Προς το περιεχόμενο

Συγχωνεύονται οι Fiat Chrysler και Peugeot Citroen


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, oceanborngr είπε

Σ αυτο συμφωνω. Corolla 1991-2012 μονο εξοδα σερβις, Hilux 2004 - σημερα μονο εξοδα σερβις, Yaris 2010 - σημερα το ιδιο, Yaris δευτερο 2018-σημερα το ιδιο. Ας κανουν οτι συγχωνευσεις θελουν αν ειναι να σωθουν ιστορικα σηματα. 

hilux 2001 , 2.5d , 420.000 km, φορτωμενο σαν το γαιδουρι , παραμελημενο οσο δε παει. Μεχρι σημερα βλαβη δεν εβγαλε το σκυλι αυτο, δεν νοιωθει...επισης το yaris 2006 μοντελο δεν ξερω τι συμβαινει με αυτο στο συνεργειο καθε φορα που το παω σε μια ωρα το εχω παρει πισω, λαδια-φιλτρα-τακακια-καθαρισμος φρενων, κανα φιλτρο καμπινας...εχει ξενερωσει ο συνεργειατζης λολ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Black Demis είπε

στην πράξη δεν μας έχει μείνει αυτοκίνητο καλό

... 

 

 

Έχοντας διανύσει χιλιάδες χλμ με 208, 308, 3008, πολύ καλά οχήματα, ειδικά το τελευταίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Black Demis είπε

japan μονο mazda εμεινε
nissan europe εξαγοραστικε απο renault η honda φτοιαχνεται στην τουρκια κλπ με τσιμπανε μοτερακια πο την renault το ιδιο και suzuki και mazda που λεμε οταν δει οτι δεν πουλαει θα παει στον ιδι δρμομο

Τα Mazda ήταν για 5 χρόνια με Ford... 

Τα Toyota είναι τα καλύτερα πλέον στον κόσμο μαζι με Honda. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα επομενα 11 χρονια που ελπιζω να λειτουργει το ι.χ μου δε με ενδιαφερει η αυτοκινηση.

Αν το αλλαξω τοτε σε κορεατικο θα παω vfm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vairass είπε

Τα Mazda ήταν για 5 χρόνια με Ford... 

Τα Toyota είναι τα καλύτερα πλέον στον κόσμο μαζι με Honda. 

τα καλύτερα renault ναι αλλα ουτε toyota ειναι ουτε honda ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ea6gka είπε

hilux 2001 , 2.5d , 420.000 km, φορτωμενο σαν το γαιδουρι , παραμελημενο οσο δε παει. Μεχρι σημερα βλαβη δεν εβγαλε το σκυλι αυτο, δεν νοιωθει...επισης το yaris 2006 μοντελο δεν ξερω τι συμβαινει με αυτο στο συνεργειο καθε φορα που το παω σε μια ωρα το εχω παρει πισω, λαδια-φιλτρα-τακακια-καθαρισμος φρενων, κανα φιλτρο καμπινας...εχει ξενερωσει ο συνεργειατζης λολ

Toyota ο εφιάλτης του μάστορα... 

Δεν ξέρει τι να φτιάξει Χαχαχα.... 

Αθάνατα...μοντελο κορολα 1993,ο ιδιοκτήτης πέθανε στα 79 του, το αυτοκίνητο ζει κ βασιλεύει άγνωστο μέχρι πότε... 

Μπορεί να πιάσει και τα 40 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Toyota ο εφιάλτης του μάστορα... 

Δεν ξέρει τι να φτιάξει Χαχαχα.... 

Αθάνατα...μοντελο κορολα 1993,ο ιδιοκτήτης πέθανε στα 79 του, το αυτοκίνητο ζει κ βασιλεύει άγνωστο μέχρι πότε... 

Μπορεί να πιάσει και τα 40 χρόνια. 

