Προς το περιεχόμενο

Τσάντα μεταφοράς/σακίδιο DSLR


cubilone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι τσάντα μεταφοράς/σακίδιο χρησιμοποιείτε για μεταφορά και εύκολη χρήση DSLR και φακών; Τι θα προτείνατε; Μετά από πρόταση φίλου σκέφτομαι κάτι τέτοιο (Boundary Errant) αλλά θα μπορούσα και κάτι πιο φτηνό και με λιγότερα έξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να κοιταξεις και τη sentio explorer που κοστιζει κατω απο 40 ευρω! ειναι παναλαφρη, παιρνει 15αρι λαπτοπ, και σου εχει αρκετο χωρο για μεταφορα dslr! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτην https://www.skroutz.gr/s/7261501/Lowepro-Fastpack-150-AW-II.html για πανω απο 4-5 χρονια και δεν εχει παθει το παραμικρο .

Χωραει σωμα με φακο και 3-4 φακους ακομα .Απο την μεση και πανω εχει χωρο για διαφορα (πχ φλας ,μπαταριες,φιλτρα κτλ) Στην πλατη εχει θηκη για laptop-tablet

και διαφορες μικροθηκες μπροστα και πλαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, panosk1 είπε

Για αντίσταση σε κλοπή σε τρένα , λεωφορεία, προτείνεται ; Ανοίγει εύκολα και γρήγορα ο επίδοξος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Για αντίσταση σε κλοπή σε τρένα , λεωφορεία, προτείνεται ; Ανοίγει εύκολα και γρήγορα ο επίδοξος ;

Το πανω κομματι ανοιγει πολυ ευκολα,το κατω που εχει μηχανη και φακους μπορεις να τερματισεις το φερμουαρ κατω απο το προστατευτικο που εχει κλιψακια και ειναι πιο ασφαλισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panosk1 είπε

Το πανω κομματι ανοιγει πολυ ευκολα,το κατω που εχει μηχανη και φακους μπορεις να τερματισεις το φερμουαρ κατω απο το προστατευτικο που εχει κλιψακια και ειναι πιο ασφαλισμενο.

Οπότε πως το κρίνεις ; Είναι ασφαλές σε τρένα και λεωφορεία, που οι επίδοξοι νέοι ιδιοκτήτες του εξοπλισμού μας, έχουν πρόσβαση στην πλάτη ;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την Canon 300EG. 

Την θεωρώ άριστη και πολύ εύκολα γυρίζει μπροστά για να έχεις πρόσβαση στην μηχανή. 

Μπορείτε να βρείτε βίντεο στο YouTube 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Είναι ασφαλές σε τρένα και λεωφορεία

Το μονο ασφαλες ειναι πριν μπεις να φορας την οποια τσαντα εχεις αναποδα.

ΜΠΡΟΣΤΑ σαν μαρσιπο.

Ετσι κρατας και το "μωρο" αγκαλια! :)

Επεξ/σία από allpaple
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Στις 5/11/2019 στις 7:52 ΜΜ, k_dinos είπε

Εγώ έχω την Canon 300EG. 

Την θεωρώ άριστη και πολύ εύκολα γυρίζει μπροστά για να έχεις πρόσβαση στην μηχανή. 

Μπορείτε να βρείτε βίντεο στο YouTube 

Αυτή μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση, και για καλή τιμή. Ξέρεις αν υπάρχει κάτι που να χωράει και λάπτοπ, ή ζητάω πολλά από το συγκεκριμένο στιλ τσάντας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cubilone είπε

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Αυτή μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση, και για καλή τιμή. Ξέρεις αν υπάρχει κάτι που να χωράει και λάπτοπ, ή ζητάω πολλά από το συγκεκριμένο στιλ τσάντας;

Δεν γνωτίζω, αλλά η συγκεκριμένη σίγουρα δεν χωράει ούτε 10ρι tablet. Παρόλα αυτρά, χωράει ανετα κάμερα, φορτιστή με 3 -4 φακούς (φακούς 'κανονικούς', όχι τηλεσκόπια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cubilone είπε

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Αυτή μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση, και για καλή τιμή. Ξέρεις αν υπάρχει κάτι που να χωράει και λάπτοπ, ή ζητάω πολλά από το συγκεκριμένο στιλ τσάντας;

Κοίταξε αυτη που σου ειπα! ανοιγει και αναποδα για τις θηκες DSLR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα πρότεινα την Vanguard VEO 37 αν σε ενδιαφέρει για μικρό λάπτοπ και σου αρέσει τέτοιο είδος τσάντας.

Χωράω το τρίποδο εσωτερικά, την φωτογραφική με δυο φακούς, φλας, φορτιστή, λάπτοπ 10", φορτιστή λάπτοπ στον χώρο του τρίποδου και τάμπλετ 7".

Εμένα με έχει βολέψει τρελά γιατί ζυγίζουν περίπου 7 κιλά και τα μεταφέρω δωρεάν κάτω από το κάθισμα της ryanair (όταν επιτρέπει χειραποσκευή έως 10 κιλά + αυτή ως τσάντα ώμου).

Επεξ/σία από udroxoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...