Προς το περιεχόμενο

iPhone 5s πρόβλημα με μπαταρία


Voorhees

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Αγόρασα ένα iphone 5s μεταχειρισμένο και η αγορά του έγινε το 2016. Το πρόβλημα είναι πως απο τη στιγμή που θα βγεί απο πλήρη  φόρτιση, έχει αυτονομία βαριά 8 ώρες χώρις καποια ιδιαίτερη χρήση, κυρίως standby. Στην αρχή πίστευα πως ήταν η μπαταρία και αγορασα μια APN 616-0721 1560mA η οποία ήταν και αυτή που υπήρχε στο κινητό, ωστόσο όμως κάνει και πάλι τα ίδια. Απενεργοποίησα τα πάντα στο κινητο (icloud, gps, δίκτυα, ενημερώσεις, ειδοποιήσεις) και πάλι όμως κάνει τα ίδια, σαν τα τραβάει απο κάπου όλη την ώρα ρεύμα.

Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα και έχει να προτείνει κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα αυτό το είχες από την αρχή, από τότε που το αγόρασες ή μετά πχ από κάποια αναβάθμιση;;;; Μπορεί το πρόβλημα να είναι software, είχα αντιμετωπίσει παλιότερα κάτι παρόμοιο με την εφαρμογή mail. Δοκίμασε να κάνεις restore και οι εφαρμογές να επαναγκατασταθούν μέσω icloud. Εάν είναι πρόβλημα κάποιας εφαρμογής με το restore.Επίσης, κοίτα στις ρυθμίσεις συστήματος, στην κατηγορία μπαταρία ποιά εφαρμογή σου έχει την μεγαλύτερη κατανάλωσης. Μπορεί να βγάλεις κάποια χρήσιμα συμπεράσματα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αδερφε, έκανα και επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα τπτ. εχει 2-3 μερες που το πηρα οποτε μαλλον το προβλημα προυπηρχε. απ ότι έψαξα, πρέπει να είναι το τσιπ u2 χαλασμένο λόγω κινεζικου φορτιστη τον οποιο μου εδωσε το παλικαρι. πάω για mobo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρια που εβαλες ηταν η γνησια??

εχω το ιδιο τηλεφωνο απο 2013 και αλλαξα μπαταρια το 2018 ....το τηλεφωνο ειναι σα καινουργιο καθε 2 μερες φορτιζω με κανονικη χρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει battery drain το πιθανότερο είναι λόγω δυσλειτουργιας του usb ic γνωστό και ως u2. Φορτιζεις στο αυτοκίνητο η με αμφιβολου ποιότητας φορτιστή ή και καλώδιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οχι αλλα ο μάγκας που μου το πουλησε το εστειλε με ενα μαπα κινεζικο καλώδιο οπου φανταζομαι με εκεινο το φόρτιζε. Θα αλλάξω motherboard τελικά αλλά πραγματικά λυπάμαι καποιους γιατι ο ιδιος μου ειπε να αλλαξω μπαταρια και αλλαξα, ο ιδιος μου ειπε να παω σε τεχνικό και πηγα. Αφου μου έβγαλε το κοστουμι ο τεχνικος μετα μου λεει ε ανοίχτηκε δυο φορες εγω δεν αναλαμβανω τπτ. απλα εκανε το κομματι του και πουλησε μεσω του site. Μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ και στα λαμογια, υπαρχουν και με καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Voorhees είπε

Εγω οχι αλλα ο μάγκας που μου το πουλησε το εστειλε με ενα μαπα κινεζικο καλώδιο οπου φανταζομαι με εκεινο το φόρτιζε. Θα αλλάξω motherboard τελικά αλλά πραγματικά λυπάμαι καποιους γιατι ο ιδιος μου ειπε να αλλαξω μπαταρια και αλλαξα, ο ιδιος μου ειπε να παω σε τεχνικό και πηγα. Αφου μου έβγαλε το κοστουμι ο τεχνικος μετα μου λεει ε ανοίχτηκε δυο φορες εγω δεν αναλαμβανω τπτ. απλα εκανε το κομματι του και πουλησε μεσω του site. Μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ και στα λαμογια, υπαρχουν και με καλές κριτικές.

Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις άλλη πλακέτα. Στείλε μου pm μπορώ να δω εγώ τη συσκευή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με γνήσιο καλώδιο και powerbank μπορεί να παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα ;;  Πως μπορεί να δει κάποιος τι από τα δυο φταίει ;; Από τις ρυθμίσεις και το ποσοστό φθοράς ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...