Προς το περιεχόμενο

Ερευνα αγορας για καινουργιο αυτοκινητο


dragan17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Alex2020 είπε

Αν πάντως πας σε gashgai να πας στον diesel 1600cc με 136 hp  και 320 nm

Το έχω σε opel astra diesel και θεωρώ ότι ειναι ο καλύτερος σε αυτή την κατηγορία 

Και έχω άποψη γιατί ταξιδεύω πολύ σε άλλες πόλεις και έχω οδηγήσεις όλα μέχρι τα 1600

αν δεν κανω μεγα λαθος το qashqai δε βγαινει σε diesel 1600cc με 136 hp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dragan17 είπε

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! δεν το ηξερα... βεβαια ειμαι απο επαρχια και δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ανεβω αλλα οπως και να ΄χει ειναι κατι σημαντικο... επισης δεν ξερω αν εχω το περιθωριο να περιμενω μεχρι τοτε γιατι σε ολες τις εταιριες μου προτειναν να το επισπευσω λιγο για να εχω το αυτοκινητο στα χερια μου μεχρι τελος φλεβαρη του '20... απο αρχες μαρτη αναμενονται καποιες αλλαγες που θα επιφερουν αυξηση τιμων αγορας και τελων κυκλοφοριας...

Καλά μην ακούς τους πωλητές , έχω αλλάξει 4 αυτοκίνητα εγώ και 2 για την γυναίκα. Πάντα άσχετα με την περίοδο και την εταιρεία , ο πωλητής θα έλεγε κάτι αντίστοιχο για να σε βάλει να αγοράσεις άμεσα.

Οπότε μην αγχώνεσαι , και όντως η έκθεση είναι ευκαιρία γιατί θα τα δείς όλα μαζεμένα , μπορεί να δείς και κάτι που δεν σου είχε περάσει από το μυαλό.

Επίσης αφού έφτασες μέχρι Νοέμβρη θα σου πρότεινα να περιμένεις γιατί συνήθως επειδή όλοι κλείνουν χρόνια τον Δεκέμβρη βγάζουν καλές προσφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alex2020 είπε

Στην διαφήμιση στην τηλεόραση αυτό έλεγε 

 

72886915_693486521148816_4157231478683467776_n.jpg

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλά μην ακούς τους πωλητές , έχω αλλάξει 4 αυτοκίνητα εγώ και 2 για την γυναίκα. Πάντα άσχετα με την περίοδο και την εταιρεία , ο πωλητής θα έλεγε κάτι αντίστοιχο για να σε βάλει να αγοράσεις άμεσα.

Οπότε μην αγχώνεσαι , και όντως η έκθεση είναι ευκαιρία γιατί θα τα δείς όλα μαζεμένα , μπορεί να δείς και κάτι που δεν σου είχε περάσει από το μυαλό.

Επίσης αφού έφτασες μέχρι Νοέμβρη θα σου πρότεινα να περιμένεις γιατί συνήθως επειδή όλοι κλείνουν χρόνια τον Δεκέμβρη βγάζουν καλές προσφορές

σωστη ιδεα... ευχαριστω... (αν και με το να με πιεσουν θα χασουν ολοι αν θεωρησουμε οτι η αποφαση θα ειναι λαθος εκτος απο εναν οποτε το θεωρω λαθος τους σαν τακτικη γενικοτερα...)

57 λεπτά πριν, doctorkostis είπε

Τον εχω οδηγησει αυτον τον κινητηρα στο Kadjar το καλοκαιρι, εκανα 3300 χιλιομετρα απο τη βορεια Ευρωπη στην Ελλαδα. Μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, αρκετα δυνατος και στην εθνικη τουλαχιστον πολυ οικονομικος (μ.ο. ταξιδιου στα 5.8 λιτρα με 120-140 κατα το μεγαλυτερο μερος του ταξιδιου). Κροταλισμα ντιζελ δεν ακους χαμηλα, μονο απο το στροφομετρο το καταλαβαινεις. Διαμαντι.

και στο kadjar δεν βλεπω να υπαρχει αυτος ο κινητηρας...

https://www.renault.com.gr/cars/newkadjar/DimensionsetMotorisations.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, dragan17 said:

 

και στο kadjar δεν βλεπω να υπαρχει αυτος ο κινητηρας...

https://www.renault.com.gr/cars/newkadjar/DimensionsetMotorisations.html

Υπηρχε μεχρι προσφατα. Το λινκ σου ειναι το facelift Kadjar, με ελαχιστες αλλαγες ομολογουμενως.

1,6 turbodiesel, 130Hp, 320Nm, 4x4.

https://www.auto-data.net/en/renault-kadjar-1.6-energy-dci-130hp-4wd-21970

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, doctorkostis είπε

Υπηρχε μεχρι προσφατα. Το λινκ σου ειναι το facelift Kadjar, με ελαχιστες αλλαγες ομολογουμενως.

