Προς το περιεχόμενο

[PSU] Seasonic Prime Ultra Titanium 1000W 213€ @ amazon.co.uk [Pre order]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, james01gr είπε

σε αυτήν την περίπτωση όμως, όποιος έχει οικονομική άνεση θα πληρώσει 30 ευρώ παραπάνω να το πάρει άμεσα και δεν θα περιμένει 2 και 3 μήνες και στο τέλος να μην του έρθει

Κάποιους τους ενδιαφέρει να το πάρουν στην χαμηλότερη δυνατή τιμή, ακόμα και αν χρειαστεί να περιμένουν μέρες για να το έχουν (βλέπε αγορές από Ανατολή και όχι μόνο).

Αυτός που καίγεται δεν περιμένει να το πάρει από έξω, το αγοράζει από εδώ με καπέλο ή πληρώνει express μεταφορικά για να το έχει σε 1-2 εργάσιμες (από όπου υπάρχει διαθέσιμο).

.

Για το θέμα των refund που αναφέρθηκε παραπάνω, αυτό που έχω παρατηρήσει από τις συχνές αγορές στα διάφορα Amazon είναι ότι συνήθως μετά την ακύρωση της παραγγελίες σε 3 με 5 εργάσιμες έχει γίνει αντιλογισμός στην Τράπεζά μου. (Τράπεζα Πειραιώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Την επομενη; 20 μερες ειναι οι αναφορες μελων. 20 μερες απο την ακυρωση της παραγγελιας για να εχεις παλι διαθεσιμα τα χρηματα σου. Αν περιμενεις πχ 6 μηνες να στειλουν ενα προιον εκτος στοκ και ακυρωσεις, θα εχεις τα λεφτα δεσμευμενα 6 μηνες και 20 μερες.

 

3 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

Αρχές Σεπτέμβρη είχα πάρει τον δισκο 12 ΤΒ που είχε ανέβει εδώ στις προσφορές. Ήμουν σε αναμονή.Την προηγούμενη εβδομάδα ήρθε  ο λογαριασμός της πιστωτικής οπου είχε και μια χρέωση από αμαζον uk. Τον είχα ξεχάσει το δίσκο και είπα με χρέωσαν λάθος αλλά μετά κατάλαβα ότι είναι ο δίσκος που περιμένω. Τελικά εκανα ακύρωση γιατί ακόμα αναμένεται...

Preorder από 3ο πωλητή μέσω αμαζον Γαλλίας. Προκύπτει η προσφορά της Rx 5700 xt στο πλαίσιο η κάρτα είχε μέσα 500€ περίπου. Ακυρώθηκε η παραγγελία και την επόμενη έγιναν ανάληψη τα χρήματα γιατί η παραγγελία από πλαίσιο ήταν με αντικαταβολή. 

Edit: εθνική τράπεζα

Επεξ/σία από Μακιαβέλλι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Σιγά μην παίρνει και 58 μέρες. Ή και να πήρε σε κάποιον σίγουρα δεν είναι κανόνας.

25 Σεπ παραγγελία.

Τα δέσμευσαν αμέσως, σε λίγες ώρες ακύρωσαν την παραγγελία και

30 Σεπ ήταν τα λεφτά στην τράπεζα.

1.jpg

2.jpg

Να απαντησεις χωρις ειρωνια δεν μπορεις; (για το ξεκινημα της απαντησης σου αυτο, με τις "58 ημερες", ωριμος τροπος...)

Λες "Ή και να πήρε σε κάποιον σίγουρα δεν είναι κανόνας." Σε αρκετους πηρε τοσο (20) συμφωνα με οσα ειχα διαβασει, μονο τοσο επαιρνε, δεν ειχα διαβασει αντιθετη περιπτωση, τωρα λοιπον που διαβαζω την δικη σου κοπιαρω για τις 5 ημερες σου: Ή και να πήρε σε κάποιον σίγουρα δεν είναι κανόνας.

Ειναι ευχαριστο που στα επεστρεψαν σε 5 ημερες στην περιπτωση σου, αλλα δεν ειναι ο κανονας.  Και ειρωνια εγω δεν θα βαλω στην απαντηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

Preorder από 3ο πωλητή μέσω αμαζον Γαλλίας. Προκύπτει η προσφορά της Rx 5700 xt στο πλαίσιο η κάρτα είχε μέσα 500€ περίπου. Ακυρώθηκε η παραγγελία και την επόμενη έγιναν ανάληψη τα χρήματα γιατί η παραγγελία από πλαίσιο ήταν με αντικαταβολή. 

