Προς το περιεχόμενο

Ειδικότητα αναισθησιολογίας


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη εχω μπει σε περιπου 1000 χειρουργεια λογω της δουλειας που κανω. Εχω να πω οτι οι αναισθησιολογοι στις ιδιωτικες κλινικες ειναι πιο "χαλαροι" και βγαζουν τρελα χρηματα. Στο δημοσιο οι περισσοτεροι γκρινιαζουν και νομιζω δεν εχει καλα χρηματα. Αυτα τα ολιγα εχω καταλαβει. Παντως σιγουρα ειναι μια ζηλευτη δουλεια αν μπορεις να την κανεις σε καποια ιδιωτικη κλινικη και εχεις "κοννε" με χειρουργους οι οποιοι θα σε ζητανε για τα χειρουργεια τους. Αλλα οσο σημαντικη ειναι η δουλεια του χειρουργου μεσα στο χειρουργειο να μην παθει τιποτα ο ασθενης αλλο τοσο σημαντικη ειναι και η δουλεια του αναισθησιολογου.

Επεξ/σία από tetsu0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Πάντως, για να πω κάτι αστείο, ένιωθα ότι ο αναισθησιολόγος ήταν κάτι σαν ο σωματοφύλακας/bodyguard του ασθενή. Δηλαδή ένιωσα ότι ο αναισθησιολόγος φρόντιζε να βγει ο άλλος ζωντανός από κει μέσα. Θα μου πεις γιατι ρε φιλε ο χειρουργος τι θα κανει; Νιωθω οτι αφηνει ο αναισθησιολογος τον χειρουργο να δρασει. Είναι λίγο περίεργο που δεν εχει αναγνώριση στα μάτια του ασθενή. Για όλους ο αναισθησιολόγος είναι ο τυπάς που ήρθε πριν το χειρουργείο του εκανε 5 ερωτησεις και μετα γεια σας. Τον χειρουργο θεο αα ο ταδε χειρουργος κορυφη σε αυτον να πας, εμενα με εσωσε κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Ρε παιδιά βλέπω αυτό το θέμα, το παιδί ρωτάει για αναισθησιολογία και ο ένας του λέει χωρίς να εξηγήσει τίποτα επί της ουσίας και ο άλλος ότι καλύτερα αυτός παρά κανάς Πατρινιός γιατί για κάποιο λόγο μόνο στην Αθήνα ξέρουμε Ιατρική όλοι οι άλλοι είναι στόκοι. Δλδ πραγματικά, αυτές οι απαντήσεις είναιηεπιτο-μή αυτού που λέγαμε στην έκθεση εκτός θέματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2021 στις 8:54 ΠΜ, daredevil92 είπε

Ρε παιδιά βλέπω αυτό το θέμα, το παιδί ρωτάει για αναισθησιολογία και ο ένας του λέει χωρίς να εξηγήσει τίποτα επί της ουσίας και ο άλλος ότι καλύτερα αυτός παρά κανάς Πατρινιός γιατί για κάποιο λόγο μόνο στην Αθήνα ξέρουμε Ιατρική όλοι οι άλλοι είναι στόκοι. Δλδ πραγματικά, αυτές οι απαντήσεις είναιηεπιτο-μή αυτού που λέγαμε στην έκθεση εκτός θέματος.

Συμφωνω με την παρατηρηση σου, αλλά μου έκανε εντυπωση γιατι νομιζα οτι εσύ είσαι ο laktate με νεο λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...