Προς το περιεχόμενο

Μονοημερη εκδρομη


PrimoStore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, kallair said:

Επειδη το εκανα προσφατα θα σου προτεινα να πας Διακοφτό και να κάνεις την βόλτα με τον οδοντωτό προς Καλάβρυτα οπου καθεται εκει καπου 2-3 ωρες. 

ειναι 2 ώρες περιπου μεχρι το διακοφτό και το τραινακι πηγαινε-ελα στοιχιζει 19 ευρώ το ατομο αλλα τα αξιζει τα λεφτά του. Απο τις ομορφοτερες κ πιο γραφικες διαδρομες που μπορεις να κανεις.

και το πιο ωραιο για μενα τουλαχισυον να κατεβεις ολη την διαδρομη του οδοντωτου με τα ποδια.23 km.την εχω κανει 3 φορες.μια με καλο καιρο μια με χιονι μια νυχτα.και οι 3 ξεχωριστες.

2 hours ago, Ukforthemoment said:

Ναυπλιο;Βυτίνα;Καλαμάτα;

μια χαρα απλα μετα μεγαλυτερη αποσταση σε σχεση με τα υπολοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, PrimoStore είπε

Καλησπερα παιδια , ψαχνω για καποιο μερος να παω μονοημερη καπου κοντα στην αθηνα με την κοπελα μου. Θα παω με ενα fiat panda 4x4 και δεν θελω να ειναι μακρια καθως δεν ξερω αν μπορεσει το αμαξι να ανταποκριθει, οποτε θα πρωτιμουσα να ειναι εως 2 ωρες η διαδρομη.

Πάτρα.. λίγο παραπάνω απο 2 ώρες αλλά αξίζει, να πας στον Φάρο για καφέ οπωσδήποτε!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, poulinos είπε

και το πιο ωραιο για μενα τουλαχισυον να κατεβεις ολη την διαδρομη του οδοντωτου με τα ποδια.23 km.την εχω κανει 3 φορες.μια με καλο καιρο μια με χιονι μια νυχτα.και οι 3 ξεχωριστες.

Θελει και την καταλληλη παρεα.. εγω τους παρακαλουσα και με το ζορι πηγαμε 100 μετρα περπατημα τις γραμμες, απο κάτω Ζαρωγλου για να βγαλουμε μερικες φωτο(ειχαμε παει επομενη μερα για να φαμε εκει). πολυ ιδιαιτερος φθινοπωρινός προορισμος με τοσα χρώματα να εναλλασονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο μονος που δεν του αρεσε η διαδρομη με τον οδοντωτό ? 

Οχι λογω θεαματος αλλα για το στριμωξιδι σε απαραδεκτα μικρα καθισματα 

Επισης τα Καλαβρυτα δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο περα απο ενα δρομο με ταβερνες

Μονο η διαδρομη με το αυτοκινητο μου αρεσει (οχι και στους συνεπιβατες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, PrimoStore είπε

Σκεφτομουν να πηγαινα αραχωβα ετσι ωστε να πηγαινα και στον παρνασσο , εχει κανεις γνωση για το ποτε ανοιγει το χιονοδρομικο ?

Φίλε αργεί ακόμα ο Παρνασσός. Ιανουάριο για να είσαι σίγουρος ότι θα κάνεις κάτι και δεν θα φας τα μούτρα σου στις πέτρες. 

Αν όμως είναι να βάλουμε και τον Παρνασσό στο κάδρο (το οποίο σαφώς και ανεβάζει το συνολικό κόστος της βόλτας), τί συζητάμε πόσο έχουν τα διόδια και αν μπορείς να πας απ'τον παλιό δρόμο? 

Κατ'αρχήν κάνε χάρη στον εαυτό σου και στον συνεπιβάτη σου και μην πας από κανένα παλιό δρόμο για να γλιτώσεις 10€ πηγαινέλα ποτέ και για κανένα λόγο. Εκτός απ'την σαφώς μεγαλύτερη ταλαιπωρία, εδώ επί δεκαετίες κράζαμε για την κατάσταση στην Εθνική, και εσύ θα πας επί τούτου να ριψοκινδυνεύεις τη ζωή σου για να οδηγήσεις εκεί? Αν είναι να σκέφτεσαι τα διόδια για ένα ταξιδάκι, no offence αλλά ίσως δεν θα έπρεπε να πας καν ταξίδι.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, adi32 είπε

Ειμαι ο μονος που δεν του αρεσε η διαδρομη με τον οδοντωτό ? 

Οχι λογω θεαματος αλλα για το στριμωξιδι σε απαραδεκτα μικρα καθισματα 

Επισης τα Καλαβρυτα δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο περα απο ενα δρομο με ταβερνες

Μονο η διαδρομη με το αυτοκινητο μου αρεσει (οχι και στους συνεπιβατες)

Το σχολείο - μουσείο στα Καλάβρυτα εκναι συγκλονιστικο! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/11/2019 at 15:17, kallair said:

Θελει και την καταλληλη παρεα.. εγω τους παρακαλουσα και με το ζορι πηγαμε 100 μετρα περπατημα τις γραμμες, απο κάτω Ζαρωγλου για να βγαλουμε μερικες φωτο(ειχαμε παει επομενη μερα για να φαμε εκει). πολυ ιδιαιτερος φθινοπωρινός προορισμος με τοσα χρώματα να εναλλασονται.

καλα ναι αν ο αλλος δεν το εχει δεν μπορεις να τον βαλεις να περπατησει 23 km σχεδον. αλλα αν καποιος περπαταει ειναι ωραια εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Θα ήθελα τ γνώμη σας έχω ένα  Hyundai i10 toy 2010 1200 κβκ και θέλω να πάω Γαλαξίδι θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα πιστεύεται γενικά το έχω πάει Πατρα 2 φόρες είναι μεταχειρισμενο   τ έχω λίγο καιρό και δεν το έχω δοκιμάσει σε μεγάλες αποστάσεις. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2019 στις 5:29 ΜΜ, AristidisZ είπε

Μιας και είσαι από Β.Π., εγώ θα πρότεινα μια βόλτα Λιβαδειά 

Ωραίο φαγάκι, και έχει και τις πηγές που είναι πολύ ωραία για περπάτημα και καφεδάκι μετά 

και μια βολτα στον Ελικωνα. Πολυ ωραιες πρασινες διαδρομες. Σχετικα με την Λιβαδεια, στην αφετηρια των πηγων εχει ενα σημειο με τελεια θεα αλλα θελει καμποσα σκαλοπατια για να ανεβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...