Edit: εθνική τράπεζα

Στην περιπτωση σου, νομιζω οτι δεν πρεπει να ειχε γινει κρατηση του ποσου ή επειδη ηταν τριτος πωλητης ή επειδη ηταν πριν ξεκινησει το αμαζον αυτο το νεο κολπο, το οποιο δεν εκανε παλια. Δεν ξερω για ποτε μιλας. Δεν μπορει παντως να γινει σε 1 μερα η αποδεσμευση ποσου μονο και μονο απο την καθυστερηση της τραπεζας που ειναι 2 εργασιμες συνηθως το ελαχιστο για να κανει μια εκκαθαριση. Ειχες δει δεσμευση ποσου στο ebanking σου;

Ακομα και απο Ελληνικο μαγαζι μια φορα που μου ετυχε και εκανε λαθος χρεωση περιμενα 15 μερες να αποδεσμευτουν. Απο αμαζον, δεν εχει τυχει να ακυρωσω ή να μου ακυρωσουν κατι το τελευταιο μηνα-διμηνο που συμβαινει το νεο κολπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2019 στις 2:08 ΜΜ, lionheart75 είπε

Κάποιους τους ενδιαφέρει να το πάρουν στην χαμηλότερη δυνατή τιμή, ακόμα και αν χρειαστεί να περιμένουν μέρες για να το έχουν (βλέπε αγορές από Ανατολή και όχι μόνο).

Αυτός που καίγεται δεν περιμένει να το πάρει από έξω, το αγοράζει από εδώ με καπέλο ή πληρώνει express μεταφορικά για να το έχει σε 1-2 εργάσιμες (από όπου υπάρχει διαθέσιμο).

.

Για το θέμα των refund που αναφέρθηκε παραπάνω, αυτό που έχω παρατηρήσει από τις συχνές αγορές στα διάφορα Amazon είναι ότι συνήθως μετά την ακύρωση της παραγγελίες σε 3 με 5 εργάσιμες έχει γίνει αντιλογισμός στην Τράπεζά μου. (Τράπεζα Πειραιώς)

Eιναι αναλογα την τραπεζα .Η eurobank που εχω εγω που πιστευω (γνωμη μου) ειναι η χειροτερη των τραπεζων αλλα δυστυχως εκει εχω την μισθοδοσια μου για να μου αποδεσμευση ενα ποσο απο το amazon εκανε 15 μερες

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aias είπε

Eιναι αναλογα την τραπεζα .Η eurobank που εχω εγω που πιστευω (γνωμη μου) ειναι η χειροτερη των τραπεζων αλλα δυστυχως εκει εχω την μισθοδοσια μου για να μου αποδεσμευση ενα ποσο απο το amazon εκανε 15 μερες

Τραγικό πράγματι να παίρνει τόσες μέρες ο αντιλογισμός / αποδέσμευση των χρημάτων. 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Aias είπε

Eιναι αναλογα την τραπεζα .Η eurobank που εχω εγω που πιστευω (γνωμη μου) ειναι η χειροτερη των τραπεζων αλλα δυστυχως εκει εχω την μισθοδοσια μου για να μου αποδεσμευση ενα ποσο απο το amazon εκανε 15 μερες

Οντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2019 στις 5:24 ΜΜ, matrixxx είπε

Στην περιπτωση σου, νομιζω οτι δεν πρεπει να ειχε γινει κρατηση του ποσου ή επειδη ηταν τριτος πωλητης ή επειδη ηταν πριν ξεκινησει το αμαζον αυτο το νεο κολπο, το οποιο δεν εκανε παλια. Δεν ξερω για ποτε μιλας. Δεν μπορει παντως να γινει σε 1 μερα η αποδεσμευση ποσου μονο και μονο απο την καθυστερηση της τραπεζας που ειναι 2 εργασιμες συνηθως το ελαχιστο για να κανει μια εκκαθαριση. Ειχες δει δεσμευση ποσου στο ebanking σου;

Ακομα και απο Ελληνικο μαγαζι μια φορα που μου ετυχε και εκανε λαθος χρεωση περιμενα 15 μερες να αποδεσμευτουν. Απο αμαζον, δεν εχει τυχει να ακυρωσω ή να μου ακυρωσουν κατι το τελευταιο μηνα-διμηνο που συμβαινει το νεο κολπο.

Είχα δέσμευση του ποσού. Την ίδια μέρα ήταν αδύνατη συναλλαγή με την κάρτα (είπαμε είχε 500€ και η παραγγελία ήταν 460 περίπου) οπότε έβαλα αντικαταβολή. Την επόμενη μέρα έγιναν ανάληψη τα χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...