Προς το περιεχόμενο

Το Moto 360 ανανεώθηκε και επανακυκλοφορεί αλλά δεν κατασκευάζεται πια από την Motorola


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To πρώτο Moto 360 ήταν ένα από τα πιο ελκυστικά και εντυπωσιακά smartwatches όταν κυκλοφόρησε πριν από περίπου τέσσερα χρόνια, καθώς ήταν το πρώτο με Android Wear που είχε παραδοσιακή, στρογγυλή κάσα (αν και η λεγόμενη «flat-tire» οθόνη δεν άρεσε σε κάποιους). Τώρα, επανέρχεται στην αγορά ανανεωμένο.

Αν και διατηρεί όλα τα στοιχεία του σχεδιασμού που το έκαναν δημοφιλές, αυτή τη φορά έρχεται με το Qualcomm Snapdragon Wear 3100 SoC, με 1GB RAM και 8GB αποθηκευτικού χώρου, καθώς και με always-on οθόνη και υποστήριξη γρήγορης φόρτισης.

Η μπαταρία μάλιστα φορτίζει πλήρως μέσα σε μόλις μία ώρα. Η κατασκευάστρια εταιρεία κάνει λόγο για all-day διάρκεια μπαταρίας, ωστόσο χάρη σε ένα χαρακτηριστικό εξοικονόμησης ενέργειας, η συσκευή θα συνεχίσει να δείχνει την ώρα για τρεις συνεχόμενες μέρες ακόμα και αν η μπαταρία κοντεύει να τελειώσει.

moto2.jpg.0c5c489635507cdc3c633f11986311b7.jpg

Η κατασκευάστρια εταιρεία δεν είναι πάντως αυτή που θα περιμέναμε φυσιολογικά, αλλά μία άγνωστη εταιρεία με την ονομασία eBuyNow. Όπως οι εταιρείες HMD Global και TCL εκμεταλλεύονται και αξιοποιούν την δημοφιλία των brands Nokia και BlackBerry, έτσι και η εταιρεία eBuyNow, ήρθε σε συμφωνία με την Motorola για να επαναφέρει το εμβληματικό smartwatch στην αγορά. Η εταιρεία πάντως που βρίσκεται πίσω από την συσκευή παραμένει ένα ερωτηματικό – αν και στην ιστοσελίδα της κάνει λόγο για δεκαπέντε χρόνια εμπειρίας στον τομέα των ηλεκτρονικών- και αυτό ενδεχομένως να παίξει τον ρόλο του στην εμπορική της πορεία στην αγορά.

Το Moto 360 θα διατεθεί τον Δεκέμβριο με τιμή $350/ £275. Οι προπαραγγελίες για την συσκευή θα ξεκινήσουν στις ΗΠΑ, τον Καναδά και το Ηνωμένο Βασίλειο στα μέσα Νοεμβρίου μέσω της ιστοσελίδας Moto360.com.

Engadget


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το design ειναι το πιο καλαίσθητο (imho).

Τα υπόλοιπα (πλην εξαιρέσεων) μοιάζουν με παιχνιδάκια απο το παζάρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, The_Prodigy είπε

Αυτο το design ειναι το πιο καλαίσθητο (imho).

Τα υπόλοιπα (πλην εξαιρέσεων) μοιάζουν με παιχνιδάκια απο το παζάρι. 

συμφωνώ...

από τα πιο ωραία, μαζί με τα vivomove της garmin, ό,τι πιο κοντά σε ρολόι :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, overpower είπε

Κάποιον λόγο για να μην επιλέξει κάποιος το Gear? 

Το Android Wear ίσως και η πιο "παραδοσιακή" εμφάνιση χωρίς περιστρεφόμενη στεφάνη.

 

Για μένα το Moto 360 παραμένει guilty pleasure καθώς δεν κατάφερα να το αποκτήσω ποτέ (είχα πάρει το... αδερφάκι του το Sport) γιατί είχε σταματήσει να κυκλοφορεί. Παρά το γεγονός ότι έχω αλλάξει πολλά smartwatches, πάντα μου άρεσε τρομερά το συγκεκριμένο λόγω εμφάνισης. Ίσως του δώσω μία ευκαιρία αν παίξει σε καλή τιμή.

Επεξ/σία από -WISE-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Το Android Wear ίσως και η πιο "παραδοσιακή" εμφάνιση χωρίς περιστρεφόμενη στεφάνη.

Για μένα το Moto 360 παραμένει guilty pleasure καθώς δεν κατάφερα να το αποκτήσω ποτέ (είχα πάρει το... αδερφάκι του το Sport) γιατί είχε σταματήσει να κυκλοφορεί. Παρά το γεγονός ότι έχω αλλάξει πολλά smartwatches, πάντα μου άρεσε τρομερά το συγκεκριμένο λόγω εμφάνισης. Ίσως του δώσω μία ευκαιρία αν παίξει σε καλή τιμή.

that makes two of us!... το ίδιο κι εγώ.... διακαής πόθος... ποτέ δεν το πήρα...ξέμεινα με ένα s3 classic...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι πλέον πάνε προς αυτό το design!
Προσωπικά πάντα, το Moto 360 ήταν, και είναι ακόμα, από τα πιο στυλάτα smartwatch που κυκλοφόρησαν, αναμφησβίτητα!

