιτέρω απαντήσεις καλή σας μέρα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Διευθυντής..... σχολείου; 

32 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Βλέπω δυο δρομολόγια ,στις 09:30 και στις 15:00.Δεν προλαβαίνεις το μεσημεριανό;http://ktelmacedonia.gr/gr/routes/&tid=1

Γνώμη μου να είσαι διπλωματικός γιατί μετά απο λίγες μέρες θα επιστρέψεις και αν τα έχεις κάνει χάλια μπορούν να σου κάνουν την ζωή δύσκολη.

Είμαι στο Διδυμότειχο και πρέπει να φύγω πρωί για να το προλάβω. :))

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TheBeast23 είπε

Σωστά τι είδους υποστήριξη να περίμενα από εδώ αφού η πλειοψηφία σε αυτό το φόρουμ τα μυαλά τους είναι κολλημένα δεν ξέρω κι εγώ σε ποιον αιώνα. Δεν θέλω περαιτέρω απαντήσεις ευχαριστώ.

Αυτό ακριβώς. Δυστυχώς όμως εάν σου είπαν πως δεν μπορείς να κάνεις κάτι, θα πρέπει να κάνεις υπομονή ή να πιάσεις το ανώτερο στέλεχος όπως έγραψε ένας χρήστης πιο πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικός στρατός... Τα λόγια περιττά. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή μέχρι να τελειώσει η θητεία σου και να ξεμπερδεύεις από αυτό το ανούσιο πράγμα που λέγεται στρατός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο διοικητής σου τι λέει?

2 ώρες πριν, TheBeast23 είπε

σήμερα μόλις μου έδωσαν το αδειοχαρτο και η άδεια μου ξεκινάει από αύριο στις 6.

Φεύγεις κανονικά και με τον νόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό πιστεύω. Αν έχεις αδειόχαρτο υπογεγραμμένο από το διοικητή σου, τότε πας πύλη και φεύγεις και δεν μπορεί κανείς να σου πει τπτ. Επειδή κάποτε θα γυρίσεις βέβαια και θα πρέπει να τα βγάλεις πέρα με τα στελέχη εκεί πέρα, καλό θα ήταν να γίνει με κάποιο διπλωματικό τρόπο όλο αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει λύθηκε το θέμα τα τακτοποίησα όλα, αντέδρασα υπερβολικά πολύ.😄 Ευχαριστώ όσους δεν με ειρωνεύτηκαν και μου έδωσαν συμβουλές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...