Προς το περιεχόμενο

Αγορα 65ρας για ταινιες


georgalasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εδω και 10 περιπου χρονια εχω μια 40αρα samsung. Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να παρω μια μεγαλυτερη.

Η χρηση της ειναι κατα 99% ταινιες απο kodi (αυτη τη στιγμη kodi, παλαιοτερα φλασακι usb, στο μελλον δε ξερω τι).

Μια στο τοσο βλεπω κανενα αγωνα.

Η συζυγος βλεπει και αυτη μια στο τοσο καμια εκπομπη στο nova καναλια σε hd αναλυση.

Αυτη τη στιγμη εχω vdsl 50 (σηκωνει και 4k μαλλον αναλυση)

οπως το σκεφτομαι θα βλεπουμε χωρις ιδιαιτερα μεγαλες γωνιες 

Η αποσταση απο τα ματια μου μεχρι το μεσο της οθονης θα ειναι 3.10 , λιγο μικροτερη της συζυγου.

Ηχος δε με απασχολει. Ισα ισα με εκνευριζει η μεγαλη ενταση και τον εχω πολυ χαμηλα. 

Τι λετε; va πανελ; 

διαβασα για προβληματα σε διαφορες σε φωτισμο σε υποτιτλους. Δε θα ηθελα τετοιο προβλημα. (Local dimming)

Επισης οτι καποιες δε παιζουν ολα τα αρχεια απο φλασακι. Καλο θα ηταν να παιζει απροβληματιστα τουλαχιστον τα περισσοτερα

Κοστος στην αρχη ελεγα για καποιες των 800-900 αλλα καταλαβα οτι δεν εχουν va. Λεω αν αξιζει τη διαφορα να παω μεχρι 1200, αντε 1300 ευρω. Υπαρχει κατι που να καλυπτει τα ανωτερω;

Δε βιαζομαι. Περιμενω μεχρι bf; Και περισσοτερο αν χρειαζεται

Για πειτε καμια ιδεα-προταση....

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, georgalasg είπε

 

διαβασα για προβληματα σε διαφορες σε φωτισμο σε υποτιτλους. Δε θα ηθελα τετοιο προβλημα. (Local dimming)

 

Αυτό προσωπικά με ενδιαφέρει και εμένα γιατί με φίλο που πήραμε σβάρνα αρκετά μαγαζιά τέλη του καλοκαιριού, (είχε μαζί του ανάλογο υλικό) δεν βρήκαμε lcd, ανεξαρτήτου κόστους που να μην κάνει έστω και ελαφρά αυτό το φαινόμενο...είδικά σε hdr είχαμε το απόλυτο 10 στα 10...

Εντω μεταξύ, στο πιο έντονο ήταν σε αρκετά μοντέλα της samsung Qled, και λιγότερο στην fx9005...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2019 στις 7:45 ΜΜ, georgalasg είπε

Καλησπερα. Εδω και 10 περιπου χρονια εχω μια 40αρα samsung. Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να παρω μια μεγαλυτερη.

Η χρηση της ειναι κατα 99% ταινιες απο kodi (αυτη τη στιγμη kodi, παλαιοτερα φλασακι usb, στο μελλον δε ξερω τι).

Μια στο τοσο βλεπω κανενα αγωνα.

Η συζυγος βλεπει και αυτη μια στο τοσο καμια εκπομπη στο nova καναλια σε hd αναλυση.

Αυτη τη στιγμη εχω vdsl 50 (σηκωνει και 4k μαλλον αναλυση)

οπως το σκεφτομαι θα βλεπουμε χωρις ιδιαιτερα μεγαλες γωνιες 

Η αποσταση απο τα ματια μου μεχρι το μεσο της οθονης θα ειναι 3.10 , λιγο μικροτερη της συζυγου.

Ηχος δε με απασχολει. Ισα ισα με εκνευριζει η μεγαλη ενταση και τον εχω πολυ χαμηλα. 