1,6 turbodiesel, 130Hp, 320Nm, 4x4.

https://www.auto-data.net/en/renault-kadjar-1.6-energy-dci-130hp-4wd-21970

Start of production 2015 year
End of production

2018 year

αυτο τα εξηγει ολα... υπηρχε και σταματησε να το βγαζει πλεον αλλαζοντας κινητηρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nzeppos είπε

Αναρωτιέμαι που πήγαν, σε ιδιώτες ή σε εταιρίες leasing. 

Εγώ είμαι ιδιώτης. Την προηγούμενη Τετάρτη είχα τηλεφωνήσει στην Κοζάνη που είχε διαθεσιμότητα. Μου είπαν για lava blue, μαύρο, business γκρι, quartz γκρι, και άσπρο. Tην Παρασκευή πέρασα από την αντιπροσωπία και είχαν δώσει το μπλε. Τρίτη 29 πήγα να τα ξαναδώ κι έκλεισα το business γκρι. Τετάρτη πήγα να παραλάβω και είχε μείνει μόνο το μαύρο. Πάντως είχε σε προσφορά και τα 2litra 4x4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dragan17 είπε

κανοντας μια συγκριση στην εκδοση x cite του grandland και στην εκδοση acenta του qashqai στα ματια μου προηγειται ελαχιστα το qashqai... αναφερομαι αποκλειστικα στις εκδοσεις και στο τι παρεχουν... οχι σε χωρους και μηχανικα μερη...

παιδες κατι αλλο που το θυμηθηκα τωρα... θελω οταν στριβω μεσα στην πολη να αναβει το αντιστοιχο προβολακι ομιχλης... το εχω δει σε καποια αυτοκινητα και μου αρεσει παρα πολυ και σαν βοηθητικη ασφαλεια και σαν φινετσα... ξερετε πως λεγεται? πρεπει να υπαρχει εξαρχης στο αυτοκινητο? μπορει να προστεθει μετα?

Στην Peugeot το λένε "λειτουργία cornering" και το έχει το 208 Allure που πήρα πριν 2 εβδομάδες. Πλάκα έχει, αλλά μόνο σε ταχύτητες έως 40 χλμ/ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mclound είπε

Στην Peugeot το λένε "λειτουργία cornering" και το έχει το 208 Allure που πήρα πριν 2 εβδομάδες. Πλάκα έχει, αλλά μόνο σε ταχύτητες έως 40 χλμ/ώρα. 

ευχαριστω πολυ! το ειχε στα χαρακτηριστικα του εξοπλισμου?

6 λεπτά πριν, dragan17 είπε

ευχαριστω πολυ! το ειχε στα χαρακτηριστικα του εξοπλισμου?

ΑΣΦΑΛΕΙΑ • Προβολείς ομίχλης με χρωμιωμένο διακοσμητικό και λειτουργία Cornering

το βρηκα... το λεει ξεκαθαρα στα χαρακτηριστικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grandland το πιο vfm αυτή την περίοδο και πολύ όμορφο. Qashqai ενω στα χαρτιά ειναι καλό, έχει μικρό σχετικά πορτ μπαγκαζ. Δεν έχει αεραγωγούς για τους πίσω και του χρόνου παρουσιάζεται η επόμενη γενιά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοίτα λίγο και τα γύρω γύρω

Skoda 2 χρόνια εγγύηση μόνο,απλά LOL, μέχρι και η εσπρεσσιερα μου έχει περισσότερα.

Φυσικά μπορείς να αγοράσεις παραπάνω χρόνια αλλά ανεβαίνει η τελική τιμή.

Ακόμη ένα τρικ του καταπληκτικου Group VAG να σου τρώει λεφτά αεριτζιδικα, γελάει ο κόσμος με τους ψεύτες. Από την στιγμή που άνετα έλεγαν ψέματα στο dieselgate γιατί να μην λένε ψέματα και για όλες τις άλλες παραμέτρους των αυτοκινήτων τους;

Nissan 3 χρόνια εγγύηση. Εκτός του ότι είναι κουδουνιστρα, έχει την πιο λεπτή επίστρωση χρώματος. Από κάπου πρέπει να κόψουμε. Γνωστός μου το κράτησε 2 χρόνια (τόσο άντεξε το τσικι τσικι) και το έδωσε και πήρε Karoq και βρήκε την υγεία του

Τέλος εχει γίνει τόσο σούπα που κυριολεκτικά έχω βαρεθεί να το βλέπω σε κάθε στενό

 

 

Επεξ/σία από tutuyo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επέκταση εγγύησης στο skoda είναι φθηνότερη από την αντίστοιχη vw. 300 ευρώ για 4 χρόνια και 60.000 χλμ. Ολα είναι σχετικά πάντως. Πχ στην Kia και την Hyundai η επέκταση εγγύησης έχει ενσωματωθεί στην τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...