Πανέμορφο, και προς αυτή την στυλιστική κατεύθυνση πάντως, είναι και το Galaxy Watch Active2, το οποίο και θεωρώ από τα πιο όμορφα νέα μοντέλα, παρότι δεν την πάω και πολύ την Τσάμτσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το Moto 360 και σαν εμφάνιση και design δεν το φτάνει κανένα.επισης τότε έβγαζε 2 μέρες και όταν φόρτιζε ήταν always on η display.  
Ηταν πανέμορφο ρολοι-smartwatch.

Καλή κίνηση που θα κυκλοφορήσει ξανά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Το Android Wear ίσως και η πιο "παραδοσιακή" εμφάνιση χωρίς περιστρεφόμενη στεφάνη.

Για μένα το Moto 360 παραμένει guilty pleasure καθώς δεν κατάφερα να το αποκτήσω ποτέ (είχα πάρει το... αδερφάκι του το Sport) γιατί είχε σταματήσει να κυκλοφορεί. Παρά το γεγονός ότι έχω αλλάξει πολλά smartwatches, πάντα μου άρεσε τρομερά το συγκεκριμένο λόγω εμφάνισης. Ίσως του δώσω μία ευκαιρία αν παίξει σε καλή τιμή.

Είχα κι εγώ το sport για ένα φεγγάρι, αλλά με χαλούσε το πάχος του ... :/ 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο ομορφο ρολοι,το πρωτο και τα αδερφακια του της δευτερης γενιας.οπως πρεπει να  ειναι ενα ρολοι,οχι τετραγωνο

 

 

ειχα το πρωτο και μια χαρα ηταν.ειχε παρει και ενα καρο αναβαθμισεις νομιζω εφτασε μεχρι την 6 η την 7,τρομερη υποστηριξη απο την μοτο

 

 

ποτε δεν καταλαβα γιατι εγκαταλειφθηκε το wear και τα ρολογια..θα ειχαμε δει πολυ ωραια πραματα σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, inec είπε

Ειναι Samsung 

Έχει Tizen 

(2 λόγοι)

Φανταζομαι αυτα τα λες απο δικια σου εμπειρια. Γιατι η δικια μου, με το gear s3 frontier Που εμφανισιακα ειναι το ιδιο, με καλυτερη μπαταρια (3+ μερες με ολες τις λειτουργιες, και οχι απλα να λεει την ωρα), με περισσοτερα features και φθηνοτερο, μια χαρα ειναι και η Samsung και το tizen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει wireless charging, οπότε θα πρέπει να έχω στο γραφείο μου τον κακάσχημο φορτιστή με τα pogo pins όπως με το Huawei Watch. Συν αυτό με τα δύο κουμπιά το βρίσκω περίεργο για συσκευή που θέλει να μοιάζει με παραδοσιακό ρολόι.

Θα βάλω καινούργια μπαταρία στο Moto360 2nd gen μου μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2019 στις 11:51 ΠΜ, -WISE- είπε

Το Android Wear ίσως και η πιο "παραδοσιακή" εμφάνιση χωρίς περιστρεφόμενη στεφάνη.

Για μένα το Moto 360 παραμένει guilty pleasure καθώς δεν κατάφερα να το αποκτήσω ποτέ (είχα πάρει το... αδερφάκι του το Sport) γιατί είχε σταματήσει να κυκλοφορεί. Παρά το γεγονός ότι έχω αλλάξει πολλά smartwatches, πάντα μου άρεσε τρομερά το συγκεκριμένο λόγω εμφάνισης. Ίσως του δώσω μία ευκαιρία αν παίξει σε καλή τιμή.

 

22 ώρες πριν, inec είπε

Ειναι Samsung 

Έχει Tizen 

(2 λόγοι)

οι λόγοι που αναφέρετε παραπάνω, όλος τυχαίως, είναι λόγοι να μην διαλέξετε το android wear....

ότι χειρότερο έβγαλε η google.

αργό, κακή διαχείριση μνήμης και ενεργοβόρο.

είχα/έχω 2 LG το πρώτο το τετράγωνο... οκ δεν πήρε wear2 οπότε το έδωσα γιατί παρά ήταν πρωτόγονο, τώρα έχω το G watch r...  με την τελευταία έκδοση wear και είναι κάπως καλύτερο, πιο υποφερτό, αρκεί να μην βάλω κανένα φορτωμένο watchface...

συγκριτικά  με το S3.... καμιά σχέση, μέρα με την νύχτα.

πολύ καλύτερο το TIZEN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...