Τι λετε; va πανελ; 

διαβασα για προβληματα σε διαφορες σε φωτισμο σε υποτιτλους. Δε θα ηθελα τετοιο προβλημα. (Local dimming)

Επισης οτι καποιες δε παιζουν ολα τα αρχεια απο φλασακι. Καλο θα ηταν να παιζει απροβληματιστα τουλαχιστον τα περισσοτερα

Κοστος στην αρχη ελεγα για καποιες των 800-900 αλλα καταλαβα οτι δεν εχουν va. Λεω αν αξιζει τη διαφορα να παω μεχρι 1200, αντε 1300 ευρω. Υπαρχει κατι που να καλυπτει τα ανωτερω;

Δε βιαζομαι. Περιμενω μεχρι bf; Και περισσοτερο αν χρειαζεται

Για πειτε καμια ιδεα-προταση....

Ευχαριστω εκ των προτερων

Oled 65αρα b9 η C9 και εισαι κομπλε.

Στις 31/10/2019 στις 7:57 ΜΜ, Antman είπε

Αυτό προσωπικά με ενδιαφέρει και εμένα γιατί με φίλο που πήραμε σβάρνα αρκετά μαγαζιά τέλη του καλοκαιριού, (είχε μαζί του ανάλογο υλικό) δεν βρήκαμε lcd, ανεξαρτήτου κόστους που να μην κάνει έστω και ελαφρά αυτό το φαινόμενο...είδικά σε hdr είχαμε το απόλυτο 10 στα 10...

Εντω μεταξύ, στο πιο έντονο ήταν σε αρκετά μοντέλα της samsung Qled, και λιγότερο στην fx9005...

qled δεν αξιζει ουτε 500ευρω. και ειδικα samsung support στις TV

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Ευχαριστω για την απαντηση

Μου λειπει κανενα 1500αρι... 😂😂😂😂

1200 -1300 το πολυ.... Στην αρχη ελεγα 800 με 900 αλλα αν ειναι κατι που να αξιζει τη διαφορα....να ανεβω 

Επεξ/σία από georgalasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτην την αποσταση, σιγουρα 65''. Η καλυτερη επιλογη κατ εμε ειναι αυτη, αν περιμενεις και βλακ φριντευ ισως την παρεις και σε καλυτερη τιμη

https://www.skroutz.gr/s/13735590/Sony-KD-65XF9005.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη επιλογή είναι η XF9005. 
μην πας 55 στα 3 μέτρα με τίποτα. 

είμαι στα 2.8 και έχω 70αρα. Και έπαιρνε και άλλο. 
 

Περίμενε να πέσουν οι τιμές και πήγαινε για Sony. Είτε 9005XF είτε 9505XG.


 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2019 στις 10:20 ΜΜ, Mesqal είπε

Σε αυτην την αποσταση, σιγουρα 65''. Η καλυτερη επιλογη κατ εμε ειναι αυτη, αν περιμενεις και βλακ φριντευ ισως την παρεις και σε καλυτερη τιμη

https://www.skroutz.gr/s/13735590/Sony-KD-65XF9005.html

Στο black friday πόσο περιμένουμε να πέσουν οι τιμές; Για παράδειγμα στην Αγγλία η LG 65 C9 έχει τώρα 2175 λίρες. Πόσο λέτε να πέσει στις 29 του μηνός; Πόσο είχε πέσει πέρσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bezbozny είπε

Στο black friday πόσο περιμένουμε να πέσουν οι τιμές; Για παράδειγμα στην Αγγλία η LG 65 C9 έχει τώρα 2175 λίρες. Πόσο λέτε να πέσει στις 29 του μηνός; Πόσο είχε πέσει πέρσι;

Δεν είναι σίγουρο καν ότι θα πέσει και αν πέσει ποσό θα πέσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Bezbozny είπε

Στο black friday πόσο περιμένουμε να πέσουν οι τιμές; Για παράδειγμα στην Αγγλία η LG 65 C9 έχει τώρα 2175 λίρες. Πόσο λέτε να πέσει στις 29 του μηνός; Πόσο είχε πέσει πέρσι;

Θα πάει στην τιμή που ήταν και πριν 1 μήνα σε κάποιες σύντομες προσφορές που έκαναν Mediamarkt, Plaisio, κλπ..  Δηλ. 2.250

ΑΝ πέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...