Αν μιλαμε για αυτο, νομιζω μπορει με λιγη προσοχη να περπαταει μεχρι να τελειωσει το πετρελαιο στη γη....LOL

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ea6gka είπε

Αν μιλαμε για αυτο, νομιζω μπορει με λιγη προσοχη να περπαταει μεχρι να τελειωσει το πετρελαιο στη γη....LOL

Αυτό είναι... Ήταν του πατέρα μου... Πέρασε στον αδερφό μου και βλέπω να περνάει στον γιο του!!! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς  να είμαι  σιγουρότατος  η Fiat  έχει  μεγάλο πακέτο  μετοχών και σε τεράστια  γερμανική εταιρεία. Μέχρι τώρα υπάρχουν  πολλές εταιρείες που έχουν συγχωνευτεί Nissan  renault   πχ αλλά  και πολλές  δανείζονται  κινητήρες και  μηχανικά μέρη. Όσον αφορά  την Κορέα    νομίζω  ότι  οι επενδύσεις προέρχονται από  όλα τα μέρη του κόσμου. Το χρήμα δεν έχει σύνορα. Η ΚΙΑ  έχει  εργοστάσιο  νομίζω στην Γερμανία. Είναι μεγάλος ο ανταγωνισμός  για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα  και νομίζω ότι θα  νομοθετήσουν υπέρ των  εφόσον τα χρήματα είναι πολλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Limpe είπε

Οι γαλλοι εχουν φτιαξει αρκετα σε σχεση με τα γερμανικα που στα γερμανικα γινεσαι πελατης του συνεργιου καθε βδομαδα για να δεις τι ειναι το τσεκ που αναψε.Μην αναφερο φυσικα τα ποσα λιτρα λαδι χρειαζεσαι να συμπληρωσεις!

 

Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω τους Γερμανούς (δεν έχω γερμανικό άλλωστε),κάνε μια αναζήτηση στο google 1NR-FE oil consumption και θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 1.3power είπε

Βλέπω πολύ συζήτηση για τις premium τιμές τις Μazda....Μάλλον δεν έχετε διαβάσει για το μοτέρ (SkyActiv-X)  που έχουν δημιουργήσει....Όταν διαβάσετε θα καταλάβετε τι έχουν κάνει και  για πιο λόγο ζητάνε αυτά που ζητάνε...Και φυσικά ελεύθερη αγορά έχουμε  ...Δεν σου βάζουν το πιστόλι στο κρόταφο για να το αγοράσεις.

Οι κινητηρες αυτοι ομως εχουν ακριβως τα ιδια components με εναν απλο κινητηρα αμεσου ψεκασμου χαμηλης συμπιεσης οποτε το premium στην τιμη δεν εχει να κανει με το κοστος του κινητηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tzitzi1983 είπε

Οι κινητηρες αυτοι ομως εχουν ακριβως τα ιδια components με εναν απλο κινητηρα αμεσου ψεκασμου χαμηλης συμπιεσης οποτε το premium στην τιμη δεν εχει να κανει με το κοστος του κινητηρα.

Δεν νομίζω να θεωρείς πως το κόστος έρευνας και εξέλιξης το βάζουν από την τσέπη τους....Φυσικά και θα το χρεώσουν στο τελικό προϊόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνει ότι και με τα γυαλιά ηλίου. Στην ουσία αγοράζετε Luxottica και διαφέρει μόνο ο σχεδιασμός και το brand που αναγράφεται πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο Ιαπωνία και Κορέα σε αυτοκίνητο! Τα γερμανικά και τα γαλλικά και τα ιταλικά όλα είναι προβληματικά με κινητήρες που δεν φτάνουν ούτε για αστείο τα χιλιόμετρα που βγάζουν οι Ιάπωνες και οι κορεάτες.

Είχα για χρόνια λόγω έλλειψης χρημάτων Citroen είναι απλά σκουπίδια είχα πάρει μάστερ στη μηχανολογία εξ αιτίας τους. 

Μόλις ξεκίνησα να εχω επιλογή πήγα στην Τογιότα (180.000 χλμ σήμερα ) χωρίς πρόβλημα κυριολεκτικά. Μετά Nissan (80.000 χλμ) κανένα πρόβλημα και καδένα στο μοτέρ 

Και τέλος Hyundai i10 2017 (10.000χλμ ) με εγγύηση 5 χρόνια ανεξάρτητως χιλιομέτρων .Και αυτό καδένα στο μοτέρ.

Δεν ξέρω αν το αντιλαμβάνεστε για να δώσεις τέτοια εγγύηση πρέπει να έχεις εμπιστοσύνη σε αυτό που πουλάς .

Κάποιοι μπορεί να έχουν άλλη άποψη και την σέβομαι απλά εγώ δεν πρόκειται να ξαναγορασω κάτι άλλο. Καλύτερα συγκοινωνία.

  • Like 4
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...