Προς το περιεχόμενο

HP Compaq Presario Cq60-240EV μαύρη οθονη


Raptorex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Το laptop εμφανίζει μαύρη οθόνη όταν πατάω το power on και δεν με βάζει ούτε στο bios.Το έκανε και πιο πριν αλλά όταν αφαιρούσα το καλώδιο ρεύματος (δεν έχει μπαταρία) και κρατούσα πατημενο το power button ή άμα αφαιρούσα τη RTC μπαταρία έμπαινε στα windows αλλά τώρα τίποτα.Έχει περασμένα τα windows 10 home,drivers από το drive booster,καινούργια RTC μπαταρία ,το τελευταίο bios F.65 για  motherboard 3612, το έχω καθαρίσει εσωτερικά και έχω αλλάξει τη πάστα του επεξεργαστή.Επίσης έχω δοκιμάσει να μπουτάρω χωρίς σκληρό,μνήμες,dvd rom αλλά τίποτα.Πιστέυω ότι το πρόβλημα δεν είναι στη κάρτα γραφικών αλλά στο bios.Καμιά ιδέα;

Επεξ/σία από Raptorex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To  δοκίμασα και δεν δίνει σήμα.Ένα επιπλέον συμπτωμα είναι ότι μόλις συνδέσω το καλώδιο τροφοδοσίας το laptop ξεκινάει από μόνο του και σβήνει ύστερα από μερικά δευτερόλεπτα.Θα κοιτάξω αν μπορώ να βρω κάποιο άλλο καλώδιο τροφοδοσιας για να το δοκιμάσω.

Επεξ/σία από Raptorex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τη παλιά του μπαταρία  και έχει λίγο φορτίο ακόμα.Το laptop μπαίνει στα windows μόνο με τη μπαταρία και χωρίς το καλώδιο τροφοδοσίας.Οπότε χρησιμοποιώ τη μπαταρία για να μπουτάρω και έπειτα βάζω το καλώδιο τροφοδοσίας.Δουλεύει σωστά μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τροφοδοτικό το δοκίμασα σε άλλο hp compact και δουλεύει κανονικά.Εφόσον δουλεύει με το κόλπο με τη μπαταρία θα το αφήσω ως έχει.Δεν θέλω να σπαταλήσω περισσότερο χρόνο για ένα λάπτοπ δεκαετίας.Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Raptorex είπε

To τροφοδοτικό το δοκίμασα σε άλλο hp compact και δουλεύει κανονικά.Εφόσον δουλεύει με το κόλπο με τη μπαταρία θα το αφήσω ως έχει.Δεν θέλω να σπαταλήσω περισσότερο χρόνο για ένα λάπτοπ δεκαετίας.Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

το δεύτερο hp με η χωρίς μπαταρία?? το ίδιο μοντέλο?? δεν έχουν όλα τα λαπτοπ ίδιες απαιτήσεις ισχύος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ice25 είπε

το δεύτερο hp με η χωρίς μπαταρία?? το ίδιο μοντέλο?? δεν έχουν όλα τα λαπτοπ ίδιες απαιτήσεις ισχύος

Χωρίς μπαταρία,το hp compaq precario CQ60 300ED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...